Sıkça Sorulan Sorular

«Papilon» İsmi Nereden Geliyor?

«Papil» terimi, «çıkıntılı» anlamına gelmektedir. Bu çıkıntılar, vücudun çeşitli bölgelerinde yer alabilmektedir. Her bir çıkıntı seti, parmakların iç kısmına, avuç içine veya ayak taban yüzeyine 0,2-0,5 mm aralıklarla birbirlerine paralel olarak sıralanmaktadır. Çıkıntıların şekli ve yapısı, genellikle genetik olarak düzenlenmektedir ve «parmak izi» olarak bildiğimiz yapıyı meydana getirirler. Logomuz her bir insan için benzersiz olan biyometrik özellikleri içerisinde barındıran «eli» temsil etmektedir. Logoda yer alan soluk gri renkteki üç parmak ise bireyin kimliğinin belirsizliğini sembolize eder. Yeşil renklere sahip olan iki parmak ise şirketimizin inovatif gücü ile belirlenen kimlik tespitini resmeder. Sonuç olarak ise berrak, gri, güçlü ve sağlam renklere sahip «Papilon» yazısı belirir.

«Biyometrinin Ötesinde, Bütünsel Zekâ» Sloganı Neyi Anlatıyor?

«Biyometrinin Ötesinde, Bütünsel Zekâ» sloganımız, sorunlara ve sorunların gerektirdiği çözümlere bütünsel bir bakış açısı ile baktığımızı vurgulamaktadır. Papilon olarak sorunların çözümünde biyometriden güç alıyor, insan hayatını daha kolay ve güvenilir hale getirmek için biyometrik verileri kullanıyoruz. Aynı zamanda biyometrinin ötesinde, vakaları ve bilgiyi bütünsel bir bakış açısı ile yorumlamamızı sağlayan yapay zekâyı bir araç haline getiriyoruz.

Biyometri Nedir?

«Biyometri» terimi Antik Yunan’dan gelmektedir. Terim «canlılara ait ölçülebilir özellikler» anlamını taşımaktadır. Daha açık bir şekilde ifade etmek gerekirse terim, canlılara ait özelliklerin, teknolojik cihazlar vasıtasıyla ölçümlenebilmesi anlamına gelmektedir. Parmak izi, avuç izi, yüz ve iris tanıma gibi özellikler fiziksel biyometri için örnek olarak gösterilirken, imza, klavye ve dokunmatik ekran hareketleri de davranışsal biyometriye örnek olarak gösterilmektedir.

Yapay Zekâ Nedir?

Yapay zekâ, makinelerin ve robotların tıpkı birer insan gibi düşünebilme ve problem çözebilme yeteneklerine verilen genel isimdir. Yapay zekâ çalışmaları, insanın bilişsel yeteneklerinin gelişimi ile sınırlı değildir. Yapay zekâ çalışmaları, kendi kendine öğrenen makinelerin geliştirilmesini içermektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

HOLISTIKA Nedir?

Yeni nesil ABIS (Otomatik Biyometrik Tanımlama Sistemi) ürünümüz olan HOLISTIKA, üstün algoritması ile şirketimizin ana ürünlerinden bir tanesidir. HOLISTIKA, sorunsuz ve eksiksiz bir kullanıcı deneyimi sağlamak üzere tasarlanmıştır. HOLISTIKA, operatörlerin baskı kaydı almalarından kodlama ve analiz yapmaya kadar tüm süreçleri yönetebilmelerini sağlarken, depolama ve on parmak kaydı oluşturmalarına da olanak vermektedir.

Yapay Zekâ Tabanlı Veri Analizi ve İçerik Platformu Nedir?

Yapay Zekâ Tabanlı Veri Analizi ve İçerik Platformu veri, analiz ve iç görüler aracılığı ile stratejik kararlar alınmasına yardımcı olmaktadır. Yapay Zekâ Tabanlı Veri Analizi ve İçerik Platformu sektörden bağımsız olarak, kullanım durumları ve dikkat çeken davranışları tespit etmek için günler ve aylar süren video akışlarını tarar, milyonlarca fotoğrafı analiz eder. Verilerinizi bilgiye dönüştürmek, üretkenliği artırmak, tesisinizi ve çalışanlarınızı güvence altına almak ve kârlı bir büyüme oranı yakalamak için yapay zekâyı kullanabilirsiniz. Donanımdan bağımsız olarak geliştirdiğimiz bu ürünle, önceden oluşturulmuş dedektörler sayesinde hızlı yapay zekâ platformu oluşturmanın yanı sıra özel modelleri eğitin ve uygulamaları entegre edin.

Ne Tür Çözümleriniz Bulunmakta?

Hükümet, kolluk kuvvetleri, finans-telekomünikasyon, sağlık, medya, pazarlama ve bunun gibi pek çok sektör için bütünsel yaklaşımla geliştirdiğimiz pek çok çözümümüz bulunmaktadır. Daha fazla bilgi edinmek için web sitemizin, «çözümler» kısmını ziyaret edebilirsiniz.

