×
SEEMETRIX

Müşteri Duygu ve İçerik Analizi Yazılımı

• SeeMetrix

(isim): Gerçek zamanlı yüz analizi yaparak müşteri memnuniyetini ölçen ve tüketici davranışı analiz eden yazılım.

Seemetrix Nedir?

Seemetrix interaktif reklam panolarında ve mağaza içi ekranlarda kullanılabilecek bir duygu ve tepki analiz yazılımıdır. Seemetrix’in sağladığı veriler sayesinde işletmeler ve markalar müşterilerinin ve potansiyel müşterilerinin ne istediğini anlar ve iş stratejilerini bu tepkiye göre şekillendirebilirler.

Seemetrix Nasıl Çalışır?

Temelde, Seemetrix insan yüzünü analiz eden bir yazılımdır. İnsan yüzünde belirlediği noktalar ve bunların hareketlerine göre eylem ve duygu analizi yapar. Bu sayede Seemetrix, göz hareketlerini takip ederek bir kullanıcının bir reklama kaç saniye ilgi gösterdiğini, yüz analiziyle reklama verdiği duygusal tepkinin olumlu olup olmadığını, kısacası hangi özelliklere sahip kullanıcıların reklamı yapılan ürünü alacağını ve hangilerinin almayacağını söyler.

Neden Seemetrix?

1- GÖRÜNENİN ÖTESİNİ GÖRMEK

Geleneksel müşteri analitiği mağazaya gün içerisinde giren müşterilerin sayısına ve yüzlerine yansıyan duyguları gözlemlemek üzerine kurulu. Bu usul her ne kadar hizmet veren ve müşteri arasındaki bağı kuvvetlendirse de oldukça kısıtlı ve belgelenemez bir gözlem alanı sağlıyor. Seemetrix ile her bir müşterinizin markanız veya işletmenizle kurduğu bağı, sizden beklentilerini ve deneyimlerinin kalitesini tahlil edebilirsiniz.

Papilon seemetrix
Papilon seemetrix

2- YENİ ALGI, YENİ DÜZEN

Çevrimiçi alışveriş deneyiminde reklam alışveriş deneyiminin bir parçası. Son gezinti verileri, favori ürün listesi ve satın alma geçmişi baz alınarak gösterilen reklamlar, kişinin alışveriş ruhuna adapte iken beğenebileceği diğer ürünleri görmesini ve kullanıcının dikkati için yarışan onlarca uyaran olmadan alışveriş keyfinin sürmesini sağlamaya yönelik bir mantık benimsiyor. Kullanıcılar bu tutarlı ve harmonik deneyime alıştılar. Çevrimiçi reklamların ana akım meralarda yayınlanan ve her atmosferde karşımıza çıkabilen reklamlardan daha etkili olması da bu ortam ve mesaj uyumu ile açıklanabilir. Seemetrix ile mağaza içi reklam panolarına gösterilen ilgiyi, reklamın müşteride yarattığı hissiyatı, hangi gruplardan müşterilerin panoya en uzun süre baktığını görebilirsiniz. Seemetrix’in duygu analiz özelliği sayesinde müşterilerinizden el sallama, gülümseme gibi jestler yapmalarını isteyebilir ve karşılığında küçük jestlerde bulunarak mağaza içi gezinti deneyimini interaktif hale getirebilirsiniz. Seemetrix hem müşterilerinizle olan ilişkilerinizi kuvvetlendirir, hem doğru mekanda ve mecrada
doğru mesajı vermenizi sağlar, hem de onları daha iyi anlamanıza yardımcı olur.

3- DUYGULAR MERKEZDE

Dünyanın en güçlü bağları duygularla kurulur. Anne sevgisi, memleket sevgisi, doğa sevgisi gibi ifadeler bunun kanıtı. Bizi Dünyaya bağlayan, çoğu kez bildiğimiz ve kavradığımız şeylerden ziyade sevdiğimiz şeylerdir. Sevmek vasıtasıyla kavrar, onun rehberliğinde öğreniriz. Çocuklara “En çok hangi dersi seviyorsun bakalım?” diye sormamız bundandır. İnteraktif eğitim uygulamalarına dahil edilen Seemetrix ile bu soruya doğru cevap almak, çocukları sevdikleri ve hayallerinin çizdiği rotaya yönlendirmek ve sınıf içi verimi katlamak çok kolay. Öğrenci dikkat ve duygu durum ölçüm uygulamaları sayesinde öğrencilerinizin hangi dersleri ve konuları sevdiğini, hangi konulara ilgisiz kaldıklarını öğrenebilir, kabiliyet ve ilgi analizi sayesinde geleceklerine doğru yön vermelerine yardımcı olabilirsiniz. Göz hareketi takibi özelliği sayesinde, çevrimiçi sınav oturumlarında sınav güvenliğini artırmak ve sınav süresince kullanımı kısıtlanan kaynak ve materyaller kullanılmadığından emin olmak adına Seemetrix’ten yararlanılabilir.

