×
PARMAK İZİ

Papilon Parmak İzi Tarayıcıları pek çok sektör ve kuruluşun ihtiyaçları göz önünde bulundurularak tasarlandı. Tasarımdaki bu çok yönlü yaklaşım, çözümlerimi zengin ve özgün kılıyor. Papilon’un parmak izi çözümleri, belli iz türlerinin kaydı ve sorgulanması için özellikle tasarlanmış pek çok cihazın yanı sıra, sabit ve taşınabilir ünitelerden oluşuyor. Farklı iklim kuşaklarında yer alan pek çok ülkenin ve her biri başka bir konuya odaklanmış pek çok kurumun ihtiyaçlarına hitap edebilmek adına, Papilon parmak izi tarayıcıları, çok yüksek ve çok düşük sıcaklıkta ve yoğun nem altında çalışabilecek ve cilt ıslaklığı, kuruluğu, toz veya etkilenmeyecek şekilde tasarlandı.

Parmak izi kayıt ve tespiti için tasarlanmış

4 Eşsiz Ürün

Cihaz Modeli

Tek Basım

Parmak İzi

Çevrilerek

Alınan Parmak

İzleri

Düz

Basımlar

Avuç İzleri

Yan Avuç

İzleri

Tarama Yüzeyinin

Genişliği (E x B,

mm)

PAPILON LS-1101

Canlı Parmak ve Avuç İzi Alma Cihazı

Var

Var

Var

Var

Var

132 х 130

PAPILON LS-4421

Canlı Parmak İzi Alma Cihazı

Var

Var

Var

-

-

86 х 78

PAPILON LS-11

Canlı Parmak İzi Alma Cihazı

Var

Var

-

-

-

42 х 40

PAPILON LS-01

Canlı Parmak İzi Alma Cihazı

Var

-

-

-

-

20 х 20

LS-4421 & LS-4422

On Parmak İzi Tarama Cihazı

LS-4421, bir destek bilgisayarı tarafından yönetilen, bağımsız bir iz alım ünitesi olarak tasarlanmıştır. LS-4421’in iz alım kalitesi, cihazın adli vakalarda kullanılması hedeflenerek belirlenmiştir.

LS-4421’in özelliklerine ek olarak renkli LCD ekrana sahip LS-4422, bu ekran vasıtasıyla izlerin hangi sıra ile alınması gerektiğine ve iz kalitesine dair uyarı ve anlık görüntüler ile operatörü yönlendirir.

LS-1101 & LS-1102

On Parmak ve Avuç İzi Tarama Cihazı

LS-1011 adli prosedürlerde kullanılmak üzere tasarlanmış, düz basım ve çevrilerek alınan parmak izlerinin yanı sıra, avuç ve yan avuç izlerinin de kaydına imkan veren bir tarayıcıdır. LS-1101’in tasarımında kullanılan gelişmiş optik teknoloji, cilt yüzeyinin nemli olduğu durumlarda dahi yüksek kalitede görüntü alınmasını sağlar.

ls-01

Canlı Tek Parmak İzi Tarayıcısı

LS ürün ailesinin en küçük üyesi olan LS-01, bir masaüstü/dizüstü destekleyici bilgisayar tarafından yürütülen ayrı bir optik birim olarak tasarlanmış bir tek parmak izi tarayıcısıdır. Ürün, anında dokunmayla alınan izlerin net bir şekilde algılanmasına ve tasnifine imkan verecek şekilde tasarlanmıştır.

LS-11

Canlı Çift Parmak İzi Tarayıcısı

LS-11, bir destek bilgisayarı tarafından çalıştırılan ayrı bir birim olarak tasarlanmıştır.

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.