×
LS APP

Canlı İz Alma Uygulaması

• LS App.

(isim): Live Scanner App (Canlı iz alma Uygulaması) ifadesinin kısaltması olan LS App, Papilon canlı parmak izi alma tarayıcılarıyla birlikte kullanılan yazılımdır.

LS APP NEDİR?

LS App, Papilon tarayıcılarıyla kullanılan bir yazılımdır. 

LS App Nasıl Çalışır?

Yazılım, parmak ve avuç izi kaydı yapar. Kaydedilen parmak izleri daha sonra saklanmak ve sorgulanmak üzere verisetine gönderilir. LS istasyonundan yapılan merkezi ve lokal sorgular sayesinde anlık kimlik tespiti ve doğrulaması yapılabilir.

LS App. ayrıca, alınan iz görüntüsünü işleyip sayısallaştırarak merkeze gönderir. Bu da, donanım ihtiyacını azaltır ve hem ekonomik hem de ergonomik güvenlik çözümleri sunar.

LS App asgari donanımla çok iş yapar!

Neden Ls App?

1- Akıllı Uç Birim

LS App veri işleyebilecek biçimde tasarlanmıştır. Bu durum, alınan her kaydın işlenerek merkeze aktarılmasını sağlar ve merkezi sistemin veri işleme yükünü hafifleterek hız ve verim sağlar.

PAPILON-papilon-m-migration

2- Merkezi ve Lokal Sorgu Seçenekleri

LS App, çevrimdışı modda kullanılabilir. Bu da, çevre koşullarının ve teknolojik imkanların uygunsuz olduğu durumlarda lokal verisetinden sorgu yapılabilmesini sağlar ve imkansızlıktan kaynaklanabilecek aksaklıkların ve güvenlik risklerinin önüne geçer.

3- 1:1 ve 1:n Sorgu

LS App sayesinde, bilinen kişilerin sistemde kimlik bilgileri ve/ya parmak izleri ile aratılması olan 1’e 1 sorgu, yani kimlik doğrulama ve bilinmeyen bir kişinin parmak izinin sistemdeki tüm verilere karşı sorgulanması olan 1’e N sorgu, yani kimlik belirleme yapılabilir.

Papilon Ls App

4- Otomatik Parmak İzi Kontrolü

LS App, düz basım izleri referans alarak çevrim izlerinde parmak sırasını kontrol eder. Bu sayede, atlanan veya iz alımı tekrarlanan parmaklarla ilgili uyarılar vererek operatörü yönlendirir ve alınan biyometrik verinin doğru olduğundan emin olunmasını sağlar.

5- Kolay Kullanım

İz kaydı, bilgi girişi ve sorgu yapan ekranlar arası geçiş hızlı ve pratiktir. Bu da LS App’in oldukça kolay kullanılmasını sağlar.

LS App Nerede Kullanılır?

LS App’i

  • Emniyet birimleri adli soruşturmalarda ve zanlı tespitinde,                                         
  • Trafik ekipleri trafikte araç ve kimlik kontrolü yaparken,
  • Göç İdaresi göçmen yönetiminde,                                         
  • Personel devamlılığını ölçmede

kullanabilirler.

DAHA FAZLA KULLANIM ALANI İÇİN

CEZAEVİ GÜVENLİĞİ

Biyometrik Ödeme Sistemi

LS App’e Ne Zaman İhtiyaç Duyarsınız?

İnternet erişiminin problemli olduğu sınır boyları, askeri talim bölgeleri gibi noktalarda güvenlikten taviz vermek istemediğinizde LS App çevresel problemleri aşarak maksimum güvenlik sağlar.

Sınırdan geçişlerin yoğun olduğu ve komşu coğrafyalarda savaş ve kargaşa olması halinde sınır güvenliğini en üst düzeyde sağlar.

İşletmenizin ve çalışanlarınızın verimini saptamak istediğinizde erişim kontrolü üniteleriyle hizmetinizdedir.

Akıllı uç birimleri sayesinde veriyi hızlı ve yüksek doğrulukla işlediğinden kriminal vakaları çözer.

Güvenlik standartlarınızdan taviz vermemek için, üst düzey sınır güvenliği için, kurum içi şeffaflık için size LS App lazım.

LS App’i Kim Kullanabilir?

Beş Dakikada Kurulum, Beş Dakikada Uzmanlık

Alanında uzman ekibimiz LS App’i beş dakikada kurar. Kullanım teknik bilgi gerektirmez, yetenekli eğitmenlerimiz sayesinde, beş dakika içerisinde sistemi kullanır hale gelirsiniz.

LS APP

Live Scanning Application

ÖZELLİKLER

Hızlı parmak izi kaydı (düz basım ve çevrilerek)

2 saniyede hızlı sorgu

Kullanıcı dostu arayüz

1:1 (kişi doğrulama) ve 1:n (kişi tespiti) sorgu

Uç birimlerde özellik işleme yeteneği sayesinde merkez yükünü hafifletme

AVANTAJLAR

Lokal sorgu ile sahada kolay kullanım
Otomatik sıra ve kalite kontrolü
Otomatik iz algılama
1inch’lik alan yerine tüm karakteristik özelliklerin sorgulanması
Özelleştirilebilir modüler yapı

İLGİLİ DONANIMLAR

LS-4421

Parmak İzi Tarayıcı

LS- 4421

Parmak İzi Tarayıcı
Daha fazla bilgi için

LS-1101

On Parmak ve Avuç İzi Tarayıcı

LS - 1101

On Parmak ve Avuç İzi Tarayıcı
Daha fazla bilgi için

LS-01

Tek Parmak İzi Tarayıcı

LS - 01

Tek Parmak İzi Tarayıcı
Daha fazla bilgi için

LS-11

Çift Parmak İzi Tarayıcı

LS - 11

Çift Parmak İzi Tarayıcı
Daha fazla bilgi için

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.