×

Temizliğin artan refah düzeyi ve ürün portföyü ile birlikte

gün be gün ilerleyen ve yeni obje ve metotları kapsayan bir gelenek olduğu ve sosyal iletişimin yapı taşlarından biri olduğu Dünyamızda, hijyen alışkanlıklarımız pek çok yazılı olmayan kural tarafından belirleniyor.

Toplu taşıma araçlarında olabildiğince az yüzeye temas etmeye çalışmak, eve geldiğimizde kıyafet değiştirmek, kamusal alanlardaki bank, sandalye ve masaları kullanmadan önce silmek ve parayla temas ettikten sonra el yıkamak bu kurallardan sadece bazıları.

Hepimiz, en az bir kez bir büyüğümüzü “Kısa günde kaç kişi dokunuyor onlara.”, “Ben ne bileyim kullanan temiz miydi değil miydi.” gibi endişelerini dile getirirken duymuşuzdur.

Bununla birlikte Texas Üniversitesi Austin kampüsünde yapılan bir araştırma, gündelik objeler arasında sağlığı en çok tehdit edenin para olmadığını ortaya koyuyor.

Araştırmaya göre kredi kartları ve kimlik kartlarımız, paradan çok daha fazla sayıda ve türde bakteriye ev sahipliği yapıyor.

Papilon Sağlıklı Bankacılık Sistemi, onca bakteriyi barındıran bu objelerin banka ortamında elden ele dolaşmalarının önüne geçmenin yanı sıra, çoğunlukla kalabalık olan ve uzun sıraların gündelik iş yükünün bir parçası olduğu bankalarda, pek çok işlemi otomatize ederek çalışanlara zaman kazandırıyor. Papilon Sağlıklı Bankacılık Sistemi sayesinde işlemler hızlı yürüyor, bir günde tamamlanan işlem sayısında ve müşteri memnuniyetinde artış sağlanıyor.

Papilon Akıllı Bankacılık

Sistemin ilk halkası olan kimlik doğrulama, sıramatiklere entegre edilen temassız iris ve yüz tanıma üniteleri ile yapılıyor. Temassız kimlik doğrulama sayesinde hem sağlıksal riskler minimuma indirgeniyor, hem de sıramatikleri fiziksel engel veya yaştan ötürü kullanmakta zorlanan müşteriler, müşteri veya kimlik numarası girme zahmetinden kurtulmuş oluyor. Temassız biyometrik ünitelerle yapılan kimlik doğrulaması, aynı zamanda başkasına ait kredi ve banka kartlarını kullanarak sıra alma ve işlem yapma girişimlerinin önüne geçerek bankaları ciddi bir sorumluluk ve riskten kurtarıyor.

Yüz tanıma teknolojisi aynı zamanda

 kredi başvurusu ve sözleşmesii, hesap ve transfer hareketleri gibi işlemlerin müşteri tarafındna onaylanması ve kredi notu ve geçmişi gibi hassas bilgiler içeren belgelerin yalnızca müşterinin kendisine teslim edilmesi için kullanılabilir.

hem sıra hem de onay işlemlerinde kimlik doğrulaması yapmak için kullanılır. Canlılık tespiti özelliği sayesinde SnapFace müşteriye ait bir fotoğraf veya video kaydı ile kandırılamaz. Bu özellik, kişilerin yakından izlenmediği randevu oluşturma ve sıra alım süreçlerinin ve internet bankacılığı işlemlerinin otomatik olarak güvenceye alınmasını sağlar.

Belge teslimi için kimlik doğrulama, belgenin müşteriye gösterildiği tablet bilgisayarın kamerasına entegre SnapFace sayesinde kolaylıkla yapılır. Kimliği doğrulanan müşteri, ilgili belgeye erişebilir.

Sözleşme ve benzeri belgelerin onayı içinse Papilon’un jest ve eylem analiz yazılımı Nuitrack’tan faydalanılır. Nuitrack, insan yüzünde yüzden fazla referans noktası belirleyerek bu noktalardaki kasların hareketini analiz eder ve baş sallama, gülümseme gibi yüzden fazla jest ve eylemi tanıyabilir. Sözleşme onayı yine bankalarda kullanımı yaygınlaşan tablet bilgisayarların kameraları kullanılarak yapılabilir. Müşterilerden, kameraya bakarak gülümseme, baş sallama gibi bir onay jesti yapmaları istenir. Nuitrack söz konusu jesti algılar ve tabletlere yüklü yazılımla iletişime geçerek müşterinin bankaya kayıt işlemi sırasında oluşturulan ve yüz görüntüsü ile eşleştirilen elektronik imzasını otomatik olarak devreye alır. Bu sayede, herhangi bir temasa gerek kalmadan, tüm bankacılık işlemleri kolaylıkla halledilir.

Biyometrik doğrulama sayesinde müşterinin kimlik ve kredi kartı bilgilerinin bir kısmına veya tamamına rıza dışında erişmiş kimseler, tüm bu bilgilere sahip olsalar dahi hesaplara müdahale edemezler. Bu da, kimlik sahteciliği ve kredi kartı ve bilgi hırsızlığı gibi suçlardan doğacak zararların önüne geçer.

Papilon Sağlıklı Bankacılık

Yazılım, mobil bankacılık şifresi ile birleştiğinde iki adımlı ve aşılması çok zor br korunma duvarı örerek klavye vuruşlarını kayıt altına alan virüs yazılımlarına karşı müşteriyi ve bankayı korur. SnapFace’in canlı yüz tanıma özelliği, sistemin yine virüs yazılımlarla web kameranızdan veya başka bir kaynaktan alınabilecek fotoğraflar veya video kayıtları ile kandırılmasını önler. Bu sayede, kameraya bakan müşterinin kendisi değilse, hesaba erişim izni verilmez ve parasal işlemler hem şubelerde hem de mobil alanlarda güvence altına alınmış olur.

Papilon, teknolojik suçların ve siber korsanlığın tüm kurumlardan çok bankaları tehdit ettiğinin bilincindedir ve teknolojik problemlere teknolojik çözümler sunar ve teknolojik saldırıların, teknolojik kalkanlarla alt edilebileceği farkındalığına sahip tüm banka ve kurumları çözümlerimizi paylaşmaya davet eder.

Papilon, müşteri yoğunluğunuz, en çok gerçekleştirdiğiniz işlemler ve kullandığınız alan göz önüne alınarak size özel hazırlanmış çözümleriyle, müşteri memnuniyetini sizinle tekrar tanımlayabilir ve muadil kurumlar arasında size özel bir yer verebilir. Müşterilerin yalnızca mallarının değil, canlarının da ilişkide oldukları tüm kurumlara ait olduğu bu dönemde, bu sorumluluğun altından başarıyla kalkabilsinler diye, bankaların yanında olmaya hazırız.