×

Küreselleşmiş Dünya’nın problemleri de küresel.

Bu yüzden, Dünya’nın bir noktasında baş gösteren ekonomik kriz, savaş, sivil itaatsizlik ve salgın hastalık vakalarının yayılması ve geniş coğrafyaları etki altına alması uzun sürmüyor. Problemlerin yerel sınırlar içerisinde tutulamaması, verecekleri zararın boyutlarının da katlanarak artması anlamına geliyor.

Dahası, bu krizlerin somut etkileri ve yarattıkları endişeler yalnızca ekonomileri ve alışkanlıkları değil, toplumları ve ülkeleri ayakta tutan adalet sistemini ve yasa uygulayıcılarının usullerini de etkiliyor ve tahrip ediyor.

Özellikle, dış ortam aktivitelerinin büyük ölçüde kısıtlanmasını ve kişiler arası temasın alabildiğine azaltılmasını gerektiren salgın dalgaları sırasında, sayıları azaltılan polis ve asker kuvvetlerinin düzeni aksamadan devam ettirmeleri zorlaşıyor.

Papilon, adalet ve sağlık arasında bir seçim yapılmaması için Akıllı #Evden Yoklama Sistemini üretti.

Sistem, adli kontrol şartıyla serbest bırakılan ve haklarında hukuki süreç devam ettiği için yurt dışına çıkış yasağı veya ülke içi seyahat kısıtı bulunan kimselerin yoklamalarını evden yönetebiliyor. 

Sistem aynı zamanda salgın sebebiyle geçici olarak serbest bırakılan mahkumların ikamet kontrollerinin yapılmasını ve kaçma girişimlerinin önlenmesini sağlar. Bu özellik, devletin mahkumların yaşam hakkını gözetmesine müsaade ederken kanuna aykırı davranışında ısrarcı olan veya ciddi suçlardan hüküm giymiş mahkumların topluma zarar verme ihtimalini ortadan kaldırır.

Akıllı evden yoklama sayesinde kişiler, yargı makamı tarafından belirlenen coğrafi sınırlar içinde kaldıklarını ve kaçma girişiminde bulunmadıklarını evden beyan edebilirler. Bu sayede, hem karantina veya kısıtlı çalışma durumlarının istismarı ve kaçma girişimleri önlenebilir, hem de yoklamanın yapıldığı merkezlerde yoğun kalabalık ve temas riskinin önüne geçilerek vatandaşların sağlığı korunabilir.

Sistem sayesinde rutin yargı ve güvenlik süreçleri sekteye uğramadan işleyebilir ve güvenlik güçlerinin enerjilerini öncelikli ve aciliyeti olan durumlara yönlendirmeleri sağlanır.

Sistem, erişim kolaylığı için web uygulaması ve mobil uygulama olarak iki formda tasarlanmıştır.

Sistemi kullanmak için bildirim yükümlülüğü olan kişinin, kullandığı bilgisayar veya mobil cihazın kamerasına yüzünü tutması yeterlidir. 

#StayInside Smart Notification System

yüz görüntüsünü yakalayarak verisetinde kayıtlı diğer yüzlerle karşılaştırır ve birkaç saniyede kimlik doğrulaması yapar.

Kişilerin doğrulama işlemini yaptıkları lokasyon, IP adresi ile tespit edilerek kimlik bilgisine eklenir ve sisteme gönderilir. Bu sayede yoklama süreci birkaç dakikada tamamlanmış olur.

Papilon’un Akıllı Evden Yoklama Sistemi, güvenlik ve hizmet takibinin kritik durumlar ve beklenmedik gelişmelere karşı dirençli olmasını sağlıyor ve öngörülmesi imkansız problemlerin adalet ve sosyal devlet sisteminde gedikler açmasının önüne geçiyor. Papilon, toplumu ayakta ve bir arada tutan bu değer ve sistemlerin koruyucusu olan tüm kurumları, ekstrem zamanlarda hazırlıklı olmak ve halkın huzur ve refahına katkıda bulunmak için iş birliğine davet ediyor.