×

Yazılımlar & Donanımlar

 • APFIS
 • LS APP
 • SEEMETRIX
 • NUITRACK
 • ARSENAL
 • YÜZ TANIMA
 • GEÇİŞ KONTROL
 • KRİMİNAL ANALİZ

Apfıs

PAPILON’un imza hizmeti APFIS, geliştirildiği günden bu yana, kolluk kuvvetlerine ağır iş yükünü hafifletmede, onlarca vakaya dair toplanan bilgiyi insanüstü bir tutarlılık ve bütünlükle sınıflandırmada ve kati sonuçlara ulaşmada yardımcı olmakta ve pek çok soruşturmanın, kafa karıştırıcı bir doküman kalabalığı olmaksızın, eş zamanlı olarak yürütülmesini sağlamaktadır.

LS APP

Live Scanner (Gerçek Zamanlı Tarayıcı) ifadesinin kısaltması olan LS, PAPILON’un farklı ürünleriyle birlikte kullanılabilmesinin yanı sıra, birkaç modülün bir araya getirilmesi sonucu biyometrik kayıt oluşturma istasyonu olarak işlevi de görebilen bir dizi parmak ve avuç izi okuyucusunu ve bunların arkasındaki yazılımı tanımlayan bir şemsiye terimdir.

 

SeemetRIx

Papilon SeeMetrix, yüksek teknolojiyi kullanarak tüketici analizi yapan güçlü bir market araştırması ürünüdür. Billboardlarda ve işletmelerde müşterilerin tercih ve memnuniyetini ölçmek ve verilen hizmeti bu geribildirim doğrultusunda şekillendirmek üzere kullanılabilir.

 

nUITRACK

Papilon NuiTrack, RGB renk kodu algılayıcıları ve derinlik algılayıcılardan çektiği veriyi işleyerek iskelet ve yüz modelleri oluşturabilen bir sistemdir.

arsenal

Papilon ARSENAL,  mermi çekirdekleri ve kovanlarındaki ayırt edici izlerin kodlanmasına ve analizine imkan tanıyan bir balistik yazılımdır. ARSENAL, otomatik ve manuel kodlama özelliği sayesinde kısa sürede izleri tiplerine göre ayırır, mukayese eder ve olayların çözülmesinde etkin rol oynar.

yüz tanıma

yüz tanıma

Papilon yüz tanıma sistemleri, yüksek isabetliliğe sahip yüz tarayıcılarımızın arkasındaki yazılım, gerçek zamanlı yüz tanıma ve yüz iskeleti analizi gibi pek çok teknolojiyi kapsar ve güvenlik, reklamcılık, ticaret ve kullanıcı analizi gibi pek çok alanda kullanılabilir. Görüntü arşivine kaydedilmiş yüzleri, fotoğraf veya gerçek zamanlı alınan yüz görüntüleriyle karşılaştıran sistemimiz, iskelet ve yüz yapısındaki ayırt edici özellikleri karşılaştırarak isabetli eşleştirmeler yapar.

 

geçiş Kontrol

Sınır kapıları, piyasada satışı ve dağıtımı yasak olan ve özel malzemelerle yapılan deneylerin yönetildiği ve ilaç firmalarının formüllerinin bulunduğu laboratuvarlar, nükleer santraller, müzeler, gizli belgelerin saklandığı devlet arşivleri, hastanelerdeki pek çok ünite yalnızca erişim izni bulunan personel tarafından ziyaret edilebilmektedir.

Papilon Turnikeler

Papilon Criminal Analysis

kriminal analiz

Yakın zamana kadar bugün kolaylıkla aydınlatılan pek çok vaka, teknoloji ve bilgi yetersizliğinden çözümsüz kaldığı anlamına geliyor. Olay yerlerinde bulunan parmak izleri ve diğer kalıntıların sadece insani duyuların sınırları dahilinde incelenmesi zaman kaybına, pek çok detayın gözden kaçmasına ve kriminal olaylar arasındaki bağlantının kurulamamasına yol açıyordu.

