×
LS-4421

On Parmak İzi Alma Cihazı

Papilon ls4421

• LS-4421

(isim): Düz basım ve çevrilerek iz alan canlı parmak izi tarayıcısı.

LS-4421 Nedir?

LS-4421, hem düz basım izleri hem de çevrilerek basılan izleri kaydeden canlı parmak izi tarayıcıdır. Düz basım izler 4+4+2 (sağ dört parmak + sol dört parmak + iki baş parmak) şeklinde taranırken, çevrilerek alınan izlerde her bir parmak, tırnaktan tırnağa çevrilerek alınır. LS-4421 aracılığıyla alınan izler veri setine gönderilmek üzere kaydedilir. 

Yüksek güvenlik parmaklarınızın ucunda!

LS-4421 Nasıl Çalışır? 

Parmaklar belirtilen biçimlerde tarayıcı yüzeyine konur. LS-4421’in içerisindeki çift tarayıcı sensör izi algılayarak kaydeder. Geniş tarama yüzeyi sayesinde önce düz basım izler, ardından da çevrilerek izler kaydedilir. 

Papilon huzurunuz için çalışır, hayatınızda iz bırakan çözümler üretir.

Neden LS-4421? 

1- İz Telafisi (Compensatıon)

Standart tarayıcılarda, tırnaktan tırnağa çevrim izleri, tarayıcı yüzeyinin de ortaya koyduğu problemlerden dolayı kayma ya da temassızlıktan kaynaklı iz kaybı tehlikesiyle karşı karşıyadır. Bu tarayıcılarda, izde hata oluşması halinde parmak kaldırılarak işlem baştan tekrarlanmak zorundadır. LS tarayıcıları, SDK’ları sayesinde, ile alınan çevrim izleri, parmak yüzeyden kaldırılmadan defalarca tekrarlanabilir.  

LS - 4421

2- Çift Sensör

Sıradan tarayıcıların içinde tek tarayıcı sensörü bulunur. Bu durum, özellikle LS-4421 gibi gibi geniş tarama yüzeyli tarayıcılarda kör noktalar oluşturarak iz kaybı tehlikesine yol açar. LS-4421, içinde bulunan çift tarayıcı sensör sayesinde izin tamamını kusursuz şekilde alır.

3- Hızlı Kayıt

LS-4421, iki saniyeden kısa sürede düz basım ve çevrilerek iz alır.

LS - 4421
LS - 4421

4- Cam Prizma Yüzey

Sektörde yaygın olarak bulunan pek çok tarayıcının tarama yüzeyi lazer yardımıyla kesilen camdan imal edilmiştir. Fakat lazer kesimi dahi olsa, kesim işlemi camda ufak pürüzler bırakabilir. Bu pürüzler, tarama sensörü tarafından parmak izine ait bir karakteristik olarak algılanabilir, bu da hatalı iz alımı riski doğurur. Her bir LS-4421 tarayıcısının cam prizma yüzeyi, tamamen el işçiliği ile, altı saatte üretilir. Pürüzlerden arınan tarayıcı yüzeyi, LS-4421’in isabetliliğini artırır ve onu sektörün en iyisi yapar. 

5- Membran Kaplama

Sıradan tarayıcılarda parmaktaki nem ve ıslaklık, iz görüntüsünü bulanıklaştırabilir veya parmağın yüzeyde kaymasına sebep olarak izi bozabilir. LS-4421’in tarayıcı yüzeyi, pürüzlenme ve kaymaya bağlı riskleri sıfıra indiren özel membran ile kaplıdır. Bu membran, nem ve ıslaklığın ize etki etmesinin önüne geçerek kusursuz iz alımı sağlar. 

LS-4421 Nerede Kullanılır? 

  • LS-4421, Göç İdaresi ve İçişleri Bakanlığı gibi kurumlarca göçmen kaydı ve yönetimi yapmada,  
  • Kolluk kuvvetlerince suçlu kayıtları oluşturmada ve güvenliklerini sağlamak üzere vatandaşları kaydetmede,  
  • Emniyet güçlerince kriminal vakaların çözümünde,  
  • Sağlık sisteminden bankacılığa kadar pek çok sivil alanda ve konaklama yerlerinde kusursuz hizmetten belge güvenliğine pek çok sivil amaç için kullanılabilir.  

DAHA FAZLA KULLANIM ALANI İÇİN

Göçmen Sahte Kimlik Yönetimi

"HER BİREY MUTLU YAŞAMAYI HAKKEDER"

E-Gate Havalanı Güvenliği

Bütüncül Bir Biyometrik Entegre Otomatik Geçiş Sistemi Ile Konsept Hayata Geçirildi!

