Finans ve Telekomünikasyon

Dijital Kimlik ve KYC

Dijital Kimlik ile Güçlendirilmiş Finansal Hizmetler
Müşterilere sorunsuz bir deneyim sunmak, her zaman önem listesinde ilk sırada gelir. Bu yüzden yeni müşterilere en iyi uzaktan müşteri edinim deneyimi sunabilmek için doğru teknolojiyi kullanmak önemlidir. DIP – Dijital Kimlik Platformu ile uzaktan kimlik doğrulama işlemlerini kolay ve sorunsuz bir şekilde, mevcut çözümlerden çok daha hızlı, güvenli ve uygun fiyatlara gerçekleştirilebilir. DIP, yapay zekâ algoritmaları ile biyometrik teknolojileri bir arada sunan, hızlı, güvenli ve kurumsal düzenlemelere tam uyumlu, çevrimiçi video doğrulama fonksiyonunu da kapsayan bir çözümdür.

Kimlik doğrulamadan canlılık kontrolüne ve biyometrik imza çözümlerine kadar her şey tek bir platformda kullanılabilmektedir. Dijital Kimlik Platformu ile müşterilerin uzaktan kimlik doğrulama çözümlerine ulaşmaları yalnızca birkaç dakikada gerçekleştirilebilmektedir.

Dijital Kimlik Platformu hem mobil hem de web uygulamaları için SDK’lar, API’ler ve sunucu bileşenlerini kapsar.

DIP, müşterilerin biyometri ve belge verisi doğrulandıktan sonra video görüşmesine bağlanır. Operatör, video görüşmesi sırasında kontrol paneli üzerinden oldukça kolay bir şekilde kimlik doğrulama işlemlerini gerçekleştirebilir ve tüm işlemleri rahatlıkla yönetebilir.

Uzaktan müşteri edinimi çözümümüz, NIST - FRVT onaylı canlılık algılama, hareket ve jest doğrulama, yüz ifadesi – duygu analizi ve kimlik belgesiyle karşılaştırma dahil olmak üzere uçtan uca biyometrik tanımlama ve sahtecilik algılama sistemlerini içermektedir.

Dijital Kimlik Platformu yapay zekâ - OCR yeteneği ile optik olarak değişken mürekkepler, hologramlar, ince çizgi desenleri, filigranlar, damgalar, optik şerit, güvenlik laminatı, metin ve barkod/MRZ tutarlılık kontrolü dahil olmak üzere şablonları, yazı tiplerini, güvenlik özelliklerini kontrol etmek mümkündür.

Özelleştirilebilir Kimlik Platformu

Dijital Kimlik Platformu, tamamen özelleştirilebilir iş akışları ve esnek bileşenlerle, ihtiyaca göre herhangi bir kanaldan sağlanan kimlik doğrulama fonksiyonu için tasarlanmıştır.

Güvenilir ve Kanıtlanmış Teknoloji

NIST - FRVT onaylı, yüksek kalitede yüz tespiti, tanıması ve tanılaması da dahil olmak üzere cinsiyet, duygu ve yaş tespiti sağlar.

Global Standartlarla Uyumlu

BRSA ve BTK regülasyonları ile tam uyumludur.

Daha Fazla Bilgi için Broşürü İndirin.