Papilon seemetrix

2- VERİLERİNİZ GÜVENDE

Seemetrix yüz bazlı duygu durum analizi yaparken, sadece kullanıcının dikkat gösterdiği süre boyunca görsel veri alır ve analiz tamamlanır tamamlanmaz görsel veriyi imha eder. Sunucularımızda kullanıcılara dair kimlik tespitine imkan veren yüz görüntüsü, demografik ve biyolojik veri tutulmaz. Yapılan her analiz metin verisine dönüştürülerek şifrelenmiş olarak tutulur. Kurumlar isterlerse bu verileri kendi sunucularında saklamayı ve rutin temizlik yapmayı tercih edebilirler. Perakende ve reklam sektörüne yönelik uygulamalarda süreç tamamen anonim iken, eğitim uygulamalarında öğrencilere dair alınan veriler ders ve oturum bazında sınıflandırılır ve erişim kısıtına tabi tutulur. Her öğretmen, yalnızca kendi dersi, ani kendi oturumunda toplanan verileri kendisi için özel üretilmiş bir kullanıcı adı ve şifre kombinasyonu ile görebilir. Haftalık, aylık ve sömestr bazında toplu analiz grafiklerinin çıkarılmasının ardından tekil oturum verileri silinebilir. Bu yol veri güvenliği arttırılırken hem öğrencinin performansına ait bilgiler daha rahat değerlendirilebilir bir formatta sunulur hem de öğrenciye dair genel bir fikir yerine fazla detay sunabilecek veriler silinir. Doğru mesajı vermenizi sağlar, hem de onları daha iyi anlamanıza yardımcı olur.

Seemetrix Nerede Kullanılır?

Seemetrix pazar araştırması yapmak ve müşteri memnuniyetini ölçmek için mağaza içi ekranlarda ve interaktif reklam panoları gibi pek çok alanda kullanılır.

  • Seemetrix,
    Mağazalar ve alışveriş merkezlerindeki interaktif panolarda,
  • Uzaktan eğitim ve sınav programlarında,
  • Tadım ve test standlarında,
  • Fuar alanlarındaki reklam panolarında
    kullanılabilir.

Seemetrix’e Ne Zaman İhtiyaç Duyarsınız?

Seemetrix’e hizmetlerinizin nasıl karşılandığını öğrenmek istediğinizde, yeni bir ürünün nasıl tepki alacağını bilmeyi amaçladığınızda, yatırım ve üretimlerinizi akıllı teknolojilerin rehberliğiyle yönlendirmeyi, kurumunuzun kâr ve verimini arttırmayı hedeflediğinizde ihtiyaç duyarsınız.

Seemetrix’i Kim Kullanabilir?

Seemetrix’i hedef kitleleriyle daha iyi iletişimde olmak ve onların geribildirimleriyle işlerine yön vermek isteyen her işletme kullanabilir.

SeeMetrIx

Müşteri Duygu ve İçerik Analizi Yazılımı​

PAPILON-seemetrix-products

UYGULAMA YAZILIMI

Veri toplama: izleme sayısı, cinsiyet, yaş aralığı, izleme süresi.
Gerçek zamanlı olay başlatma yeteneği.
Kendine ait istatistik sunucusu.
Seemetrix, bireysel gizliliğe sonuna kadar saygılı bir sistemdir. Yazılım izleyicilere ait hiçbir fotoğraf çekmez, saklamaz, kimlik bilgilerini veya diğer kişisel bilgileri toplamaz. Gerçek zamanlı çekilen görüntüler taranıp analiz edildikten sonra derhal imha edilir.
Android ve Linux sürümleri mevcuttur, Chrome OS sürümü geliştirme aşamasındadır.

AVANTAJLARI

Üstün algılama ve analiz performansı.
Beyaz etiket entegrasyonu için Uygulama Geliştirme Arayüzü (API).
Eş zamanlı olay başlatma yeteneği.
Standart web kamera veya 3D algılayıcı desteği.

DİĞER SANAL GERÇEKLİK ÜRÜNLERİMİZ

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.