Türkiye-Katar İş Ortaklığını Savunma Sanayi Büyütecek

Türkiye-Katar İş Ortaklığını Savunma Sanayi Büyütecek

Papilon Savunma, TOBB ve Katar Ticaret Odası tarafından düzenlenen Türkiye-Katar İş Forumu’nda 200 Katarlı, 200 Türk iş adamıyla bir araya geldi.
Forum sırasında Türk özel sektörüne her türlü kapıyı açmaya hazır olduklarını dile getiren Katarlı yetkililer, ülke olarak büyük yatırımlara hazırlandıklarını dile getirdi.

15-17 Ocak 2018 tarihleri arasında Katar’da gerçekleşen etkinlikte önemli ikili görüşmelerde bulunan Papilon Savunma yetkilileri, Katarlıların Türkiye ile pek çok farklı alanda ortak iş yürütmek istediklerini söyledi.
Çeşitli sektörlerden iş adamlarıyla tanışma fırsatı buldukları forumun çok verimli geçtiğini ifade eden yetkililer, “Katar’la yürütülen ticari ilişkilerin devamı konusunda gerek devlet gerek özel sektör olarak çok istekliyiz. Devlet, özel sektöre sağlanması istenen kolaylıklar için gerekli adımları atıyor. Bunlar gerçekleştikten sonra geriye özel sektörün atması gereken doğru adımlar kalıyor. Biz, bu adımları atarak, iki ülke arasında var olan ticaret hacmini artırma isteğindeyiz” dedi.

Etkinliğin ardından Papilon’un son teknoloji sistemlerini tanıtmak üzere Katar Polisi Kriminal Dairesi’ne giden Papilon ekibi, dünyanın en yüksek doğruluk oranına sahip biyometrik sistemlerini tanıttı. Gördükleri teknoloji karşısında etkilenen Katar Polisi Kriminal Daire Yetkilileri, gereken akıllı güvenlik sistemlerini kurmak adına Papilon’un ürünlerinin Katar’ın beklentilerine uygun olduğunu ifade etti.

Paylaş:

İlgili Gönderiler

Bir Cevap Yazın