Perakende ve E-Hizmetler

Yaş Doğrulamalı Dijital Sistemler

Yaşınızı Söylemenin En Yeni Yolu: Güvenilir, Hızlı ve Dijital Olması
Bankalarda, eczanelerde, çevrim içi alışveriş sitelerinde, sinemada, çeşitli sitelerde ve diğer çevrim içi hizmet sektörlerinde gençlerin yetkin olmadığı finansal yükümlülüklerin kabul edilmesi, aileyi, işletmeyi ve diğer kullanıcıları da içeren yükümlülüklere ve sorunlara neden olabilir. Çevrim içi yaş doğrulama ile potansiyel müşterilerin reşit olduğundan emin olarak etkili hizmet sunabilme imkânı sağlar.

Kişilerin mevcut yaşını hesaplamak için devlet tarafından verilen kimlik belgelerinden doğum tarihini ve yüz fotoğraflarını elde etme, kimlik, ehliyet, pasaport gibi belgelerin gerçek olup olmadığını kontrol etme ve anlık özçekim ile kişilerin yüz doğrulamasının yanı sıra kimlik üzerinden alınan yaş bilgisi ile eşleştirerek kurumsal çözümler sunabilme imkânı.

Fotoğraf baskısı, gerçekçi 3D maske, dijital fotoğraf ve video gibi olası sistemi aldatma durumlarını tespit ederek, hizmet satın alan veya hesap oluşturan müşterinin fiziksel varlığını garanti eder.

Bir müşterinin belirli bir yaş kategorisinde, belirli bir yaşın üzerinde ya da altında olup olmama olasılığını belirleyerek kimlik belgesi olmaksızın yaş tahmin algoritması ile süreci anonim olarak yürütebilme imkânı.

Yaş sınırlaması olan mekân ve etkinliklerin girişlerinde kimlik kontrolü ile yaş filtreleme uygulamaları pratikte koruma sağlar. Ancak müşteri tarafından iddia edilen bilgileri kontrol eden sistemler olmaksızın bu olağan prosedür, kimlik ve belge sahtekarlığına karşı savunmasızdır. Dijital Kimlik Platformu hem temassız hem de güvenli yaş doğrulama özelliklerine sahip olup, karşı taraf ile yalnızca gerekli yaş bilgilerini paylaşır.

Güvenilir ve Kanıtlanmış Teknoloji

Cinsiyet, duygu ve yaş tanıma gibi demografik analizler de dahil olmak üzere NIST - FRVT sertifikalı yüksek kaliteli yüz tanıma ve tanımlama.

Anonim ve GDPR Uyumluluğu

Gizlilik koruması düşünülerek tasarlanan Dijital Kimlik Platformu, yüz görüntülerini ve diğer verileri bünyesinde saklamayacak şekilde yapılandırılabilir.

Donanım Uyumluluğu

Yaş doğrulama işlemini tamamlamış olan müşterinin 6 haneli doğrulama kodunu mobil veya web uygulaması üzerinden girerek veya biyobarkodu telefondan okutarak yaş kontrolünü tamamlayabilme imkânı.

E-Eğitim için Uzaktan Kimlik Doğrulama

Yaşınızı Söylemenin En Yeni Yolu: Güvenilir, Hızlı ve Dijital Olması
Günümüzde pek çok K-12 sınıfı ve üniversite öğrencisi çevrim içi video konferans uygulamalarını kullanıyor. Ancak, ortalama sınıf mevcudunun yüksek olması hem öğrenciler hem de öğretmenler açısından büyük zorlukları da beraberinde getirmektedir. Bu noktada en büyük sorunlardan birisi, tüm sınıfı tek bir ekrandan izlemenin yanı sıra sürekli olarak ekran değiştirmek zorunda kalmaktır. Biyometrik doğrulama ile uzaktan eğitimden yararlanan öğrencilerin demografik profilinin ne olduğunu, hangi yaş aralığında yer alan öğrencilerin yeni eğitim tekniklerine daha kolay adapte olduğunu ve sınav güvenliğini uzaktan eğitim süreci içerisinde çözebilme imkânı.

PYUZ SnapFace, öğrencinin derse katılmak için kullandığı cihazın kamerası ile çekilen görüntüler aracılığıyla öğrencilerin yüzlerini tanır.

PYUZ SnapFace, derse giriş yapan kişinin gerçekten dersi alan öğrenci olup olmadığını saptar ve dijital yoklama gerçekleştirir. Sistemi kullanmak için öğrencinin kamerayı yüzüne çevirmesi yeterlidir. Çekilen görüntü otomatik olarak taranır.

Yapay Zekâ Tabanlı Veri Analizi ve İçerik Platformu, insan yüzünde yer alan yüzden fazla noktayı belirler ve bu referans noktalarındaki kas hareketlerini baz alarak öğrencinin yüz ifadelerini ve göz hareketlerini tanır. Böylece yüz ifadeleri üzerinden öğrenci katılımının yararlı bir analizi yapılmış olur. Bir öğrenci dersin belirli bir bölümünde yüz ifadesi sergilerse, sistem bu ifadeyi not alır.

Dijital Kimlik Platformu, kimlik ve şifre kombinasyonuna ek olarak öğrencinin kimliğini biyometri araçları ile doğrular. Böylece veri hırsızlığı durumlarında, öğrencinin kimlik bilgisine ulaşan kişiler, o öğrenci yerine sınava giremez.

Güvenilir ve Kanıtlanmış Teknoloji

Cinsiyet, duygu ve yaş analizi de dahil olmak üzere %99,22 oranında NIST - FRVT onaylı yüz tanıma teknolojisi.

Hibrit Çözümler

Cihaz, sunucu ve web tabanlı yapılandırmalarla kullanılabilir.

Çoklu Platform

Web, iOS ve Android üzerinden yeni nesil kimlik doğrulama deneyimi için esnek geliştirme araçları.

Daha Fazla Bilgi için Broşürü İndirin.