×
YETİŞKİN AYAK İZİ TARAYICI

• Yetişkin Ayak İzi Tarayıcı

(isim): Ayak parmak, topuk ve ayak ayası izi alan canlı ayak parmak izi tarayıcısı.

Ayak İzi Tarayıcısı Nedir?

Olay yeri incelemesi, şüpheli şahsa veya şahıslara dair bulunabilecek her türlü izin peşine düşmek demektir. DNA tespitinin mümkün olduğu saç, tüy, tırnak parçası, deri döküntüsü ve hatta saç kepeği, zanlı tespitinde kullanılır. Bunların yanı sıra, %99.9 doğruluk oranına sahip olan parmak izi, olay yeri araştırmalarının kilit unsurlarından biridir. Pek çok suç konulu yapımda, dedektifler suçluyu bulmak için parmak izi arayışına girerler. Sinemanın gözden kaçırdığı, halkın da çok hakim olmadığı bir gerçek var ki; yalnızca el parmakları değil, ayak parmakları da benzersiz “papil”lerle yani hatlarla doludur. Bu hatların yapısı bir kişinin her bir parmağını diğerlerinden ve başka insanların parmak izlerinden farklı ve eşsiz kılar.

PAPILON’un yeni ürünlerinden biri olan ayak izi tarayıcısı, ayak parmaklarındaki bu benzersizliğin de kriminal olayların aydınlatılması ve zanlı tespitinde kullanılmasını mümkün kılıyor.

Yetişkin Ayak İzi Tarayıcısı Nasıl Çalışır?

PAPILON Ayak İzi Tarayıcısının çalışma mantığı, PAPILON parmak izi tarayıcıları ile aynı. Ayak izi tarayıcısı, ayağın tarayıcı yüzeyine konması ile otomatik çalışır ve izi kaydeder. Daha sonra bu iz, verisetindekilerle karşılaştırılarak eşleşmeler, azalan benzerlik sırasına göre listelenir. Papilon Ayak İzi Tarayıcısı’nın içerisindeki dört tarayıcı sensör, ayağın tamamını tarayarak iz kaybının önüne geçer ve eşleşme isabetliliğini artırır.

Neden Yetişkin Ayak İzi Tarayıcısı?

Papilon Ayak İzi Tarayıcısının özel membran kaplaması, derideki nem ve izi ayırır. Bu sayede, terin izi bozması veya gölgelemesi gibi problemler meydana gelmez. Membran kaplamanın kaymaz yapısı sayesinde iz kayması ve bozulması önlenir. Papilon Ayak İzi Tarayıcısı, çok kuru ciltten de yüksek kalitede iz alır. Ayrıca, on parmak ayak izi kaydı yapmanın yanı sıra, topuk ve ayak ayası kaydı da alabilir.

Yetişkin Ayak İzi Tarayıcısı’nı Kim Kullanabilir?

Kullanıcı dostu arayüz sayesinde, temel bilgisayar bilgisi olan her personel 5 dakikalık kısa bir eğitimin ardından Papilon Yetişkin Ayak İzi Tarayıcısını kullanarak iz alabilir ve sorgu yapabilir.

Ayak izi tarayıcı

ÖZELLİKLERİ

Ayak izinden, topuktan ve ayak ayasından sorgulama ve eşleme

Geniş tarama yüzeyi

Ergonomik tasarım

Kullanıcı dostu ve kolay kullanım

Hızlı iz alımı

Gelişmiş optik teknoloji

Darbelere dayanıklı tasarım

AVANTAJLARI

1inch’lik alan yerine tüm karakteristik özelliklerin sorgulanması
Nemli ve kuru parmaklarda dahi en yüksek kalitede iz alımı
4 lü sensör sayesinde kör noktadan kaynaklı iz kaybının engellenmesi
Gün ışığından minimum etkilenme
Tüm ayak izi kayıt imkanı

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.