×
MT-07
Papilon MT-07

Mobil Biyometrik Kimlik Terminali

• MT-07

(isim): Taşınabilir biyometrik sorgu terminali.

MT-07 Nedir?

MT-07, sahada anında kimlik kontrolü yapabilen mobil biyometri terminalidir. Ayrıca bünyesinde bulunan doküman tarayıcı, yeni nesil kimlik kartları ve pasaportlarda bulunan çiplere gömülü bilgiyi ve kimliklerin altında bulunan kodlanmış veriyi okur. MT-07 ile kişi fotoğrafı çekmek de mümkündür.

MT-07 Nasıl Çalışır?

MT-07, modüle entegre parmak izi tarayıcısı ile aldığı izleri merkezi APFIS’e yollayarak sorgular ve kimlik doğrulaması yapar. Modülde bulunan belge okuyucu sayesinde yeni nesil kimliklerdeki çiplere gömülü belgeyi okuyarak sorgu için alınan izle karşılaştırır ve kimlik ve belgede sahtecilik suçlarının önüne geçer. MT-07 kullanılarak çekilen kişi fotoğrafları ile APFIS’de yüz görüntüsünden de sorgu yürütülebilir ve kimlik tespiti yapılabilir.

Neden MT-07?

MT-07 ile güvenlik avcunuzun içinde!

1- Anlık Sorgu

MT-07, aldığı izleri anlık olarak merkezi APFIS’e sorgu için gönderir ve aldığı sonucu operatöre iletir. Tüm bu işlem oldukça kısa sürede tamamlanır.

2- Ergonomik Dizayn & Yüksek İşlevsellik

MT-07; parmak izi tarayıcısı, çip ve MRZ okuyabilen doküman tarayıcı ve yüz görüntüsü almaya olanak sağlayan tüm donanımın cepte taşınabilir bir modülde bir araya gelmiş halidir.

3- APFIS Entegrasyonu

MT-07, merkezi APFIS sistemi ile doğrudan entegre olarak çalışabilir. Merkezi APFIS, merkezde ve uç birimlerde alınan tüm biyometrik kayıtların tutulduğu veri havuzunu kapsar. Bu da, MT-07’nin karşılaştırma ve eşleşme için zengin verisetine sahip olduğu anlamına gelir ve sonuç isabetliliğini artırır.

Papilon Apfis
Papilon Mt-07

4- Birden Fazla Bağlantı Seçeneği

MT-07, GSM, Wifi ve Bluetooth gibi pek çok bağlantı protokolünü kullanabilir. Bu sayede, mobilize ekiplerin sahada çalışmasını oldukça kolaylaştırır.

5- Otomatik Sorgu Başlatma

Sistem, parmak izi kalitesini otomatik değerlendirir. Yeterli kalitede izleri operatör komutuna ihtiyaç duymadan otomatik olarak sorguya gönderir.

Papilon Biyometri Sistemleri

MT-07 Nerede Kullanılır?

  • Emniyet güçleri sahada kimlik tespiti yapmak ve kimlik ve belge sahteciliğini önlemek için,
  • Silahlı kuvvetler ve asayiş birimleri risk bölgelerinde zanlı ve şüpheli tespiti için,
  • Trafik birimleri trafikte kimlik kontrollerine hız kazandırmak için,

kullanılır.

DAHA FAZLA KULLANIM ALANI İÇİN

Sınır Güvenliği

Siz rahatça uyuyun, biz güvenliğiniz için TEKNOLOJİYİ UYANIK TUTUYORUZ.
SINIR GÜVENLİĞİ

Göçmen Sahte Kimlik Yönetimi

"HER BİREY MUTLU YAŞAMAYI HAKKEDER"

Uluslarası göçmen Yönetimi

MT-07’e Ne Zaman İhtiyaç Duyarsınız?

Trafiğin yoğun olduğu bölgelerde kimlik kontrollerine hız ve isabetlilik kazandırmak için, risk bölgelerinde, kamu ve ülke güvenliğini tehdit eden şahısları tespit için, sahada anında kimlik kontrolü yapmak ve sahtecilik ve yasadışı barınma suçlarının önüne geçmek istediğinizde MT-07’ye ihtiyaç duyarsınız.

MT-07’yi Kim Kullanabilir?

MT-07’yi kullanmak teknik bilgi gerektirmez. Uzman ekibimiz tarafından verilen kısa bir iz sorgulama eğitimi sonrasında modülü rahatlıkla kullanabilirsiniz.

ÖZELLİKLERİ

AFIS/APFIS sistemi ile doğrudan entegre olarak çalışma

1-N kişi biyometrik kimlik tanımlaması

Pasaport kontrolü

Chipli kart okuma

GSM, Wifi, Bluetooth protokollerini kullanabilirlik

Gelişmiş optik teknoloji

Android ve Linux işletim sistemi

Darbelere dayanıklı tasarım

Kullanıcı dostu kolay kullanım ekranları

AVANTAJLARI

 

FBI PIV standartlarında iz alımı
AFIS/APFIS veriseti üzerinden anlık kimlik kontrolü
ICAO 9303 uyumlu belgelerin ve ISO/IEC 7816 destekleyen kartları okunma
Read-only Linux işletim sistemi sayesinde maksimum güvenlik
Parmak izi sıra bağımsız sorgulama
Hızlı entegrasyon ve kabiliyet arttırımı
Kullanıcı yetkilendirme ve rol tanımlama
Parmak izi kalite kontrolü

MT-07 ABD, FBI tarafından 16.07.2016'da onaylanmıştır.

DİĞER MOBİL ÜRÜNLERİMİZ

MT-01

Taşınabilir Biyometrik Kimlik Terminali

MT-01

Taşınabilir Biyometrik Kimlik Terminali
Daha fazla bilgi için

MT-06

Taşınabilir Biyometrik Kimlik Terminali

MT-06

Taşınabilir Biyometrik Kimlik Terminali
Daha fazla bilgi için
Papilon M

M

Taşınabilir İş İstasyonu

M

Taşınabilir İş İstasyonu
Daha fazla bilgi için

M-SLIM

Taşınabilir İş İstasyonu

FK-2T M

Taşınabilir İş İstasyonu

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.