Seyahat ve Ulaşım

Temassiz Yolcu Deneyimi

Uçtan Uca Self Servis Yolcu Deneyimi
Biyometri, yolcu kaydından uçağa binişe kadar tüm seyahat deneyimine entegre edilmiştir. Temelinde biyometri ve dijital kimlik bulunan Papilon teknolojisi ile şekillenen multi-model havaalanı çözümü, yolculara değişen koşullara uyum sağlama şansı verir. Biyometri ile havaalanı, demir yolu ve metro taşımacılığını güçlendirme imkânı. Dinamik bir ortamda ilerleyebilmek için ihtiyaç duyulan BT çözümlerini kapsamaktadır. Check-in işleminden kalkışa kadar, ulaşım çözümünü kullanıcı senaryolarının her aşamasını kapsayacak biçimde özelleştirilebilir. Böylece tek bir yolculuğu tek bir platform üzerinden tarifleyebilme imkânı.

Dijital Kimlik Platformu check-inden geçiş kontrolüne, geçiş kontrolünden güvenlik kontrolü, yüz tanıma ve VIP lounge hizmetine kadar sorunsuz seyahat sürecinin her aşamasını kapsamaktadır. Tüm bunlara ek olarak yolcuların kimlik belgelerini sunmalarına gerek kalmaz. Dijital kimlik uygulaması ile yoğun saatlerde otomatik check-in sürelerinde hızlandırma mümkündür.

Yapay zekâ kullanımı ile birlikte, yolcuların güvenlik kontrol işlemlerini otonom olarak gerçekleştirmeleri mümkün olmaktadır. Aynı zamanda akıllı tabela ile entegre edilebilen dijital kimlik ile yolculara uçuşları ile ilgili bilgiler tabelada gösterilebilmek, son çağrı anonslarını yolcuların telefonlarına gönderebilmek mümkündür.

Geleneksel çözümlerde yaşanan geçiş yoğunluğu otomatize etmek, biyometri tabanlı güvenli çözümlerle otonom hale getirerek bekleme sürelerini azaltmak, müşteri deneyimini iyileştirmek mümkündür.

Yolcular havalimanına veya metroya gelmeden önce evlerinden kimliklerini doğrulayarak biniş kartlarını oluşturabilirler. Dijital kimlik teknolojisi sayesinde uzaktan özçekim tanıma ile doğrulanan biniş kartları ev rahatlığında oluşturabilme imkânı.

Pasaport ve kimlik kartı gibi belgelerin gerçekliği NFC ve MRZ okumaları yanı sıra yapay zeka kontrolü ile sağlanır.

Yapay Zekâ Tabanlı Veri Analizi ve İçerik Platformu ve PYUZ alarmları tespit eder. Aynı zamanda acil durumlarda, istenmeyen davranışlarda, teknik durumlarda ya da sahtecilik şüphesi olan anlarda operatörleri bilgilendirir. Yapay Zekâ Tabanlı Veri Analizi ve İçerik Platformu ve PYUZ aynı zamanda yolcu davranışlarına odaklanarak, arka arkaya gerçekleştirilen yükleme denemelerini, birden fazla yüzü, engellenen veya zorlanan kapıları, kapıların içerisinde unutulan nesneleri, sahtekarlık girişimlerini ve izleme listesi eşleşmelerini algılayabilir.

BEOGS EasyPass ile sınırlara, kontrol noktalarına, geçiş kontrol bölgelerine çıkış ve varış sırasında güvenlik personeline ihtiyaç duymadan hızlı ve sorunsuz güvenlik kontrol sağlanır.

Belge Gerekmeksizin Seyahat Edebilme İmkânı

Biyometri tabanlı biniş kartları ile kimlik tespiti için herhangi bir görevliye ihtiyaç duyulmaz.

Uluslararası Standartlarla Uyumluluk

ANSI/NIST, FBI, Interpol, ISO, ICAO ve diğer uluslararası alanda geçerliliği kanıtlanmış veri formatları ile tam uyumludur.

Her Şey İçin Tek Bir Partner: Donanım, Yazılım ve Servis

Esnek mimari, veri tabanı ve özellik seçimleri ile spesifik kullanım alanlarına uygun sağlam, kolay uyarlanabilir, çoklu biyometrik çözümler sağlayabilme imkânı.

Daha Fazla Bilgi için Broşürü İndirin.