Kolluk Kuvvetleri

Kriminal Soruşturma

Yeni Jenerasyon Sherlock: HOLISTIKA Yapay Zeka ile Birlikte
Adaleti tesis etmek için “Kim?” sorusuna cevap bulmak gerekir. HOLISTIKA ABIS, bu sorunun cevabını hızlı ve kanıtlanmış bir kalitede verir. HOLISTIKA ABIS, yetkililerin biyometri verileri sorumlu bir şekilde yönetmesine, kullanmasına ve kamu yaşamının her alanında vatandaşlara daha iyi hizmet vermek için sosyal devletin işlevlerini uygun şekilde gerçekleştirmesini sağlamak üzere tasarlanmıştır. Otomatik avuç ve parmak izi tanıma sisteminin kısaltması olan HOLISTIKA ABIS, biyometrik verilerin hem hukuk hem de yargı süreçlerinde kullanımını sistematik bir yapıya kavuşturmak, birçok sorunu ortadan kaldırmak için devrim niteliğinde çözümler sunmaktadır.

HOLISTIKA ABIS, vatandaşların demografik bilgileri de dahil olmak üzere avuç izleri, ayak izleri ve iris bilgileri ile birlikte, on parmağın düz ve çevrim basımlarını saklar. PAPILON Live Scanners kullanıldığında parmak izi, avuç izi ve ayak izi kalitesi %12, tanımlama doğruluğu ise %20 artmaktadır.

Standard parmak izi okuyucular tek bir sensor taşıdıkları için tarama işlemi sırasında kör nokta meydana getirebilmektedir. LS 4421 – LiveScan On Parmak Tarayıcısının ikili sensor sistemi sayesinde kör noktalar ortadan kalkmaktadır. Böylece kayıplar ve deformasyonlar, parmağı, tarama yüzeyinden kaldırmaya gerek kalmadan, sadece parmağı cihaz üzerinde yeniden çevrim işlemi ile telafi edilebilmek mümkündür.

LS FA – LiveScan Yetişkinler için Ayak İzi cihazı, kriminal prosedürlerde kullanılmak üzere hem ayak izi ve hem de ayak parmak izi almak üzere tasarlanmıştır.

HOLISTIKA Neuro, aday listelerinden doğru kimliğe ulaşmak için karmaşık ve düşük kaliteli parmak-avuç izlerinde bile en yüksek olasılıklı adayları tespit etmek için makine öğrenimini kullanan yapay zekâ modülüdür.

Papilon HOLISTIKA DBMS ile 18 kata kadar daha hızlı olduğu kanıtlanmış devasa boyuttaki biyometrik veri tabanı içerisinde bire bir arama (1:N) ve çoklu arama (N:N) gerçekleştirilebilmektedir.

Ateşli silahların kullanıldığı suçlarda kolluk kuvvetlerine suçun çözümünde yardımcı olan en önemli kanıt, mermi ve boş kovanlar olmaktadır. FORENSIKA BS – Balistik Tarayıcı, mermileri ve on adete kadar kovanları özel aydınlatma koşullarında otomatik olarak tarayarak, kovan üzerindeki spesifik işaretleri 1,5 dakika içinde tespit eder ve FORENSIKA – Adli Otomatik Balistik Tanımlama Sistemi ile 1:N tarama gerçekleştirebilir.

EVIDENT suç mahallinden elde edilen kanıtları anında belgelemek için kullanılmak üzere geliştirilmiş kanıt fotoğraflama kitidir. EVIDENT ile iz alınması zorlu yüzeylerde kalan izler, adli tıp uzmanları tarafından incelenmek üzere merkezi HOLISTIKA sistemine gönderilebilir.

HOLISTIKA Core, LS Serisi tarafından çoklu biyometrik veri kaydı yapıldığında, EVIDENT aracılığıyla suç mahallinden gözle görülmeyen bir iz verisi gönderildiğinde veya benzer işlem kartla yapıldığında, veri tabanındaki mükerrer biyometrik girişleri otomatik olarak tespit edip farklı verileri tek bir sicil kaydı altında toplamak mümkündür.

