×
MFS 1101

ÇOK FONKSİYONLU LS İŞ İSTASYONU

• MFS 1101

(isim): ÇOK FONKSİYONLU LS İŞ İSTASYONU

MFS 1101 Nedir?

Kanun birimlerinin olağan işlemlerinde artan bilgi ve bilgiye hızlı ulaşma gereksinimleri; daha özele inilirse, bölgesel ve bölgeler arası otomatik parmak ve avuç izi kayıt terminallerine ve otomatik parmak ve avuç izi tespit sistemlerine (APFIS) uzaktan ulaşma ihtiyacı, bu ihtiyaçları giderecek çok çeşitli mühendislik çözümleri talep etmektedir.

Bu çözümlerden birisi de, PAPILON 1101 parmak ve avuç izi tarayıcısıyla ve bir LS iş istasyonunun ihtiyacı olabilecek bütün çevre birimleriyle donatılmış, PAPILON’un Çok Fonksiyonlu LS İş İstasyonu MFS-1101’dir.

MFS 1101 Nasıl Çalışır? 

PAPILON MFS 1101 istasyonu, mürekkep kullanmadan şahsın parmak izlerini alıp merkezi APFIS ile birlikte çalışarak, toplanan verileri APFIS’e aktarıp, alınan kayda dair otomatik kimlik tespit sorguları başlatmak için tasarlanmıştır (gerçek zamanlı modda tek parmak iziyle yapılan kimlik sorguları da dahil). APFIS’e uzaktan bağlantı, IP iletişimi üzerinden, hücresel kanallar kullanılarak (veriler GSM/GPRS/EDGE kanallarıyla aktarılır) veya EITKS (Entegre Bilgi İletişimi Sistemi) ya da diğer sabit kanallar ve yerel ağ bağlantısı (LAN) yoluyla sağlanır.

Neden MFS 1101 ? 

1- Kullanıcı Deneyimi

İstasyon, işlevine göre az yer kaplayan sağlam bir kasa şeklinde tasarlanmıştır. Donanımsal bileşenler, bu kasanın içerisinde dışardan gelecek zararlara karşı korumalı dururlar. İstasyonun tasarımının üstün nitelikleri sayesinde ekipmanın büyük kısmı (bilgisayar, yazıcı, kesintisiz güç kaynağı ve doküman tarayıcı(eğer varsa)) gerektiği zaman rahatça ulaşılabilecek şekildedir. Entegre parmak ve avuç izi tarayıcı kioskun üst kısmında, LCD ekran ve dijital fotoğraf makinesi kapakta, kullanıcının rahatça bakabileceği konumda bulunur. Kasanın sol tarafında, açılır kapanır masa yer almaktadır. Kasa, çizilmeye ve diğer hasarlara dayanıklı toz emaye ile kaplanmıştır.

2- Duplike Kayıt Kontrolü

Parmak izi alınan şahsın bilgilerini edinmeye ek olarak, anında kimlik kontrolü özelliği, aynı şahsın OP kayıtlarının tekrar tekrar APFIS’e girilmesini engeller (eğer anında kimlik kontrolü sonrasında şahsın önceden sisteme girilmiş bir OP kaydı olduğu öğrenilirse, tekrar kayıt oluşturup sisteme girmeye gerek yoktur).

3- İstasyon ve Sistem Güvenliği

Kasa şeklinde dizayn edilmiş olsa da, PAPILON MFS 1101 kullanılmadığı zaman, kasa kilitlenir (ekipman içinde kalabilir) böylece, “istasyonun kendisi”, yetkisiz kullanımdan, darbelerden ve diğer tüm çevresel koşullardan korunarak, her yerde -çok kalabalık yerlerde bile çalıştırılabilmesi sağlanır.

MFS 1101 sisteminde APFIS’le hücresel kanallardan iletişim kurmak için, korumalı IP ağına bağlanmış bir Özel Sanal Ağ (VPN) kullanılır. VPN’in internet bağlantısına ihtiyacı yoktur ve dışardan gelecek yetkisiz erişimlere karşı güvenlidir.

DAHA FAZLA KULLANIM ALANI İÇİN

Sınır Güvenliği

Siz rahatça uyuyun, biz güvenliğiniz için TEKNOLOJİYİ UYANIK TUTUYORUZ.
SINIR GÜVENLİĞİ

Uluslarası göçmen Yönetimi

MFS 1101 ’i 

Kim Kullanabilir? 

