×

Sanal Gerçeklik

PAPILON’un sanal gerçeklik uygulamaları ve gözlüğü ile başka dünyaların kapılarını aralayın!

Şömine başlarında anlatılan masallardaki karakterlere, heyecan verici öykülerin kahramanlarına dönüşmeniz ve başka bir zamanı yaşamanız PAPILON Sanal Gerçeklik sistemleri ile mümkün. PAPILON’un Sanal Gerçeklik sistemlerinin yazılımsal ve donanımsal her bir parçası, üç temel unsur göz önünde bulundurularak üretilmiştir;

kontrol, gerçeklik ve doğallık.

Bu unsurlardan ilki olan kontrol, deneyimin yönetimini büyük ölçüde kullanıcıya bırakarak sunduğu dünyalarda kullanıcının dilediğince gezinmesine müsaade eder. Bununla birlikte farklı uygulamalarda kontrol düzeyi ayarlanabilir. Gerçeklik, kişilerden ziyade uygulamanın kendisine bağlı olup, fizik ve kimya kanunlarının ve bunlara dair kişi algısının deneyime ne kadar iyi yanısıtılabildiği ile ilgilidir. Sanal gerçeklik deneyiminin unsurları, kullanıcıyla ne kadar iyi etkileşirse ve sanal dünya kullanıcıya ne kadar kabul ettirilebilir ise sistem o denli kaliteli demektir. PAPILON Sanal Gerçeklik Sistemlerinin tasarımında dikkate alınan bir üçüncü unsur doğallıktır. PAPILON sanal gerçeklik gözlüğünün hafif tasarımı, kullanıcının ağırlığa bağlı hissedebileceği rahatsızlıkların önüne geçer ve konforlu bir kullanım deneyimi sağlar.

speed

Persee

Dünya’nın İlk Kamera Bilgisayarı

Persee, Dünya’nın ilk kamera-bilgisayarıdır. Üç boyutlu kamera içerisine yerleştirilen mini bilgisayar sayesinde harici bir oynatıcıya gerek olmaksızın sanal gerçeklik deneyiminin keyfini çıkarmak mümkündür.

Çok Fonksiyonlu 3D Kamera

Papilon Astra, sektördeki üç boyutlu kameraların sağladığı deneyimin çok ötesine geçen bir hizmet sunuyor. Bu üç boyutlu kamera, gelişmiş bilgisayar görüşü sayesinde, sanal deneyimi kullanıcıların duyularıyla bütünleştiriyor ve gerçeklik hissini kuvvetlendiriyor. Papilon Astra ’nın üstün tasarımı yüz tanıma, jest algılama, hareket algılama ve bütünlüklü beden takibi, üç boyutlu ölçüm, deneyimi daha gerçek kılmaya yarayan çevre algılama ve üç boyutlu harita oluşturma gibi pek çok özelliğe sahiptir.