HOLISTIKA Forensic - Kimlik Tespit ve Analiz Sistemi ile HOLISTIKA Core çözümünün birlikte kullanılması ile doğruluk oranını artırmak, hızlı ve etkin sonuç alabilmek söz konusudur. Böylelikle, bir şekilde hasar görmüş, zamanla çeşitli etkilere maruz kalarak kalitesi bozulmuş veya aşırı kuru/ıslak parmaklardan alınan izler gibi zorlu kanıtlar üzerinden en doğru sonuçlara ulaşılabilmek mümkündür.

PYUZ, robot resim eskizlerine, vesikalık fotoğraflara ve videolara dayanan otomatik ve manuel kodlama yapan bir yüz tanıma yazılımıdır. PYUZ veri setleri, HOLISTIKA Station F ile çekilmiş biyometrik fotoğraflar, kameralar, belge tarayıcılar aracılığıyla sisteme aktarılan fotoğraflar, videolar, mobese kamera görüntüleri veya PYUZ Modelika gibi bir robot resim modelleme yazılımı ile oluşturulmuş resim modellerini içerebilir.

Esnek Mimari, Limitsiz Veri Tabanı Alanı

Esnek mimari ve veri tabanı ile çeşitli kullanım durumlarına uygun, kolay uyarlanabilir çoklu biyometrik çözümler sağlamak mümkündür.

En Kapsamlı Biyometrik Arama

Kolluk kuvvetleri ve sivil kurumların kullanımı için 13 farklı otomatik biyometrik arama yapmak mümkündür.

Global Çözüm Uyumluluğu

Diğer üreticilerin ABIS sistemlerini HOLISTIKA’ya aktarmak ve sorunsuz veri uyumluluğu, halihazırda yapılmış olan projelerle kanıtlanmıştır.

3D Yüz Modelleme ve Yüz Tanımlama

PYUZ
PYUZ, robot resim eskiz ve modellerine, vesikalık fotoğraflara ve videolara dayanan bir yüz tanıma yazılımıdır. PYUZ veri setleri, HOLISTIKA İstasyonu ile çekilmiş biyometrik fotoğrafları, kameraları, belge tarayıcılar aracılığıyla sisteme aktarılan fotoğrafları, videoları, mobese kamera çekimlerini veya PYUZ Modelika gibi bir robot resim modelleme yazılımı ile oluşturulmuş robot resimleri içerir. Tüm bu görseller, tanımlama ve doğrulama sorgularında kullanılabilir. PYUZ, antropometrik (insan vücudunu ölçme bilimi) şablonlar ve yerleşik kavramları kullanarak yüzleri kodlar ve kodlanmış görüntü, veri setinde yer alan örneklerle karşılaştırılır. PYUZ, görselleri karşılaştırdıktan sonra, azalan benzerlik/eşleşme oranı sıralamasında eşleşme sonuçlarını listeler. PYUZ, yüksek doğruluklu eşleştirme algoritması sayesinde, doğru adayı listenin en başında gösterir. Ancak karar verici, uzman gözüyle sonuçları tekrar kontrol etmek veya değerlendirmek konusunda serbesttir.

PYUZ’e girilen yüz bilgileri sorgulamadan önce otomatik olarak kodlanır. Otomatik kodlama, belirli bir yüzü tanımlamak veya doğrulamak amacıyla eşleştirme algoritması için referans noktalarını oluşturur. Ancak uzmanlar, düşük kaliteli ve çözünürlüklü görüntülerle çalışırken manuel kodlama seçeneğini de tercih edebilir. Çeşitli kodlama seçenekleri, uzman görüşünün süreçte aktif olarak belirleyici olmasına izin verirken zamandan tasarruf da sağlar.