 

 • PARMAK İZİ
 • MOBİL
 • GEÇİŞ KONTROL
 • İRİS
 • YÜZ
 • SANAL GERÇEKLİK
 • BALİSTİK
 • AYAK İZİ
 • KRİMİNAL

Parmak izi

Papilon canlı parmak izi tarayıcıları, parmak izi alma ve sorgulama amacıyla tasarlanmıştır. Farklı ihtiyaçlara yönelik çeşitli tasarım ve yetenekleri mevcuttur. Darbelere dayanıklı tasarımı sayesinde saha içi ve dışı kullanıma uygundur. Çok yüksek/düşük sıcaklıkta ve yoğun nem altında çalışabilir.

LS-4421

Parmak İzi Tarayıcı

LS- 4421

Parmak İzi Tarayıcı
Daha fazla bilgi için

LS-1101

On Parmak ve Avuç İzi Tarayıcı

LS - 1101

On Parmak ve Avuç İzi Tarayıcı
Daha fazla bilgi için

LS-01

Tek Parmak İzi Tarayıcı

LS - 01

Tek Parmak İzi Tarayıcı
Daha fazla bilgi için

LS-11

Çift Parmak İzi Tarayıcı

LS - 11

Çift Parmak İzi Tarayıcı
Daha fazla bilgi için

MT-01

Taşınabilir Biyometrik Kimlik Terminali

MT-01

Taşınabilir Biyometrik Kimlik Terminali
Daha fazla bilgi için

MT-06

Taşınabilir Biyometrik Kimlik Terminali

MT-06

Taşınabilir Biyometrik Kimlik Terminali
Daha fazla bilgi için

MT-07

Taşınabilir Biyometrik Kimlik Terminali

MT-07

Mobil Biyometrik Kimlik Terminali
Daha fazla bilgi için
Papilon M

M

Taşınabilir İş İstasyonu

M

Taşınabilir İş İstasyonu
Daha fazla bilgi için

M-SLIM

Taşınabilir İş İstasyonu

M-SLIM

Taşınabilir Profesyonel İş İstasyonu
Daha fazla bilgi için

FK-2T M

Mobil Biyometrik Fotograf İstasyonu

FK-2T MOBİL

Taşınabilir Biyometrik Fotoğraf İstasyonu
Daha fazla bilgi için

Mobil

Sınır kapıları, göçmen büroları, mülteci kampları, olay yerleri, trafik… Kargaşanın, kalabalığın ve çözümlere duyulan acil ihtiyacın profesyonelleri zorladığı ve hata yapma riskini artırdığı mekanlar. Üstelik ortam koşulları, geleneksel yöntemlerin verimliliğini ciddi ölçüde azaltıyor. Papilon’un mobil çözümleri tam da bu problemlerle baş etmek üzere tasarlandı. Ergonomik yapıları, hafif tasarımları ve sahada oluşabilecek her ihtiyaca cevap verebilecek zengin içerikleri ile bu modüller, kamu kuruluşlarından güvenlik birimlerine kadar, pek çok oluşumun ihtiyaçlarına cevap veriyor. Papilon mobil üniteler, kimlik tespiti ve sorgulamasından, kişi ve fotoğraf kaydına ve on parmak kartı oluşturmaya kadar pek çok zorlu işin altından kolaylıkla kalkıyor.

GEÇİŞ KONTROL

İki adımlı doğrulamanın norm haline geldiği günümüzde, kritik merkezlerin, özel kuruluşların ve yönetim birimlerinin korunumu için birden fazla teknolojiden yararlanmak tedbir değil ihtiyaç. Papilon geçiş kontrol sistemleri, turnikeler ve otomatik kapılar gibi daha geleneksel teknolojilerle yeni nesil biyometrik teknolojileri birleştirerek ve gerektiğinde birden fazla biyometrik sistemden yararlanarak, yüksek teknoloji güvenlik çözümleri sunuyor. Papilon’un geçiş kontrol sistemleri, personel devamlılığı kontrolünden, erişim kısıtlamaya kadar pek çok amaca hizmet ediyor. Papilon çözümlerinin esnekliği, yeni birleşimlere ve çoklu güvenliğe dair özgün çözümlere de kapı açıyor.

