×

HİZMETLERİMİZ

Bugünün biyometri endüstrisi oldukça sofistike ve talepkar olduğu için, bu zorlu yolda müşterilere rehberlik etmek gereklidir.

Papilonun yalnızca danışmanlıkta değil, oluşturmak, uygulamak ve sürdürmekte olduğu biyometrik çözümlere dair geniş tecrübesi müşterilerinin güvenini ilk günden kazanmaktadır.

Müşteriler kompleks algoritmalar ve yapılandırmalarla boğuşmak zorunda değiller, Papilon tam olarak bu tip uzmanlıklar için burada.

Milyonlarca biyometrik veriyi yönetmek durumundayken, bu verilerin kusursuzca çalışmasını sağlayacak bir temel sağlamak önemlidir. Fakat daha önemlisi; bu temeli baştan yaratabilmektir.

Papilonun sistem mühendisleri hem fiziksel hem yazılımsal mimarilerin üzerlerinde çalışacak olan verileri yönetilebilmesini sağlamaktadırlar.

Papilonun ayrıntılı eğitim hizmetleri sıkça karmaşık olarak adlandırılabilecek uygulamaları aydınlatır. 

Biyometri ve Balistik Eğitim takımı destek deneyimlerini teorik bakış açısıyla birleştirir ve bu başarılı kombinasyonu local ve uluslararası platformlarda gösterirler.

Papilon güncellenmesi, değiştirilmesi ya da düzeltilmesi gereken her uygulama için bakım hizmeti sunar. Müşterilere daha eksiksiz bir bakım hizmeti verebilmek adına, Papilon 3 yıl önce kendi bakım ekibini oluşturdu. Bu ekip müşteri taleplerini anında alıp, ilgili konu hakkında süreci ilerletmektedir.

Hem önleyici, hem de düzeltici bakım çalışmaları Papilon tarafından sağlanır. Bunun sebebi sistemleri ve ürünleri potansiyel tehlikelerden korurken, düzensizlikleri de çözmeye çalışmaktır.

Bakım ekibimiz hizmetlerini uzaktan vermekle birlikte, saha içerisinde de sağlayabilir.

Bakım ekibimiz hizmetlerini uzaktan vermekle birlikte, saha içerisinde de sağlayabilir.

Papilon, ihtiyaca göre biyometrik veri entegrasyon hizmetleri sunmaktadır. Bunların arasında biyometrik veri toplama, toplu veri girişi ve veri dönüştürme gibi hizmetler mevcuttur. Papilon, sadece biyometrik güvenlik çözümleri üretmekle kalmaz, A+ kalite yüksek teknoloji ürünü biyometrik güvenlik çözümlerinin kullanım kolaylığı ve etkinliği için, biyometrik verilerin entegrasyonunda da üstün hizmetler sağlar.

Papilon’un biyometrik kimlik yönetme süreci ilk olarak bireylerin biyometrik verisini toplamakla başlar. Bu veriler sonrasında kendilerine atanan veri havuzuna bağlanırlar.

Papilon, geniş ürün yelpazesi sayesinde parmak ve avuç izi, iris, yüz karakteristiği gibi hemen hemen her türlü biyometrik veriyi toplayabilmekte, bu veri türlerine uygun veri havuzlarını oluşturabilmekte ve kimlik tespit, olay yeri parmak ve avuç izlerinden suçlu tespiti; erişim, zaman, devamlılık kontrolü gibi kritik biyometrik güvenlik çözümleri sunmaktadır.

ISO/IEC 27001 veri güvenliği belgesine sahip bir kuruluş olarak Papilon, kullandığı özel algoritmalarla toplanan biyometrik verinin en yüksek standartlara uygun şekilde güvenliğinin sağlanmasını garanti etmektedir.

Papilon yarattığı çözümü olduğu gibi kullanıcılarına dayatmaz; kullanıcılarını dinler, sahada onlarla birlikte çalışır ve çözümlerini kullanıcıları için esnek yapıda tasarlayarak gelişmiş biyometrik güvenlik çözümüne ihtiyaç duyan tüm kurumların beklentilerini en üst düzeyde karşılar. Her kurumun çalışma düzeni ve bir biyometrik güvenlik sisteminden beklentileri değişkenlik gösterir. Papilon, böyle bir durumda tüm proje geliştirme süreci boyunca ürünlerini kullanıcısı için kusursuz noktaya taşımanın garantisini vermektedir.

"Keşfedilmişi bırak keşfetmeye bak"

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.