PYUZ Modelika ile oluşturulan 3D modeller, şüpheli tespiti için PYUZ veri setinde çalıştırılabilir. PYUZ Modelika modellerinin yüksek kalitesi, PYUZ’ün eşleştirme algoritmasının söz konusu modülleri, video karelerinden alınan fotoğraf ve yüzlerle güvenilir bir şekilde karşılaştırılmasını sağlar.

Modellerin gerçek kişilere uygun olacak şekilde uymasını sağlamak için PYUZ Modelika, uzmanların cilt dokusu, vücut, doğum lekesi ve yara izleri gibi özellikleri eklemesine izin verir.

PYUZ Modelika ile modellere şapka, piercing ve gözlük gibi aksesuarlar eklenebilmektedir. Bu aksesuarlara ek olarak öfke, korku gibi duyguları temsil eden yüz ifadeleri de modellere eklenebilmektedir. Bu özellik sayesinde model, şüphelinin suç anındaki görünümüne yakın bir hale getirilmektedir.

PYUZ SnapFace, gerçek zamanlı görsel materyal çekimlerini veri setinde tutulan verilerle karşılaştırır ve kimlik doğrulama işlemini gerçekleştirir. PYUZ SnapFace yüz tanıma sistemi, tüm yüzleri tek bir karede yakalayabilir ve aynı anda işleyebilir.

PYUZ SDK, fotoğraf veya video üzerinden gerçekleştirilen sahtekarlık girişimlerine karşı aktif ve pasif canlılık algılama özelliğine sahiptir.

PYUZ SDK, bağımsız NIST kriterlerine göre sıralanan ve yüz tanıma, canlılık algılama, jest ve duygu analizi uygulamalarında kullanılabilen yazılım geliştirme kitidir.

PYUZ SnapFace, maskeli yüzlerde bile hızlı ve doğru yüz tanıması gerçekleştirebilme yeteneğine sahiptir. PYUZ SnapFace ile analitik raporlar oluşturmak için demografik yüz özelliklerini analiz ederek insan trafiği hakkında analitik raporlar üretmek mümkündür.

İzleme Listesi Yönetimi ve Otomatik Kayıt

API veya kullanıcı dostu GUI aracılığıyla sınırsız yüz veri tabanını ve çoklu yüz koleksiyonlarını yönetmek mümkündür. Yüzler, otomatik olarak veri tabanına kaydedilebilir veya video akışı işlenirken arka planda güncellenebilir.

Anahtar Teslim Bileşenler

Video akışının yerel olarak işlenebilmesi için merkezileştirilmiş PYUZ Sunucusu ve çoklu PYUZ İstemci uygulamaları, veri işleme kompleksine entegre edilmiştir. Her iki bileşen de harici sistemler ve uygulamalarla entegrasyon için API sağlar.

Yüksek Performanslı Algoritma

Canlı video akışlarında veya görüntülerde saniyede 50 milyona kadar yüz karşılaştırması sağlar. Algoritma, mobil ve gömülü dahil olmak üzere herhangi bir platform için optimize edilmiştir.

Sınır Kontrolü

Bütünsel Yaklaşımla Sınır Güvenliği
Toplumun huzur ve refahını korumak adına sınır güvenliğini sağlamak ve izin verilmeyen girişleri engellemek oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Kara, hava ve su sınırlarında biyometrik tabanlı güvenlik önlemlerinin oluşturulması da benzer şekilde önem taşımaktadır. Biyometrik kimlik doğrulama alanlarının güvenilirliği ve yaygın kullanımı Papilon MT Serisi, BEOGS ve kiosklar havalimanlarında ve gümrük kontrol noktalarında konumlanabilir.

BEOGS, biyometrik verileri kullanarak vatandaşların, turistlerin ve göçmenlerin kimliklerini doğrular ve potansiyel olarak tehlike uyandırabilecek kişileri kapıda tespit eder.

