×
NUITRACK

İskelet Analiz ve Takip Sistemi

• Nuitrack

(isim): İskelet ve yüzü analiz eden, hareket ve jest senkronizasyonu sağlayan yazılım.

NUITRACK Nedir?

Papilon NuiTrack, RGB renk kodu algılayıcıları ve derinlik algılayıcılardan çektiği veriyi işleyerek iskelet ve yüz modelleri oluşturabilen bir sistem, insan vücudunun temel on dokuz eklemini ve yüz kemiklerini analiz ederek hareket, jest ve mimik tanıyan farklı uygulamalarda kullanılabilen bir yazılımdır.

NUITRACK Nasıl Çalışır?

Nuitrack renk ve derinlik algılama özelliği sayesinde iskelet ve yüz algılar. Bu sayede insan vücudunun hareketlerini, yüzdeki duygu bildiren mimikleri tanıyıp kodlayabilir.

Neden NUITRACK?

1- Eylem Tanıma

Nuitrack, vücudun belli biçimlerde hareketini eylemlerle eşleştirebilir. Bunun anlamı, Nuitrack’in sizinle aynı dili konuşabildiği ve eylemleri sizin gördüğünüz gibi görebildiğidir. Sisteme tanıtılan binlerce eylem arasında “içmek” ve “gülmek” gibi yaygın eylemlerin yanı sıra, güvenlik sistemlerinde kullanılmak üzere tehlike ipuçları veren “bağırmak” ve “vurmak” gibi eylemler de bulunur.

2- Duygu Tanıma

Yüz analizi özelliği sayesinde, Nuitrack yüze yansıyan duygu ifadelerini algılayabilir. Bu sayede müşteri memnuniyeti ölçümünde kullanılabilir.

3- Cinsiyet ve Yaş Analizi

Nuitrack, algıladığı iskelet ve yüzün yapısı, kemiklerin boyutu ve biçimlerini analiz ederek yaş ve cinsiyet tespiti yapabilir.

Papilon Cinsiyet ve Yaş Tespiti

NUITRACK Nerede Kullanılır?

  • Makine ve insan iletişiminde son noktayı temsil eden her türlü uygulamada,
  • Vücut komutuyla kanal değiştiren veya açılıp kapanan televizyonlarda,
  • Sanal gerçeklik uygulamalarında avatar ve oyuncu senkronizasyonu sağlamak için
  • Güvenlik sistemlerinde sakıncalı hareketlerin kodlanıp tespit edilmesi için güvenlik kameralarıyla birlikte,
  • Müşteri memnuniyetini ölçmek için mağaza giriş ve çıkışlarındaki interaktif ekranlarda,
  • Tüketici tepkisi ve dikkatini ölçmek için reklam panolarında,

Kullanılabilir.

NUITRACK’e Ne Zaman İhtiyaç Duyarsınız?

Nuitrack, teknolojinin henüz gelişmekte olan ve heyecan verici bir kolunun, makine-insan etkileşiminin bir ürünü. Bu yüzden, kullanım alanı hayal gücünüz kadar sınırsız. Ondan faydalanabileceğinize inandığınız her durum için Nuitrack’e ihtiyaç duyabilirsiniz. Sanal gerçeklik ortamında yapılan cerrahi simülasyonlar, afet simülasyonları ve uygulamalar vasıtasıyla akıllı ev kontrolü gibi pek çok alanda Nuitrack yanınızda olacaktır.

NUITRACK’i Kim Kullanabilir?

Nuitrack kullanılarak üretilen uygulamalar zengin ve kalabalık bir kullanıcı kitlesine sahip. Bu yüzden Nuitrack’i herkesin kullanabileceğini söylemek yanlış olmaz. Fakat konu bu uygulamaları yazmak için Nuitrack’ten faydalanmak olduğunda, Nuitrack’in ideal kullanıcısı yazılım uzmanlarıdır diyebiliriz.

NuıTrack

UYGULAMA YAZILIMI

Taşınabilir platformlarda sanal gerçeklik için vücut hareketi izleme ve hareket algılama (Android, iOS)
 
Hareketle oynana oyunlar (Android, iOS
 
Hareketle dokunma emülasyonu (Android)
 
Dijital işaretleme
 
Satış noktası analizleri
 
Robotlar için görüş yeteneği

AVANTAJLARI

Nuitrack, kullanılan algılayıcılardan bağımsızdır
Sektörünün lideri performansı sağlamak için patentli algoritmalar,
Nuitrack Android, iOS, Windows, Linux sistemlerine uyarlanabilir

DİĞER SANAL GERÇEKLİK ÜRÜNLERİMİZ

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.