Papilon Ürün ve Çözümleri Hakkında Nereden Bilgi Edinebilirim? / Papilon Ürün ve Çözümlerini Nereden Satın Alabilirim?

Ürünlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için web sitemizin «ürün» ve «çözüm» sayfasını inceleyebilirsiniz. Şayet ürün ve çözümlerimizi satın almak isterseniz, sales@papilon.com.tr e-posta adresine mesaj atabilirsiniz.

Papilon Müşterilerinin Verileri İle Ne Yapıyor?

Papilon kişisel bilgilerinizi toplamaz, saklamaz veya tutmaz. Elde edilen biyometrik bilgilerin gizliliğine saygı duyuyor, verilerinizi özel yöntemlerle şifreliyoruz. Sizin izniniz olmadan hiçbir veriyi üçüncü tarafla paylaşmıyoruz. En önemli görevimiz, deneyiminizi güvenli bir şekilde yaşamanızı sağlamaktır.

Şirket Bilgilerinize Nereden Ulaşabilirim?

Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) bölgesinin benzersiz uçtan uca biyometrik cihaz - sistem üreticisi ve Ar-Ge merkezi Papilon olarak; 2012 yılında başlamış olduğumuz yolculukta, 2019 yılında halka açık bir şirkete dönüştük. Bugün itibariyle, dünya çapında biyometri ve yapay zeka destekli bir dizi trend belirleyici ürün ve uzman çözümlerimizle insan hayatına dokunmaya devam ediyoruz. Biyometrinin gücünü ve yapay zekanın olağan üstü gelişim kapasitesini kullanarak oluşturduğumuz yirmiden fazla çözüm ve dört eşsiz ürünümüzle; hükümet, finans, sağlık, kolluk kuvvetleri, tesis yönetimi, medya, perakende ve taşımacılık gibi sektörlerde yer alan şirketlerin sorunlarına özelleşmiş çözümler sunuyoruz. Kurulduğumuz günden bu yana devletin, özel sektörün ve son kullanıcının pazar ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, yüksek kaliteli çözümleri hızlı bir şekilde üretmeyi ve partnerlerimizle uzun soluklu çalışmalar yürütmeyi amaç edindik. Bugün, biyometriden yapay zekaya, makine öğreniminden değerlendirilebilir veri analizlerine, dijital insandan autoML ve bilgisayar görüsüne kadar standardları yeniden belirleyen ve gündelik hayatımızı kolaylaştıracak pek çok Ar-Ge çalışması gerçekleştiriyoruz. Aynı zamanda, bilgiye, insanlığa ve kişisel verilerin korunması yükümlülüklerine duyduğumuz saygı ışığında; küresel pazardaki tanınırlığımızı günden güne geliştirirken, rekabetçi gücümüzü de içlerinde yapay zeka tabanlı kişi, davranış, aktivite ve obje tanımlama, akıllı güvenlik sistemleri, multimedya işlem sistemleri uygulamalarının da dahil olduğu ürün yelpazemizi ve servislerimizi çeşitlendirerek artırıyoruz. Daha fazla bilgi için «Hakkımızda» sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İş ve Staj Olanaklarınız Nelerdir?

Sürdürülebilir gelişimin, ancak ve ancak şeffaf, insan odaklı süreçlerin yürütülebilmesi ile mümkün olduğuna inanıyor; bu paralelde de Papilon olarak işe alım süreçlerimizi performans, bilgi ve deneyim ışığında gerçekleştiriyoruz. Cinsiyet, dil, din, ırk ve etnik ayrım gözetmeksizin gerçekleştirdiğimiz işe alım süreçlerinde fırsat eşitliği sunararken, iş etiğinin gereksinimlerini de tam olarak yerine getirmeye özellikle dikkat ediyoruz. Farkındalığımızın altında yatan esas amacımız; çalışanlarımızın motivasyonunu en üst düzeye çıkarmak, potansiyellerini gerçekleştirebilmelerini sağlamak, yeni değerler üretmek ve şirket hedeflerimizi benimsemelerini sağlamaktır. İş ve staj olanaklarımız hakkında sizleri daha fazla bilgilendirmek isteriz. Daha fazla bilgi için «kariyer» sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Hangi Sertifikalara Sahipsiniz?

Papilon ürün ve çözümleri NIST FRVT, FBI, ISO gibi küresel ölçekte onay görmüş pek çok sertifikaya sahiptir. Bu alandaki başarımızı yüksek teknoloji çalışmalarımızın yürütüldüğü başarılı Ar&Ge kapasitemize ve nitelikli çalışanlarımızın özverili çalışmalarına borçluyuz.

Ortaklarınız Kimler?