Nükleer Santral Güvenliği

NÜKLEER FELAKET KABUSLARI GÖRMEMENİZ İÇİN SİZİ KORUYORUZ!

LS-4421’e Ne Zaman İhtiyaç Duyarsınız? 

LS-4421’e ülkenizde memleketlerindeki insani krizlerden ve savaşlardan kaçarak size sığınmış misafirlerinizin huzurunu sağlamak ve onlara verilen sosyal haklardan adil biçimde faydalandıklarından emin olmak istediğinizde, gerçek suçluları tespit edip adaleti yerine getirmeyi amaçladığınızda, bir hastanın tüm sağlık geçmişini korunaklı ama bütünlüklü bir sistemde tutarak doktorların işini kolaylaştırmayı amaçladığınızda, personel devamlılığını kontrol etmek istediğinizde ve bunların ötesinde, onun gibi bir cihaza ihtiyacınız olduğuna inandığınız her durumda başvurabilirsiniz. LS-4421’in arkasındaki ölçeklenebilir ve kişiselleştirilebilir teknoloji, LS-4421’in size, sizin, ihtiyaçlarınızı odağa alarak hizmet vermesini sağlayacaktır. Yani, bu sorunun kısa cevabı; siz ne zaman isterseniz. 

LS-4421’i Kim Kullanabilir? 

LS-4421’in kullanımı teknik bilgi gerektirmez. Bu sayede her arka plandan insan, kısa bir eğitim sonrası, LS-4421 ile iz alabilir. 

PAPILON LS-4421

On Parmak İzi Alma Cihazı

Papilon ls4421

ÖZELLİKLERİ

Adli kalitede parmak izi alımı

Kullanıcı dostu ve kolay kullanım

4-4-2 iz alımı

Gelişmiş optik teknoloji

Darbelere dayanıklı tasarım

Uyarı sesi beklemeden otomatik iz algılama

Hızlı iz alımı

Otomatik kalite kontrolü

AVANTAJLARI

Tırnaktan tırnağa iz alımı
Compensation özelliği ile en iyi görüntünün yakalanması
Nemli ve kuru parmaklarda dahi en yüksek kalitede iz alımı
Çift sensör sayesinde kör noktadan kaynaklı iz kaybının engellenmesi
Gün ışığından minimum etkilenme

LS-4421 FBI tarafından Mart 2011'de onaylanmıştır.

DİĞER LS ÜRÜNLERİMİZ

LS-1101

On Parmak ve Avuç İzi Tarayıcı

LS - 1101

On Parmak ve Avuç İzi Tarayıcı
Daha fazla bilgi için

LS-01

Tek Parmak İzi Tarayıcı

LS - 01

Tek Parmak İzi Tarayıcı
Daha fazla bilgi için

LS-11

Çift Parmak İzi Tarayıcı

LS - 11

Çift Parmak İzi Tarayıcı
Daha fazla bilgi için

LS-4422, LS-4421’in tüm özelliklerine ek olarak renkli LCD ekrana sahip,  bu ekran vasıtasıyla izlerin hangi sıra ile alınması gerektiğine ve iz kalitesine dair uyarı ve anlık görüntüler ile operatörü yönlendirir.

PAPILON LS-4422

Parmak İzi Alma Cihazı

ÖZELLİKLERİ

Adli kalitede parmak izi alımı

Kullanıcı dostu ve kolay kullanım

4-4-2 iz alımı

Gelişmiş optik teknoloji

Darbelere dayanıklı tasarım

Uyarı sesi beklemeden otomatik iz algılama

Hızlı iz alımı

Otomatik kalite kontrolü

Gömülü LCD ekran

AVANTAJLARI

Ekran sayesinde parmak izi sürecine kolay hakimiyet
Tırnaktan tırnağa iz alımı
Compensation özelliği ile en iyi görüntünün yakalanması
Nemli ve kuru parmaklarda dahi en yüksek kalitede iz alımı
Çift sensör sayesinde kör noktadan kaynaklı iz kaybının engellenmesi
Gün ışığından minimum etkilenme

LS-4422 ABD, FBI tarafından onaylanmıştır.

DİĞER LS ÜRÜNLERİMİZ

LS-1101

On Parmak ve Avuç İzi Tarayıcı

LS - 1101

On Parmak ve Avuç İzi Tarayıcı
Daha fazla bilgi için

LS-01

Tek Parmak İzi Tarayıcı

LS - 01

Tek Parmak İzi Tarayıcı
Daha fazla bilgi için

LS-11

Çift Parmak İzi Tarayıcı

LS - 11

Çift Parmak İzi Tarayıcı
Daha fazla bilgi için

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.