PAPILON A.Ş. HALKA ARZ BİLGİLERİ


HALKA ARZ MOTİVASYONUMUZ

2012’de; bilgisini Türk mühendislerinin geçmişinden; sermayesini ise yabancı girişimcilerden alarak ortaya çıkan Papilon Savunma, planlı bir heyecanla yürüme kararı almıştır. Papilon Savunma olarak, yol haritamızdaki büyüme sürecine geçiş öncesinde, stratejik bir yönetim planı uyguladık ve bu doğrultuda yapımızı sağlam ve doğru temellerde inşa etmeyi başardık.

Merkezine insanı alan bir felsefeyle ortaya çıkan organizasyonumuz, kültür ve iklimiyle farklılıkların özendirildiği bir zemine dayanıyor. Bu zeminin temelinde ise yerel ve küresel ölçekte başarı için gerekli nitelik ve ihtiyaçların doğru analiz edilmesi ve bilgi ve araştırmaya dayalı dinamik bir yapı kurgulanması yatıyor. Papilon Savunma olarak, dinamik yapımızı, sorumluluk bilinci ile müşterilerimizle beraber geliştirirken, pazarın önemli bir ihtiyacını da karşılamış bulunmaktayız. Bu süreçte çalışmalarımızı, ülkemiz ve 50’nin üzerinde farklı ülkenin değerli karar vericileriyle paylaştık ve coğrafyamızdaki bu katma değerin ne kadar önemli ve anlamlı olduğunu bizlere bir kez daha hatırlatan geri dönüşlerle motivasyonumuz daha da arttı.

Papilon Savunma olarak, küresel ölçekte başarıyı hedeflemekle birlikte, teknik becerilerimiz ve uzman ekiplerimiz ile ülkemizin güvenlik sistemlerini geliştirmeyi ve ülkemize hizmet etmeyi de her zaman boynumuzun borcu bilmekteyiz. Yerel ve küresel alanda faaliyetlerimizi sürdürürken, süreç içinde know-how ve hizmetlerimizi daha da geliştirdiğimiz gibi, araştırma ruhumuz, stratejik ithalat ve bu topraklarda doğup büyüyen ve ülkesine hizmet etmeyi amaç edinmiş kadrolarımızın yardımı ile hizmetlerimizin güvenilirliğini ve kalitesini de ispatlamış bulunmaktayız.

Kurumsal stratejimizde, şekilcilikten çok katma değere önem vermekte ve bilgiyi üretenin insan olduğu, değerin de insan ile oluştuğu gerçeğini hiçbir zaman göz ardı etmemekteyiz.  Hizmetlerimizi sunarken, temel motivasyonlarımız arasında ülkemizin gelecek nesillerine bilgi mirası ve kaynaklarımızı aktarabilmek motivasyonu yer almakta olup, bu bilinç ile bizden sonraki nesillere fırsat verecek maddi kaynakların ayrılması ve ülkemizde kalabilmesi adına ülkemize önemli katkılar sağladığımıza inanmaktayız.

Şirketimizin faaliyet planı doğrultusunda, kuruluşumuzu takip eden ilk 7 yıllık dönem, uzun vadeli hedeflerimizin temellerinin sürdürülebilir olarak inşası ile geçti. Şimdi ise, bu temeller üzerinden sürdürmeyi amaçladığımız yeni bir 7 yıllık büyüme dönemine giriyoruz.

Papilon Savunma olarak; know-how ve uzmanlığın yanı sıra, değerleri, etik anlayışı ve kurumsal politikaları da olan, güvenin sürekliliğine inanan, profesyonel ve uzman bir ekibiz. Bu kısa seslenişteki amacımız, sermaye piyasalarına katacağımıza inandığımız değeri ve ekonomimizin beklediği yeni teknolojileri üretmek konusundaki beceri ve kararlılığımızı kısaca ortaya koyabilmektir.

Tam uzlaşı kültürümüz, şeffaflık prensibimiz ve kurumsal stratejimiz doğrultusunda, halka arz sonrasında yeni ortaklarımız ile birlikte, huzurlu ve umutlu bir şekilde yolumuza devam edeceğiz. Papilon Savunma olarak, katma değer yaratmayı ve inovasyonu hedef edinen bir ruhumuz var. Bu ruha ortak olmak isteyen herkese karşı sorumluluğumuzun bilincindeyiz.

