Tanzanya’dan Üst Düzey Kriminal Daire Yetkilileri Papilon Savunma Programına Katıldı

Tanzanya’dan Üst Düzey Kriminal Daire Yetkilileri Papilon Savunma Programına Katıldı

Papilon Savunma Tanzanya’dan Kriminal Daire Başkan Yardımcısı ve beraberindeki üst düzey güvenlik ekibini Kasım 2017’in ikinci haftasında Ankara’daki şirket merkezinde ağırladı. Biyometrik Güvenlik yöntemleri ve ilgili güvenlik konularında bir haftalık yoğun bir programa katılmak üzere firmamız davetiyle ülkemize gelen Tanzanya Polisi ve Tanzanya Ordusu (TPDF) Kriminal Daireleri yetkilileri, program kapsamında yapılan sunumlar ve demolarla Papilon Savunma’nın biyometrik ve balistik sektörlerindeki gelişmiş teknolojik donanımlarını ve sistemlerini keşfetme fırsatı buldular.

Programa katılan ekip üyeleri Papilon Savunma’nın ileri teknoloji biyometrik kişi tanıma ürün ve sistemlerini avuç içi ve parmak izi, iris ve yüz tanıma modelleriyle tek tek görüp incelerken balistik tespit cihaz ve sistemlerini ve video analizi ve sanal gerçeklik ile ilgili çözümlerini de müşahede etme imkanı buldular.

Tüm bu sistem ve ürünlere yönelik hayranlıklarını dile getirdiler. Özellikle de Otomatik Parmak ve Avuç İzi Tespit Sistemi – APFIS / AFIS’teki sorguların sonuçlarının en doğru ve en hızlı şekilde gelmesinden çok etkilendiler.

Papilon Savunma’nın gelişmiş ürünlerinde ve sistemlerinde bilfiil gözlemledikleri için Türkiye’nin artık “gelişmekte olan” bir ülke değil “gelişmiş” bir ülke olduğunu belirttiler.
Programda, Papilon Laboratuvarlarındaki sunum ve demoların yanı sıra, EGM Kriminal Dairesi Başkanlığı ve Pasaport Dairesi Başkanlığına saha ziyaretleri de gerçekleştirildi. Bu ziyaretlerde, her iki taraf da Türkiye ile Tanzanya arasındaki güvenlik ve kalkınma işbirliğinin artırılmasından duydukları memnuniyeti dile getirdiler ve bu ilişkilerin karşılıklı gelişerek devam etmesini dilediler.

Tanzanyalı güvenlik yetkilileri, Türkiye’nin ve Türk şirketlerinin Ortadoğu ve Afrika’ya özgü güvenlik konusundaki engin deneyimlerinden dolayı, Afrika’nın güvenlik zorluklarını anlama ve bunları ele alma konusunda daha iyi bir konumda olduğunu bildiklerini de belirttiler.

 

Ziyaretçiler Papilon üyeleri ile birlikte yakın zamanda açılan Ankara Tanzanya Büyükelçiliğine de ziyarette bulundular. Tanzanya Büyükelçisi Prof. Elisabeth Kiondo ziyaretten dolayı teşekkür etti.

Paylaş:

İlgili Gönderiler

Bir Cevap Yazın