×
PAPILON M

Taşınabilir İş İstasyonu

Papilon M

• PAPILON M

(isim): Papilon’un pek çok hizmetini bünyesinde toplayan, taşınabilir biyometrik iş istasyonu.

Papilon M Nedir?

Papilon M, Papilon’un üstün kaliteli parmak izi tarayıcılarından biri veya BS-16 balistik tarayıcı ile donatılmış, bir fotoğraf makinesi ve bir dizüstü bilgisayar içeren, mobil biyometrik iş istasyonudur.

Papilon M Nasıl Çalışır?

Papilon M, sahada kişi/delil kaydı almak ve sorgu yapmak üzere tasarlanmıştır. Papilon parmak izi tarayıcılarıyla donatıldığında vatandaş, göçmen veya zanlı kaydı almak ve sorgulamak; balistik tarayıcıyla donatıldığında ise mermi çekirdeği ve kovan izlerini kaydetmek ve sorgulamak üzere kullanılır.

Neden Papilon M?

1- Darbelere Dayanıklı

Papilon M darbelere dayanıklı bir çanta içerisinde gelir. Bu da Papilon M’in parçalarını, taşımadan ve darbeden kaynaklanabilecek hasarlara karşı korur. Modülün tüm bileşenleri çantaya amortisör sistemi ile montelidir. Bu sayede, hem kısıtlı alanda optimal ekipman düzeni ve yerden tasarruf sağlanır, hem de, çanta açılıp kapanırken veya taşınırken bileşenlerin zarar görmemesi garantilenir. Papilon M’in sağlam tasarımı, modülün kargo kabinlerinde ve uçaklarda hasar endişesi olmadan kolayca taşınmasını sağlar.

Papilon-M
Papilon M

2- Geniş Kullanım Alanı

Papilon M, hem APFIS, LS App ve LS serisi tarayıcılarıyla birlikte vatandaşlık işlemlerini yönetmede, göçmen kayıt ve sorgu aşamasında, kriminal işlemlerde, hem de Papilon ABIS yazılımı ve BS-16 balistik tarayıcı ile olay yerinden elde edilen kovan ve mermi çekirdeklerinin sisteme girilmesi ve verisetinde karşılaştırılmasında kullanılabilir. 

3- Kişiselleştirilebilir Donanım

Papilon M’e doküman tarayıcı ve mobil yazıcı gibi üniteler eklenerek istasyon kişiselleştirilebilir ve kullanım alanı genişletilebilir.

Papilon M
Papilon-M

4- Esnek Bağlantı Seçenekleri

Papilon M, taşınabilir modemlerle kullanılabilir, yani sabit ağ bağlantısına ihtiyaç duymaz.

5- Lokal Sorgu Yeteneği

Dahili veriseti sayesinde, Papilon M kullanılarak alınan balistik izler ve parmak izleri merkeze gönderilmeden lokal olarak sorgulanabilir. Bu da, sahada internetin olmadığı durumlarda dahi operatörün işlerini kesintisiz yürütmesini sağlar.

Papilon M Nerede Kullanılır?

Papilon M, portatif bir istasyon olduğundan, ek donanımlara gerek kalmadan, herhangi bir coğrafi noktada kayıt almak ve sorgu yapmak için kullanılır.

DAHA FAZLA KULLANIM ALANI İÇİN

Sınır Güvenliği

Siz rahatça uyuyun, biz güvenliğiniz için TEKNOLOJİYİ UYANIK TUTUYORUZ.
SINIR GÜVENLİĞİ

Uluslarası göçmen Yönetimi

Papilon M’e Ne Zaman İhtiyaç Duyarsınız?

  • Mülteci kampları, sınır kapıları ve devlet dairelerine belli uzaklıklarda olan ücra noktalarda vatandaşlık işlemlerini yürütmek,
  • Kişi kaydı ve sorgusu yapmak
  • Adli soruşturmalarda kullanılmak üzere iz ve delil toplamak
  • LS-4421 parmak ve avuç izi tarayıcısı ile cezaevlerinde mahkum kaydı ve kontrolü yapmak

 için Papilon M kullanılabilir.

Papilon M’i Kim Kullanabilir?

Papilon M’in kullanımı temel parmak izi ve balistik bilgisi gerektirir. Papilon M bir analiz kiti değil kayıt ve sorgu birimi olduğundan, silahlı kuvvetler ve emniyet mensupları genel mesleki bilgilerine dayanarak modülü rahatlıkla kullanabilirler.

Papilon Mobil

ÖZELLİKLERİ

APFIS ile doğrudan entegre olarak çalışabilme

Kendi başına mini APFIS olarak çalışabilme

Merkezi veya lokal veri seti üzerinden sorgulama

1:1 (kişi doğrulama) ve 1:n (kişi tespiti) sorgu

GSM, Wifi ve Ethernet protokolleri

Gelişmiş optik teknoloji

Linux ve Windows işletim sistemi

Darbelere dayanıklı tasarım

Laptop, yazıcı, tarayıcı, fotoğraf makinesi ve parmak izi cihazına sahip

AVANTAJLARI

Mobil kullanım ile sahada kolaylık
FBI PIV standartlarında iz alımı
Kullanıcı dostu ve kolay kullanım ekranları
İş istasyonu standartlarında on parmak izi kaydı
Çevrilerek ve düz basım iz alımı
Parmak izi sıra bağımsız sorgulama kabiliyeti
Kişiselleştirilebilirlik
Farklı biyometrik sistemler ile entegre olabilirlik

Papilon M; ABD, FBI tarafından onaylanmıştır.

DİĞER MOBİL ÜRÜNLERİMİZ

MT-01

Taşınabilir Biyometrik Kimlik Terminali

MT-01

Taşınabilir Biyometrik Kimlik Terminali
Daha fazla bilgi için

MT-06

Taşınabilir Biyometrik Kimlik Terminali

MT-06

Taşınabilir Biyometrik Kimlik Terminali
Daha fazla bilgi için

MT-07

Taşınabilir Biyometrik Kimlik Terminali

MT-07

Mobil Biyometrik Kimlik Terminali
Daha fazla bilgi için

M-SLIM

Taşınabilir İş İstasyonu

FK-2T M

Taşınabilir İş İstasyonu

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.