Paylaşım ruhu ile umut ile bilim ile…

Papilon Savunma’yı temsilen

Dr. Doğan Demir Genel Müdür

Devamı

DUYURULAR

PAYLAŞIM RUHU İLE DİYEREK YOLA ÇIKTIK…

Kurulduğumuz ilk günden itibaren merkezine bilim ve teknolojiyi alan, adeta insan yaşam modeline göre planlanmış bir stratejiyi hedefledik. Teknoloji baş döndürücü bir hızla sürekli ivmelenerek ilerlerken her ne şart altında olursa olsun teknoloji üreten, geliştiren ve sadece kendi ülkemiz insanları için değil tüm insanlık için refah ve mutluluk sağlayacak bir global değer yaratabilmenin mümkün olduğunu ispat etmek istedik. Biz, hedeflediğimiz değeri yaratabilme umuduyla emin adımlarla yola çıktık. Ve tam istediğimiz noktada, doğru zamanda hedefimize ulaştığımızı düşünüyor ve halka arz talep toplama sürecini başarıyla tamamlamış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hisselerimizin Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlaması, gelecek hedeflerimize hızla ulaşmamız ve daha geniş bir müşteri kitlesine erişmemizde, şirketimiz için önemli bir mihenk taşı niteliğinde…

Faaliyet alanımızdan çok farklı dinamikleri olan kocaman bir halka arz sürecini; en iyi bildiğimiz yolla, mühendis bir bakış açısıyla yürütmeye çalıştık. İlk defa tecrübe ettiğimiz bu süreci, tüm değerli iş ortaklarımız ve danışmanlarımızın bize kattıkları üstün değer ile tamamladık.

Talep toplama süreci sonrasındaki sonuçlar bize büyüme stratejimizle alakalı çok önemli ipuçları verecekti. Siz değerli yatırımcılarımızın, ürün ve hizmetlerimiz aracılığıyla hem Türkiye hem de küresel arenada yarattığımız katma değere ortak olma isteğiyle hisselerimize göstermiş olduğunuz yoğun ilgi, çalışmalarımızda ne kadar doğru yolda ilerlediğimizi göstermesi açısından bizim için ayrı bir anlam ve önem taşıyor. Bize olan güveninizle birlikte yakalayacağımız dinamizmle önemli bir yükseliş evresinin eşiğindeyiz ve aldığımız ilave sorumlulukların da farkındayız. Biz mesajları çok net aldık.

Bu teşekkür konuşmasındaki amacımız, hedeflediğimiz bir adımı daha başarıyla geçmenin yarattığı mutluluğun, yeni hedeflere ulaşmak için zorlu bir büyüme sürecinin motivasyonu olarak kabul ettiğimizin bilinmesini istememizdir. Bu metin aynı zamanda, aktif iş ilanlarımızda aradığımız ülkemizin değerli beyinlerinin sınırsız hayal güçleri çevresinde koşabilecekleri bir iş ortamına davetin; tamamlayıcı ürün ve hizmetleriyle yurt içi ve yurt dışı benzer çabalar gösteren sektörün değerli oyuncularıyla işbirliği isteğimizin kelimelere dökülmüş halidir. Yerli ve yabancı doğru işbirliklerinin bahsettiğimiz ivmelenen dünyada kaçınılmaz bir gereklilik olduğunun farkındayız.

“Paylaşım Ruhu ile, Umut ile, Bilim ile… “ vizyonumuzu paylaşarak Sermaye Piyasaları’ndaki kararlı yolculuğumuzda yanımızda olan değerli yatırımcıların yanı sıra bu süreçte bize destek veren iş ortaklarımıza, geribildirimleri ile kendimizi daha da geliştirmemize katkıda bulunan müşterilerimize ve tüm diğer paydaşlarımıza minnet borçluyuz.

Özellikle, halka arz sürecimizin başarıyla yönetilmesini üstlenerek, bu yolculuğun her adımında yanımızda olan Gedik Yatırım yönetimi ve çalışanlarına en içten teşekkürlerimizi sunmak istiyoruz.

Gerektirdiği ileri uzmanlıkla zorlu bir alan olan sektörümüzde ortaya koydukları beceri ve özverili çalışmalarla Papilon Savunma’yı rakiplerinden farklılaştırarak ülkemizde öncü konuma getiren kıymetli çalışanlarımıza ise sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz. Bu başarıdaki en büyük pay, kuşkusuz ki nitelikli mühendislerimiz, geliştiricilerimiz, Ar-Ge ve üretim sorumlularımız, kısacası tüm çalışanlarımızındır. Papilon Savunma ailesi olarak paylaşımcı ruhumuzu koruyarak gelişmeye, kârlılığımızı artırmaya, aramıza katılacak yeni beyinler ve global alandaki açılımlarımızla büyümeye devam edeceğiz.

Aslında daha yeni başlıyoruz, daha güçlü başlıyoruz.
Paylaşım ruhu ile, Umut ile, Bilim ile
Dr. Doğan Demir

Devamı
Yatırımcı İlişkileri E-mail: yatirim@papilon.com.tr