İris

ZIRKON’ dan alınan irislerin sayısallaştırıldığı ve kategorilendirildiği veri setinden meydana gelen sistem, yer kaplamayan ve kullanımı kolay, bağımsız bir erişim kontrol ünitesidir. Hareketli başlık sayesinde farklı boylardaki kişilerin iris taraması için son derece ergonomiktir. Sistem, sesli yönergelerle kullanıcıya yardımcı olur. Gözler tarama için doğru konumda bulundukları anda cihaz iris görüntüsünü yakalar ve sayısallaştırır, daha sonra veri setinde karşılaştırır ve erişim izni verir. Tüm bu işlem iki saniyeden az sürer.

 

Yüz

Papilon yüz tarayıcıları insan yüzünde, yüzden fazla ayırt edici nokta belirleyerek, ister fotoğraf ister canlı görüntüden yüz tanıması yapabilir. Papilon tarayıcılarının referans aldığı nokta sayısı, sektördeki ortalama yüz tarayıcılarınınkinden çok daha fazladır. Bu durum, Papilon tarayıcılarının maske, gözlük, aksesuar, bıyık ve sakal gibi unsurlar tarafından yanıltılmasının önüne geçerek isabetlilik anlamında Papilon tarayıcılarını üstün kılar.

 

FK-2T

Biyometrik Fotoğraf İstasyonu

FK-2T

Biyometrik Fotoğraf İstasyonu
Daha fazla bilgi için

FK-3

Biyometrik Fotograf İstasyonu

Papilon Persee

sANAL GERÇEKLİK

PAPILON’un sanal gerçeklik uygulamaları ve gözlüğü ile başka dünyaların kapılarını aralayın! Şömine başlarında anlatılan masallardaki karakterlere, heyecan verici öykülerin kahramanlarına dönüşmeniz ve başka bşr zamanı yaşamanız PAPILON Sanal Gerçeklik sistemleri ile mümkün. PAPILON’un Sanal Gerçeklik sistemlerinin yazılımsal ve donanımsal her bir parçası, üç temel unsur göz önünde bulundurularak üretilmiştir; kontrol, gerçeklik ve doğallık.

 

bALİSTİK

Mermi kovanları, suçun esas tanıklarıdır. Mermi kovanlarının incelenmesi, ateşli silahlarla işlenen suçlarda, kullanılan silahın türüne, merminin hangi uzaklıktan ateşlendiğine, nasıl bir yüzeye çarptığına, hangi açı ve yönden işaretlendiğine dair, suçun aydınlatılmasında kilit rol oynayan değerli bilgiler verir. Fakat tüm bu analizlerin balistik uzmanlarınca manuel olarak yapılması, zaman kaybına, davaların soğumasına, veya suçluların adaletten kaçmasına sebebiyet verebilmektedir. Bu ciddi sonuçların önlenmesi için tasarlanan Papilon’un balistik çözümleri, tüm bu değerlendirmeleri çok daha kısa sürede ve uzman isabetliliğinde yapar. Bununla birlikte sistemlerimiz, yapılan değerlendirmelerin uzmanlarca kontrolüne izin vererek teknolojinin hızı ve insanın yorumlama kabiliyetinin ideal bir bileşimini sunar.

Papilon Ayak İzi Tarayıcı

AYAK İZİ

Papilon, ayak izi tarayıcıları güvenliğinizin takipçisi. Yenidoğan ünitelerindeki bebeklerin takibinden zanlı tespitine kadar, güvenliğin her adımında Papilon ayak izi tarayıcıları yanınızda. Papilon ayak izi tarayıcıları, zanlıları ayak izinden teşhis etmekten, bebek ayak izlerini ebeveyn bilgisiyle eşleştirerek aile huzuru ve güvenliğini güvence altına almaya kadar pek çok görevi yerine getirebilir. 

KRİMİNAL

Suçlu detayda gizlidir. Bununla birlikte insan gözü, olay yerlerinde bırakılan delil niteliğindeki izler ve nesnelerin gizlediği pek çok detayı çıplak gözle ve doğal ışık koşulları altında ayırt edemeyebilir. Bu gerçekten yola çıkan Papilon, toplanan delillerin detayları vurgulayan pek çok konumda ve aydınlatma koşulunda incelenmesine  ve fotoğraflanmasına imkan veren donanımlar üretti. Bu donanımlar sayesinde, toz ve kaldırma bantlarının vurgulamakta yetersiz kaldığı detaylar açığa çıkarılarak pek çok olay hızlı ve kolay bir biçimde sonuçlandırılabiliyor.