Hem merkezi biyometrik yönetim sistemi HOLISTIKA ABIS hem de yerel veri tabanları ile çalışabilen BEOGS ABC – Otomatik Sınır Kontrol Kapıları, şüpheli ve suçluların kayıtlarını içeren izleme listeleri oluşturarak listedeki kişilerin ülkeye girişini engellemektedir.

PYUZ SnapFace, Yapay Zekâ Tabanlı Veri Analizi ve İçerik Platformu’nun iskelet analizi ve hareket izleme katmanına entegre edilmiştir. Bu özellik, PYUZ’ün yeteneklerini sıradan bir güvenlik kamera sisteminin çok ötesine taşımaktadır.

PYUZ SnapFace, merkezi yüz veri setinde yer alan canlı görüntüleri sorgulayarak, kontrol noktaları ve giriş çıkışların yanı sıra sınırlarda da kesintisiz güvenlik kontrolü sağlar.

Yapay Zekâ Tabanlı Veri Analizi ve İçerik Platformu itme, vurma, kavga, öfke gibi davranış kalıplarını tanıyarak çıkarım yapma özelliği ile şiddet içeren davranışlara zamanında müdahale edilebilir. Sistem, şiddet belirtisi gösteren kişiyi PYUZ SnapFace üzerinden anlık olarak tespit ederek, kimlik ve konum bilgilerini güvenlik personeline anında müdahale sağlanabilmesi için iletir.

MT Serisi mobil parmak izi terminalleri on parmak kartı oluşturmaktan fotoğraf çekimine, baskıları kaydetmekten yerel veya merkezi veri kümeleri aracılığıyla sorgulama yapmaya kadar birçok görevi yerine getirebilmektedir. Tüm bunların yanı sıra modüle entegre edilebilen belge tarayıcı ile e-pasaportların ve yeni nesil kimlik kartlarının çipleri ve MRZ’leri okunabilmektedir.

BEOGS ile birlikte kullanılan yerel veri kümeleri, yalnızca şüphelilerin belirlenmesinde değil, aynı zamanda diplomatik ziyaretçilerin, yabancı girişimcilerin ve sporcuların belirlenmesinde ve korunmasında da etkilidir.

Kolay Biyometrik Tanımlama

Canlı tarayıcılar, istasyonlar, e-kapılar, erişim kontrol birimleri, cezai soruşturma araçları, temel ABIS ve uygulama yazılımı ile son kullanıcı, istemci ve merkezi bileşenleri herhangi bir bağımlılık olmaksızın kullanabilme imkânı.

Kolay Yapılandırma

Bütünsel yaklaşımla tasarlanan HOLISTIKA ABIS, entegrasyon modülü aracılığıyla 3. taraf çözümlerle kolayca entegre edilebilmektedir.

Yüksek Performanslı Algoritma

Canlı video akışlarında veya görüntülerde saniyede 50 milyona kadar yüz karşılaştırması. Algoritma, mobil ve gömülü olmak üzere her türden platform için optimize edilmiştir.

Biyometrik Hapishane Yönetimi

Adaletin Tesisi İçin Güvenilir Teknoloji
Kılavuz yönetici ve personel panelleri, Hapishane, Adalet ve Mahkum Yönetimi çözümü ile desteklenen üstün kaliteli biyometrik tarayıcılar eksiksiz bir gözetim sağlar. Biyometrik kayıt üniteleri ile eşleştirilmiş HOLISTIKA istasyonları, mahkûm kabul ve kayıt sürecinin yanı sıra yoklama ve ziyaretçi yönetimi ve giriş sonrasında meydana gelen tüm süreçlerin yönetilmesinde rol oynar. HOLISTIKA ile biyometrik ve demografik bilgileri ve mahkûmların sabıka görüntülerini de içeren mahkûm kayıtları oluşturulabilir. Çözümlerin esnek yapısı, mevcut güvenlik ekipmanı veya yazılımı ile kolay entegrasyon sağlanır. Böylece özelleştirilmiş çok modlu sistemler oluşturulabilir.

