Hakkımızda

>>>>Hakkımızda
Hakkımızda2017-03-18T12:00:06+00:00

Biz Kimiz

Papilon Savunma; yurtiçinde geliştirilmiş entegre (tekli-model/multi-model) biyometrik teşhis sistemleri ve cihazları devlet, emniyet teşkilatı ve diğer büyük ölçekli firmalar tarafından verimli bir şekilde kullanılan ve uluslararası tanınmışlığı olan bir ileri teknoloji firmasıdır.

Kamu ve özel sektörlere yüksek-güvenlikli biyometrik sistemleri sağlamasının yanı sıra vatandaşların yaşamını biyometrik teknoloji uygulamasıyla kolaylaştırmak amacıyla kurulmuştur. Papilon aynı zamanda gelişmiş teknoloji ve tecrübeyle oluşan deneyimlerini bir arada uygulayarak müşterilerine -devlet veya özel işletme- için güven ve rahatlık duygusu vermeyi hedefleyen sistemler kurmaktadır.

Papilon; müşteri odaklı yaklaşım ve know-how yürütülen uygulamalar ancak eşit dengede olursa mükemmel iş süreçlerinin yolunda gidebileceğine inanmaktadır. Bugün itibariyle, Papilon karşılaşılan en zorlu görevlerde bile doğruluk oranı ve esneklikten asla ödün vermeden milyonlarca biyometrik kimliği yönetmektedir.

Ne Yapıyoruz

Papilon Savunma, 2012 yılında Ankara’da hizmet vermeye başlamış, yerli biyometrik sistem geliştirici ve cihaz üreticisidir. Biyometrik kimlik sürecini ulusal ve uluslar arası standartlara uygun şekilde yönetir; Polise, jandarmaya ve benzeri üst düzey önleyici güvenlik gerektiren kurumlara tam donanımlı ve yerli parmak ve avuç izi teşhis, yüz tanıma, iris tanıma sistemlerini, lokal ihtiyaçları göz önünde bulundurarak alan tecrübesi ile harmanlayarak sunar. Papilon Savunma’nın kurumlar-arası biyometrik bilgi transferini eksiksiz ve hızlı yapmasını sağlayan algoritmaları Türkiye’de geliştirilmiş, yerli üretilmiş ve kamu hizmetlerine 2012 yılında sunulmuştur. Biyometrik kimlik yönetiminin yanı sıra; Papilonun Sınır ve Göç Yönetimi alanında Türkiye’de bir ilke imza attığı Biyometrik Entegre Otomatik Geçiş Sistemleri, Türk vatandaşlarına ve Polis Güçlerine pasaport kontrol noktalarında öncü ve yenilikçi bir sınır güvenliği konsepti yaratmıştır.

Aynı zamanda, Uluslararası Kimlik Yönetimi; bu hassas alanda derin tecrübeye sahip olması sebebi ile Papilon’un yoğunlaştığı sahalardan biridir.

Göçle sonuçlanan talihsiz olaylar, maalesef kaotik bir atmosfer yaratmaktadır. Bu kompleks ortamı yönetebilmek yalnızca sistematik görevleri gerçekleştirmekten ziyade; göç acentalarının isteklerine özel uyarlanmış çözümler sağlamayı gerektirmektedir.

Hakkımızda

Nasıl Yapıyoruz

Biyometrik uzmanlığımız, sürekli geliştirmekte olduğumuz çeşitli sistemlere ve teknolojilere dayanmaktadır. Papilon’un kapsamlı ürün & sistem portföyü,müşteri odaklı yaklaşımla uygun hale getirilmiş yüksek ölçekli ve incelikle tasarlanmış ürünler ile güçlendirilmiştir.

Parmaklar

Papilon APFIS – Otomatik Avuç içi izi ve Parmak izi Teşhis Sistemi – biyometrik teşhis yönetim sürecinin çoğunluğunu kapsar.

Sistem özellikle kolluk kuvvetlerinin; bireylerin parmak izi kaydı, ceza yargılama durumları, biyometrik kimlikleri depolama ve güncelleme gibi ihtiyaçlarını karşılamak için dizayn edilmiştir.

APFIS oldukça geniş kapsamlı, büyük ölçüde ihtiyaca göre düzenlenebilen ve oldukça farklı isteklere farklı cevapları olan isteğe özel uyarlanmış bir sistemdir. APFIS, birbirinden farklı gereksinimleri olan birçok ülkenin tercihi haline gelmiş bulunmaktadır.

Hakkımızda

Yüz

Hakkımızda

PYUZ – Yüz Tanıma Sistemi – Amacı, şüpheli kişilerin yüzleri aracılığıyla tespitinin yapılmasını sağlamaktır (veri setleri yaratarak, suçluların yüzlerini kodlayarak ve bu yüzleri ileriki kullanımlar için veri setlerinde depolayarak).Teknoloji ile yüz tanıma, kamu güvenliğinden ticari güvenliğe kadar geniş uygulama alanlarına hizmet vermektedir.

PYUZ ‘ün kullanım kolaylığı birçok kurumlar tarafından takdir toplamaktadır. Sistemdeki her modül (veri giriş, kodlama, veri seti) kullanıcı dostu olup, mühendislerimiz tarafından sürekli geliştirilmektedir. Ayrıca, PYUZ mevcutta bulunan güvenlik sistemlerine ve uygulamalarına sorunsuzca entegre edilebilmektedir.

İris

İris Tanıma Sistemi–  Şahısların irislerinden tespit ve doğrulamalarını sonuçlandırmaktadır. Tüm şahıs tespit uygulamaları arasında iris, yüksek doğruluk oranıyla ayırt edilmektedir. En hızlı doğrulama sistemi olarak, tüm verisetine karşı şahıs kimlik doğrulama işlemi yaklaşık 2-3sn’de gerçekleştirilmektedir.

Hakkımızda

Hepsi

Multi-Model Biyometrik Sistemler adıyla tespit amacıyla kullanılan iki veya daha fazla biyometrik modalitenin birleşmesidir. Multi-Model biyometrik uygulamalar, uygulanan biyometrik model sayısıyla doğruluk oranı arasında pozitif korelasyon olmasından dolayı bir çok kuruluşun avangart güvenlik ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Ayrıca, belirli istekler ve uygun kurulumlar dahilinde bir çok kombinasyonlarda da (ör: Yüz+ İris, Parmak+Yüz+İris) oluşturulabilmektedir.

  • Papilonun toplam gelirinin %25’i AR&GE çalışmalarına yönlendirilir.
  • Toplam gelirin %5’i Eğitim Faaliyetlerine adanır.
  • Bu sayılar sektör ortalamasının %700 daha fazlasıdır.