×
M-SLIM

Taşınabilir Profesyonel İş İstasyonu

papilon m slim

• M-SLIM

(isim): Uçak kabinlerinde taşınmaya uygun mobil biyometrik iş istasyonu.

M-Slim Nedir?

M-Slim, uçak kabinlerinde taşımaya elverişli bir biyometrik iş istasyonudur. Bu sayede gümrük ve kargo formaliteleriyle vakit kaybetmeye gerek kalmadan uçak kabininde taşınabilir.

M-Slım, ergonomik tasarımında kişi kaydı ve doğrulama için gerekli her şeyi bir araya getirir.

M-Slim Nasıl Çalışır?

M-Slim, LS ya da APFIS iş istasyonu olarak çalışabilmektedir. Bu sayede, parmak izi kaydı ve sorgusu yapılabildiği gibi, kriminal uzmanlarına yönelik olay yeri işlemleri de gerçekleştirilebilir. M-Slim’in ismine ilham veren ince, şık ve sağlam tasarımı, kargo kabinlerinde kolaylıkla ve minimal hasar riski ile taşınmasını sağlar. 

Neden M-Slim?

1- Kabin Boy

M-Slim’in kompakt tasarımı, modülün tüm bileşenleriyle birlikte kabinde taşınabilecek bir çantaya sığmasını sağlar.

Papilon-Mslim
Papilon-Mslim

2- Darbelere Dayanıklı

M-Slim’in darbelere dayanıklı çanta tasarımı, havaalanlarında yapılan güvenlik kontrolleri veya taşıma sırasında çantanın zarar görmesini önler. Bu sayede M-Slim’i gönül rahatlığıyla her yere taşıyabilirsiniz.  

3- Bütünleşik Çalışabilme

Doküman tarayıcı, mobil yazıcı gibi çevre birimleri de eklenerek bütüncül bir iş istasyonu olarak kullanılabilir.

4- Taşınabilir Bağlantı Seçenekleri

M-Slim, taşınabilir modemlerle kullanılabilir, sabit ağ bağlantısına ihtiyaç duymaz.

5- Sağlam Montaj

Çanta içerisindeki bileşenler, amortisör sistemleriyle monte edilir. Bu sayede çantanın açılıp kapanması sırasında zarar görmezler.

Papilon-Mslim

M-Slim Nerede Kullanılır?

  • Emniyet birimleri sahada kişi kaydı ve sorgusu yapmak istediklerinde,
  • Göç İdaresi ülkeye girişlerde göçmen kaydı ve sorgusu oluşturmak için,
  • Güvenlik güçleri merkezi veri sistemine aktarılacak kişi bilgi katlarını oluştururken,
  • Jandarma veya emniyet birimleri ücra noktalarda kişi kaydı ve sorgusu yaparken,

kullanılabilir.

DAHA FAZLA KULLANIM ALANI İÇİN

Sınır Güvenliği

Siz rahatça uyuyun, biz güvenliğiniz için TEKNOLOJİYİ UYANIK TUTUYORUZ.
SINIR GÜVENLİĞİ

Uluslarası göçmen Yönetimi

M-Slim’e Ne Zaman İhtiyaç Duyarsınız?

Ücrada kişi kaydı yaparken her noktaya sabit bir sistem kurmanın masraf ve zahmetini ekarte etmek ve vatandaşlara yüksek kalitede hizmet sunmak için sahada kişi kaydı ve sorgusu yapılmasını gerektiren her durumda ihtiyaç duyarsınız.

M-Slim’i Kim Kullanabilir?

M-Slim’i kullanmak teknik uzmanlık gerektirmez. Kısa bir eğitimden sonra her kurumdan personel M-Slim ile işlem yapabilir.   

PAPILON M slım

ÖZELLİKLERİ

APFIS ile doğrudan entegre olarak çalışabilme

Kendi başına mini APFIS olarak çalışabilme

Merkezi veya lokal veri seti üzerinden sorgulama

1:1 (kişi doğrulama) ve 1:n (kişi tespiti) sorgu

GSM, Wifi ve Ethernet protokolleri

Gelişmiş optik teknoloji

Linux ve Windows işletim sistemi

Darbelere dayanıklı tasarım

Laptop, yazıcı, tarayıcı, fotoğraf makinesi ve parmak izi cihazına sahip

AVANTAJLARI
Kabin boy tasarımı ile uçak içi taşıma
FBI PIV standartlarında iz alımı
Kullanıcı dostu ve kolay kullanım ekranları
İş istasyonu standartlarında on parmak izi kaydı
Çevrilerek ve düz basım iz alımı
Parmak izi sıra bağımsız sorgulama kabiliyeti
Kişiselleştirilebilirlik
Farklı biyometrik sistemler ile entegre olabilirlik

Papilon M-Slim, FBI tarafından onaylanmıştır.

DİĞER MOBİL ÜRÜNLERİMİZ

MT-01

Taşınabilir Biyometrik Kimlik Terminali

MT-01

Taşınabilir Biyometrik Kimlik Terminali
Daha fazla bilgi için

MT-06

Taşınabilir Biyometrik Kimlik Terminali

MT-06

Taşınabilir Biyometrik Kimlik Terminali
Daha fazla bilgi için

MT-07

Taşınabilir Biyometrik Kimlik Terminali

MT-07

Mobil Biyometrik Kimlik Terminali
Daha fazla bilgi için
Papilon M

M

Taşınabilir İş İstasyonu

M

Taşınabilir İş İstasyonu
Daha fazla bilgi için

FK-2T M

Taşınabilir İş İstasyonu

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.