Sağlık

Bebek Ayak İzi

Bütünsel Kimlik: Doğumdan İtibaren Tüm Yaşam Boyunca Geçerli Olan Dijital veya Taşınabilir Kimlik
Doğumdan sonraki 48 saat içerisinde yenidoğan bebek ayak izi almak, dünyanın pek çok hastanesinde standart hale gelmiş bir uygulamadır. Bunun en önemli nedeni, ayak izlerinin de tıpkı parmak izinde olduğu gibi her bir bireye özgü olup, kimlik tanımlama işlemi sırasında kullanılmasıdır. Bebek ayak izi, doğumdan sonra değişmemesi sayesinde güvenilir bir kimlik tanımlama işlemi sunmaktadır. Bebeklerde ayak izinin tercih edilmesinin temel sebebi, yeni doğan bebeklerin ellerini sıkma eğiliminde olmaları ve ellerini açmaya zorlandıklarında rahatsız olmalarıdır. Bebeklerin rahatsızlığını önlemek için Papilon Live Scanner teknolojisi ile yenidoğan baskı uygulamasıyla çağdaş bir düzeye ve hıza getirilebilmek mümkündür.

LS FB – LiveScanner Bebekler İçin Ayak İzi Tarayıcısı, kayıt için bebeğin tüm ayağını tarar. Alternatif uygulamalarda taban veya parmak izi ayrı ayrı alınabilir.

Sistem, tarama işleminin kalitesi hakkında operatöre geri bildirim verir ve gerekli görüldüğünde izin daha kaliteli bir şekilde alınmasını sağlamak için operatörü uyarır. Bu kontrol aşaması bebeğin el ve ayaklarını hareket ettirdiği durumlarda, izin kaliteli bir şekilde alınabilmesi için son derece önemlidir.

Operatör anne ve bebeğin ismi, doğum tarihi, bebeğin ağırlığı, cinsiyeti, saç ve göz rengi gibi demografik bilgileri de HOLISTIKA LS Uygulaması üzerinden kayıt edilebilir.

Sistem hem 1:1 doğrulama ve doğrudan eşleşme sorgularını hem de HOLISTIKA aracılığıyla 1:N kimlik sorgulamalarını çalıştırabilir. 1:1 sorgu doğrulaması personelin doğru ilacı doğru bebeğe doğru miktarlarda vermesini de sağlayabilecek ek fonksiyonların çözüme eklenmesine olanak sağlar.

Maliyet Etkin Çözüm

Kağıt, fotokopi, fiziksel arşivlerin bakımı ve basılı kopya belgelerin dijitalleştirilmesi maliyetlerine kıyasla, az bakım gerektiren bir çözümdür.

Modüler ve Sorunsuz Entegrasyon

Esnek mimari, veri tabanı ve özellik seçimleri ile spesifik kullanım alanlarına kolay uyarlanabilir, çoklu biyometrik çözümler içerir.

Bebekler İçin Konforlu

Bebeklerin ayağına mürekkep gelmeksizin dijital süreçlerle yönetilen işlem, bebeklerin karışmasını önleyerek pek çok trajedinin önüne geçebilir.

Daha Fazla Bilgi için Broşürü İndirin.