MFS 1101 istasyonlarıyla çalışmak için parmak izi bilgisine gerek yoktur. Grafiksel kullanıcı arayüzü işlem boyunca kullanıcıları adım adım yönlendirir ve kalite kontrol yazılımı sayesinde alınan izleri kaliteleri ve doğruluğu anında kullanıcıya bildirilir. APFIS ile kurulan stabil bağlantı, oluşturulan OP kayıtlarının ve yapılan kimlik sorgusu sonuçlarının hızlı bir şekilde aktarılmasını sağlar.

PAPILON MFS 1101 için, kullanılan yazılımların ve bazı ekipmanların farklı olduğu iki seçenek mevcuttur.

  • Standart PAPILON MFS 1101 istasyonu; şüpheli, aranan veya diğer şahısların parmak izlerini alıp OP kaydı oluşturan,
  • Bu kayıtları eş zamanlı şekilde APFIS verisetinde acil sorguya gönderebilen ve sorgu sonuçlarını alabilen, başlı başına bir iş istasyonudur.

 

Üstelik, istasyonun kullandığı yazılım sayesinde, 4+2+4 formatındaki düz basım izlerden tek parmak izi görüntüsü çıkarılarak, tüm bilgileri içeren bir OP kaydı oluşturulabilir. Bu özellik, çoğu ülkenin biyometrik pasaport projelerinde kullanılan bir özelliktir.

 

 

Temel Yetenekler

 

  1. Elektronik OP kayıtlarını oluşturma (nüfus bilgilerinin girilmesi, 10 parmak izi ve düz basım izlerin alınması, avuç izlerinin alınması, fotoğraflar ve İLD fotoğraflarının eklenmesi; ayrıca, eşkal tanımı özelliği mevcuttur).
  2. Oluşturulan OP kayıtlarının LS verisetinde depolanması, saklanması ve istendiği zaman kağıda bastırılması.
  3. LS verisetindeki OP kayıtlarına karşı sorgulama yaparak anında kimlik kontrolü (şahsın daha önce sisteme girilmiş OP kaydı olup olmadığını belirlemek için).
  4. Şahıs hakkında kayıtlı bilgi olup olmadığını öğrenmek için, APFIS verisetindeki kayıtlara karşı anında kimlik sorgusu (sorgu raporunda, APFIS tarafından belirlenen aday kayıtların nüfus bilgileri ve varsa fotoğrafları da gösterilir).
  5. Yeni oluşturulan kayıtların, sürekli saklanmak üzere APFIS’e aktarılması.
  6. Kağıt OP kaydını elektronik OP kaydına çevirme (nüfus bilgilerini girip, parmak ve avuç izlerinin kağıt OP formundan taranması). (MFS 1101 Gelişmiş için)
  7. OP kayıtlarının (elektronik parmak izi alımıyla veya kağıt OP kayıtlarının doküman tarayıcı kullanılarak elektronik hale çevrilmesiyle oluşturulan) ve OY kayıtlarının sürekli depolanmak ve sorgularda kullanılmak üzere merkezi APFIS verisetine gönderilmesi. (MFS 1101 Gelişmiş için)
  8. OPS ve OYS sonuç raporlarının merkezi APFIS verisetinden alınması. Bu raporlarda, verisetinde sorgulanan ve AYNI olduğu anlaşılan OP kayıtlarının nüfus bilgileri ve fotoğrafları bulunur. (MFS 1101 Gelişmiş için)

MFS 1101

ÇOK FONKSİYONLU LS İŞ İSTASYONU

MFS-1101 içinde kullanılan LS 1101 FBI tarafından onaylanmıştır.

DİĞER MOBİL ÜRÜNLERİMİZ

MT-01

Kimlik Kontrol Terminali

MT-01

Kimlik Kontrol Terminali
Daha fazla bilgi için

MT-06

Taşınabilir Biyometrik Kimlik Terminali

MT-06

Taşınabilir Biyometrik Kimlik Terminali
Daha fazla bilgi için

MT-07

Taşınabilir Biyometrik Kimlik Terminali

MT-07

Mobil Biyometrik Kimlik Terminali
Daha fazla bilgi için
Papilon M

M

Taşınabilir İş İstasyonu

M

Taşınabilir İş İstasyonu
Daha fazla bilgi için

M-SLIM

Taşınabilir İş İstasyonu

FK-2T M

Taşınabilir İş İstasyonu

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.