Papilon, Ürdün Haşimi Krallığı’ndan Gelen Önemli Misafirlerini Şirket Genel Merkezinde Ağırladı

apilon, Ürdün Haşimi Krallığı’ndan Gelen Önemli Misafirlerini Şirket Genel Merkezinde Ağırladı

Papilon Savunma “Biyometrik Teknolojiler ARGE Forumu III”, Ürdün Haşimi Krallığı’ndan gelen önemli misafirlerini şirket genel merkezinde ağırladı. Ürdün’den gelen Ürdün Kriminal Daire Başkanı, Olay Yeri İnceleme Bölüm Başkanı ve KPL Parmak İzi Uzmanı ile kamu güvenliği kapsamında geliştirilmekte olan detaylı biyometrik uygulama yöntemleri üzerinde çalışmalarda bulunuldu.

Bir hafta süren etkinlik kapsamında, tüm süreçlerin A’dan Z’ye üzerinden geçilerek yenilikçi ARGE yöntemleri üzerinde edinilen kazanımlar, uluslararası suç ve terörle mücadele kapsamında gelecek dönemdeki geliştirme faaliyetlerini şekillendirmesi bekleniyor. Parmak İzi, Avuç İzi, İris, Yüz tanıma ve balistik tarayıcılarla ilgili çalışmalar, laboratuvar ve üretim merkezlerinde program kapsamında yürütüldü. Faaliyetlerin saha ziyaretleri dahilinde pratikte kullanılmakta olan sistemler ziyaret edilerek, Türk kolluk güçleriyle istişareler ve incelemeler yapıldı. İlgili alanda 30 yılı aşkın deneyimleriyle görüşlerini paylaşan yetkililer; bu bir haftalık süreçte gözlemledikleri çıktıların sektörde yüksek kaliteli sistemler çıkarabilen alternatif bir üretici ve ARGE yapıcı olarak Türkiye’de yerleşik olmasının memnuniyetlerini dile getirdiler.

Türkiye ile uluslararası göç ve mülteci talebi açısından benzer pozisyonda olan Ürdün için bu aktivitede, Türkiye’de sığınmacıların kimlik tespit ve teşhis sistemlerine biyometrik konumlandırmaların nasıl olduğu hakkında canlı gösterimler de yapıldı.

Paylaş:

İlgili Gönderiler

Bir Cevap Yazın