×
SNAPFACE

• SnapFace

(isim): Canlı yüz tanıma uygulaması.

SnapFace Nedir?

Yüz tanıma uygulamaları; fotoğraf, video veya baskılı materyalden, yani kayıtlı görüntüden yüz tanıma yapan ve gerçek zamanlı yani canlı görüntüden yüz tanıma yapan uygulamalar olarak ikiye ayrılır. SnapFace, ikinci kategoriye ait bir yüz tanıma yazılımıdır.

SnapFace Nasıl Çalışır?

SnapFace anlık görüntü kaydından yüzleri bulur ve verisetinde sorgulayarak kişi tespiti ve doğrulaması yapar. SnapFace, her bir görüntü karesindeki tüm yüzleri aynı anda işler ve analiz eder.

Neden SnapFace?

1- Canlılık Tespiti

Anlık yüz tanıma uygulamalarında güvenlik zaafiyeti oluşturabilecek en temel unsur, sistemin önceden kaydedilmiş video ile anlık alınan görüntüyü ayırt edememesidir. Böyle programlarda, kaydedilen görüntü yüz tarayıcısına okutularak usulsüz erişim yapılabilir. SnapFace, canlılık tespiti özelliği sayesinde bu tarz yanıltma girişimlerine hazırlıklıdır. SnapFace, görüntüyü analiz ederek kaynağın oynatıcı mı, anlık kayıt yapan bir kamera mı olduğunu tespit edebilir.

PAPILON-biometric-data-collection
Papilon Biyometri Sistemleri

2- Hızlı Sorgu

SnapFace, yirmi altı milyonluk bir verisetinde bir saniyenin altında sorgu yapabilir ve sonuç iletebilir. SnapFace bir karede var olan tüm yüzleri aynı anda algılar ve kullanılan donanıma bağlı olarak, birer saniyede kimlik tespiti yapar.

3- Merkezi ve Lokal Sorgu Seçenekleri

Havaalanları ve ülke girişlerinde SnapFace, merkezi verisetine bağlanarak kimlik tespiti yapmada kullanılabilir. Bu özellik sayesinde sahte pasaport veya kimlikle sınır geçme girişimlerinin ve yasal olmayan giriş-çıkışların önüne geçilir. Bununla birlikte, sınır gümrüklerde ve havaalanlarında, hakkında arama emri olan, suçu kesinleşmiş kimselerin ve yurt dışına çıkış yasağı bulunan zanlıların yüz görüntülerinden lokal bir veriseti – izleme listesi – oluşturulabilir. Bu sayede zanlı ve suçlu tespiti yapılarak adaletin yanıltılması engellenir. Lokal sorgu aynı zamanda geçiş kontrol uygulamalarında kullanılmaya elverişlidir.

Papilon SnapFace

SnapFace Nerede Kullanılır?

SnapFace;

  • Kamu ve özel kuruluşlarca geçiş kontrol uygulamalarında,
  • Emniyet birimlerince zanlı ve suçlu tespitinde,
  • Gümrük Bakanlıkları ve vatandaşlık işlerince sahte kimlik ve pasaport kullanımını önlemede,
  • Trafik izleme sistemleri ve mekan içi güvenlik kameralarında,
  • Stadyum, konser alanı ve miting meydanları gibi kalabalık alanlarda kimlik tespitinde ve uygunsuz davranışların önüne geçmede,

kullanılabilir.

DAHA FAZLA KULLANIM ALANI İÇİN

Stadyum Güvenliği

“GÜVENLİ STADYUM, ADİL SPOR, TEMİZ TARAFTAR”
STADYUM GÜVENLİĞİ

Nükleer Santral Güvenliği

NÜKLEER FELAKET KABUSLARI GÖRMEMENİZ İÇİN SİZİ KORUYORUZ!

Drone ile Biyometrik Tarama

PAPILON DRONE İLE YAŞ TESPİTİ VE CİNSİYET TESPİTİ YAPIYORUZ.

SnapFace’e Ne Zaman İhtiyaç Duyarsınız?

SnapFace, personel devamlılığı ve verim ölçümünde, kimlik ve belge sahteciliğinin önüne geçmede, ülkeye giriş-çıkışları kontrolde, zanlı ve suçlu tespitinde ve erişim kontrolü sistemlerinde kullanılır.

SnapFace’i Kim Kullanabilir?

SnapFace’i yukarıda söz edilen kurumlar, kurulumu takiben herhangi bir müdahale ya da sistem yönetimine ihtiyaç duymadan kullanabilirler.

Snapface

Canlı Yüz Tanıma Uygulaması

ÖZELLİKLERİ

Hızlı ve anlık sorgu

Lokal ve merkezi veritabanı

Görüntü başına sınırsız sayıda yüz tespiti

Yüz görüntüsünün kalite analizi

AVANTAJLARI

Canlılık tespiti sayesinde maksimum güvenlik
Aynı anda birden fazla yüzün tespiti
Windows ve Linux tabanlı çalışabilirlik
İzleme listesi uzunluğu ve video akış sayısı konularında yüksek ölçülebilirlik

DİĞER YÜZ TANIMA ÜRÜNLERİMİZ

CELEBRITY HUNT

KLIM 3D

FACE SDK

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.