Ortaklık yapımız hakkında elde etmek istediğiniz bilgileri yatırımcı sayfamızdan temin edebilirsiniz. https://invest.papilon.com.tr/cms/

Dijital Kimlik Platformu Nedir?

Dünya üzerinde yaşayan her insanın bir kimliği vardır. Kimliğimiz sağlıktan güvenliğe, eğitimden ticarete pek çok farklı hizmete erişimimizde bizlere yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda günden güne dijitalleşen dünyamızda, herkesin bir dijital kimliği bulunmaktadır. Dijital kimliğimiz sistemlerin, hizmetlerin ve uygulamaların kısacası makinelerin kiminle konuştuğunu bilmelerini sağlar. Doğru kişinin doğru hizmete ulaşım sağlayıp sağlamadığını bilmek oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Dijital Kimlik Platformu işte bu ihtiyaçların giderilmesini sağlayan ürünümüzdür.

Dijital İnsan Nedir?

Dijital İnsan, gerçekçi görsellere sahip olan, insan yüzlü bir avatardır. Dijital İnsan, işletmenizin muhattap olduğu müşteriler ile iletişim kurabilir, isteklere cevap verebilir ve belirlemiş olduğunuz görevleri yerine getirebilir.

Parmak İzi Tarayıcısı Satıyor Musunuz?

Kesinlikle! Her türlü ihtiyacınıza uygun parmak izi tarayıcılarımız satışa sunulmaktadır. Papilon parmak izi tarayıcıları nem, sıcaklık, yağ ve kir gibi en zorlu koşullarda dahi çalışabilmektedir. Bazı modellerimiz, parmak izlerinin yanı sıra avuç izi ve ayak izi dahi alabilmektedir. Cihazlarımız aynı zamanda FBI ve NIST gibi uluslararası kuruluşlar tarafından onaylanmış geçerliliğe sahiptir. Gelişmiş özellikleri ile Papilon parmak izi cihazları sektörde önemli bir yerde konumlanmaktadır. Endüstri lideri LS Serisi, tüm ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere satışa sunulmaktadır.

Uzaktan Müşteri Edinimi Nedir?

Uzaktan Müşteri Edinimi finansal hizmet sağlayıcılarının yeni müşterilerini kayıt etmek için gereken işlemleri müşterinin şubeye gitmesine gerek kalmadan dijital platformlar üzerinden gerçekleştirmesini sağlayan sistemin adıdır.

Papilon Ürün ve Çözümleri Hakkında Nasıl Destek Alabilirim?

Teknolojik destek kapsamlı bilgi birikimini, yılların getirdiği deneyimi, uzman personelleri ve sorunlara çözüm sunabilme becerisini gerektirmektedir. Geniş ürün yelpazemiz, aktif ve esnek çözüm mimarimiz ile teknoloji alanındaki tüm ihtiyaçlarınızı karşılıyor, sorunlarınızın çözümünde yanınızda oluyoruz. Alanında bilgi ve deneyime sahip veri bilimcileri, BT mühendisleri ve inovasyon ekibi üyelerinden oluşan deneyimli ekibimiz, sorunlarınıza her durum ve koşulda çözüm bulmak için yanınızdadır. Ürünlerimiz ve çözümlerimiz hakkında destek almak için BT ekibimizle itadmin@papilon.com.tr adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Genel Merkeziniz Nerede?

Merkezimiz ve Ar&Ge ofisimiz Türkiye’de yer almaktadır. Daha fazla bilgi için web sitemizde yer alan «bizimle iletişime geçin» sayfasından bilgi alabilirsiniz.

Etkinlik ve Organizasyonlarınız Hakkında Nereden Bilgi Edinebilirim?

Katıldığımız etkinlik ve organizasyonlar hakkında daha fazla bilgi almak için sales@papilon.com.tr e-posta adresinde yazabilirsiniz.

Verilerim Güvende Mi?

Kesinlikle evet. Uzman Papilon teknolojisi ile verileriniz mutlak güvende! Papilon olarak, güvenliğinizi temin etmek ve hayatınızı kolaylaştırmak için sunduğumuz ürün ve çözümlerle sağladığımız verileri, analiz elde etmek için kullanıyoruz. Bağımsız bir kuruluş olarak yürüttüğümüz çalışmalarla veri güvenliğini önemsiyor, verilerinizi üçüncü bir tarafla paylaşmıyoruz. Sisteme girilen verileri blokchain teknolojisi ile şifreliyor, böylece sizin ve sevdiklerinizin kişisel verilerinin güvende kalmasını garanti altına alıyoruz.

Ürünlerinizi Nereden Tedarik Ediyorsunuz?

Ürünlerimizi ve çözümlerimizi, mühendislerimizin eşsiz bilgi birikimi ile Papilon bünyesinde A’dan Z’ye kendimiz üretiyor ve 3. taraf sağlayıcı kullanmıyoruz.