HOLISTIKA, merkezi olarak kontrol edilen bir veri tabanı ve eşleştirilmiş algoritma ile donatılmış yazılımdır. Ayrıca merkezi sunucuya gönderilen kişisel kayıtlarının saklanmasını ve aynı zamanda mobil terminallerden ve iş istasyonlarından gelen sorgulamaları yönetir. Bu özellik yetkililere organize suçları tespit etmede yardımcı olur.

Bir suçlu tutuklandığında, HOLISTIKA F Biyometrik Fotoğraf İş İstasyonları bilgileri alır ve boy kilo ölçümü yapar. Sistem, dövme ve ayırt edici işaretlerle mahkûmun fiziksel tasvirini çıkartır.

Kalabalık mahkum gruplarının bir yerden başka bir yere taşınması işlemi, çoğu zaman düzeni sağlamak konusunda sıkıntıların oluşmasına neden olmaktadır. Papilon LS-1101 parmak izi ve avuç izi tarayıcısı, mahkumların transferlerinin gerçekleştirildiği aşamada güvenlik görevlilerine yardımcı olmaktadır. Mahkum yoklama işlemi, biyometrik veriler yardımıyla kolayca otomatikleştirilebilir.

Tüm bunlara ek olarak GK-01 – Parmak İzi Geçiş Kontrol Ünitesi, OPTIKA – İkili İris Tarayıcı ve LS Serisi, mahkumların revir, bahçe, sınıf gibi ortamları ziyaretleri sırasında takip işleminin verimli bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlar.

Yapay Zekâ Tabanlı Veri Analizi ve İçerik Platformu’nun iskelet ve hareket takibi katmanı, kavga, sakatlanma, toplanma gibi gündelik hayatın parçası olan durumları tespit eder. Sistem aynı zamanda, tehlikeli olabilecek durumları tespit ettiği anda mobil uygulama aracılığıyla ilgili personele bildirim gönderir.

Mahkumların banknot taşımasına izin verilmemektedir. Bu yüzden ödemelerin mahkum hesapları aracılığı ile yapılması gerekmektedir. Mahkumlar tarafından yapılan her ödeme, biyometrik entegre cezaevi yönetim sistemimizle kontrol edilebilir, raporlanabilir ve otomatikleştirilebilir. Bir mahkum biyometrik kimlik doğrulama yoluyla bir satın alım yaptığında, ücret otomatik olarak hesaptan düşülür.

PARS – Personel Erişim Radar Sistemi ile tesis personeli, ziyaretçi kaydı yapabilir, temaslı ziyaretleri yönetebilir ve ayrıca personel vardiyalarını takip edebilirler.

Mahkûm şartlı tahliye ile serbest bırakıldığında, Dijital Kimlik Platformu ile tüm süreç yönetilebilir. Dijital Kimlik Platformu, anlık konum takibine ve özçekim ile gerçekleştirilen kimlik doğrulamasına dayanan bir sistemdir.

Kolay Biyometrik Tanımlama

Canlı tarayıcılar, istasyonlar, e-kapılar, erişim kontrol birimleri, cezai soruşturma araçları, temel ABIS ve uygulama yazılımı ile son kullanıcı, istemci ve merkezi bileşenleri herhangi bir bağımlılık olmaksızın entegre ederek uçtan uca çözüm sağlamak mümkündür.

Küresel Standartlara Uygun

FBI, NIST, ANSI ve ISO standartlarına uygun olarak tasarlanıp üretilmiştir.

Esnek Mimari, Limitsiz Veri Tabanı

Esnek mimari ve veri tabanı ile çeşitli kullanım durumlarına karşı sağlam, kolay uyarlanabilir, çoklu biyometrik çözümler oluşturmak mümkündür.

Daha Fazla Bilgi için Broşürü İndirin.