×

Temizliğin artan refah düzeyi ve ürün portföyü ile birlikte

gün be gün ilerleyen ve yeni obje ve metotları kapsayan bir gelenek olduğu ve sosyal iletişimin yapı taşlarından biri olduğu Dünyamızda, hijyen alışkanlıklarımız pek çok yazılı olmayan kural tarafından belirleniyor.

Toplu taşıma araçlarında olabildiğince az yüzeye temas etmeye çalışmak, eve geldiğimizde kıyafet değiştirmek, kamusal alanlardaki bank, sandalye ve masaları kullanmadan önce silmek ve parayla temas ettikten sonra el yıkamak bu kurallardan sadece bazıları.

Hepimiz, en az bir kez bir büyüğümüzü “Kısa günde kaç kişi dokunuyor onlara.”, “Ben ne bileyim kullanan temiz miydi değil miydi.” gibi endişelerini dile getirirken duymuşuzdur.

Bununla birlikte Texas Üniversitesi Austin kampüsünde yapılan bir araştırma, gündelik objeler arasında sağlığı en çok tehdit edenin para olmadığını ortaya koyuyor.

Araştırmaya göre kredi kartları ve kimlik kartlarımız, paradan çok daha fazla sayıda ve türde bakteriye ev sahipliği yapıyor.

Papilon Sağlıklı Bankacılık Sistemi, onca bakteriyi barındıran bu objelerin banka ortamında elden ele dolaşmalarının önüne geçmenin yanı sıra, çoğunlukla kalabalık olan ve uzun sıraların gündelik iş yükünün bir parçası olduğu bankalarda, pek çok işlemi otomatize ederek çalışanlara zaman kazandırıyor. Papilon Sağlıklı Bankacılık Sistemi sayesinde işlemler hızlı yürüyor, bir günde tamamlanan işlem sayısında ve müşteri memnuniyetinde artış sağlanıyor.

Papilon Akıllı Bankacılık

Sistemin ilk halkası olan kimlik doğrulama, sıramatiklere entegre edilen temassız iris ve yüz tanıma üniteleri ile yapılıyor. Temassız kimlik doğrulama sayesinde hem sağlıksal riskler minimuma indirgeniyor, hem de sıramatikleri fiziksel engel veya yaştan ötürü kullanmakta zorlanan müşteriler, müşteri veya kimlik numarası girme zahmetinden kurtulmuş oluyor. Temassız biyometrik ünitelerle yapılan kimlik doğrulaması, aynı zamanda başkasına ait kredi ve banka kartlarını kullanarak sıra alma ve işlem yapma girişimlerinin önüne geçerek bankaları ciddi bir sorumluluk ve riskten kurtarıyor.

Yüz tanıma teknolojisi aynı zamanda

 kredi başvurusu ve sözleşmesii, hesap ve transfer hareketleri gibi işlemlerin müşteri tarafındna onaylanması ve kredi notu ve geçmişi gibi hassas bilgiler içeren belgelerin yalnızca müşterinin kendisine teslim edilmesi için kullanılabilir.

hem sıra hem de onay işlemlerinde kimlik doğrulaması yapmak için kullanılır. Canlılık tespiti özelliği sayesinde SnapFace müşteriye ait bir fotoğraf veya video kaydı ile kandırılamaz. Bu özellik, kişilerin yakından izlenmediği randevu oluşturma ve sıra alım süreçlerinin ve internet bankacılığı işlemlerinin otomatik olarak güvenceye alınmasını sağlar.

Belge teslimi için kimlik doğrulama, belgenin müşteriye gösterildiği tablet bilgisayarın kamerasına entegre SnapFace sayesinde kolaylıkla yapılır. Kimliği doğrulanan müşteri, ilgili belgeye erişebilir.

Sözleşme ve benzeri belgelerin onayı içinse Papilon’un jest ve eylem analiz yazılımı Nuitrack’tan faydalanılır. Nuitrack, insan yüzünde yüzden fazla referans noktası belirleyerek bu noktalardaki kasların hareketini analiz eder ve baş sallama, gülümseme gibi yüzden fazla jest ve eylemi tanıyabilir. Sözleşme onayı yine bankalarda kullanımı yaygınlaşan tablet bilgisayarların kameraları kullanılarak yapılabilir. Müşterilerden, kameraya bakarak gülümseme, baş sallama gibi bir onay jesti yapmaları istenir. Nuitrack söz konusu jesti algılar ve tabletlere yüklü yazılımla iletişime geçerek müşterinin bankaya kayıt işlemi sırasında oluşturulan ve yüz görüntüsü ile eşleştirilen elektronik imzasını otomatik olarak devreye alır. Bu sayede, herhangi bir temasa gerek kalmadan, tüm bankacılık işlemleri kolaylıkla halledilir.

Biyometrik doğrulama sayesinde müşterinin kimlik ve kredi kartı bilgilerinin bir kısmına veya tamamına rıza dışında erişmiş kimseler, tüm bu bilgilere sahip olsalar dahi hesaplara müdahale edemezler. Bu da, kimlik sahteciliği ve kredi kartı ve bilgi hırsızlığı gibi suçlardan doğacak zararların önüne geçer.

Papilon Sağlıklı Bankacılık

Yazılım, mobil bankacılık şifresi ile birleştiğinde iki adımlı ve aşılması çok zor br korunma duvarı örerek klavye vuruşlarını kayıt altına alan virüs yazılımlarına karşı müşteriyi ve bankayı korur. SnapFace’in canlı yüz tanıma özelliği, sistemin yine virüs yazılımlarla web kameranızdan veya başka bir kaynaktan alınabilecek fotoğraflar veya video kayıtları ile kandırılmasını önler. Bu sayede, kameraya bakan müşterinin kendisi değilse, hesaba erişim izni verilmez ve parasal işlemler hem şubelerde hem de mobil alanlarda güvence altına alınmış olur.

Papilon, teknolojik suçların ve siber korsanlığın tüm kurumlardan çok bankaları tehdit ettiğinin bilincindedir ve teknolojik problemlere teknolojik çözümler sunar ve teknolojik saldırıların, teknolojik kalkanlarla alt edilebileceği farkındalığına sahip tüm banka ve kurumları çözümlerimizi paylaşmaya davet eder.

Papilon, müşteri yoğunluğunuz, en çok gerçekleştirdiğiniz işlemler ve kullandığınız alan göz önüne alınarak size özel hazırlanmış çözümleriyle, müşteri memnuniyetini sizinle tekrar tanımlayabilir ve muadil kurumlar arasında size özel bir yer verebilir. Müşterilerin yalnızca mallarının değil, canlarının da ilişkide oldukları tüm kurumlara ait olduğu bu dönemde, bu sorumluluğun altından başarıyla kalkabilsinler diye, bankaların yanında olmaya hazırız.

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.