×
LS-1101

Parmak ve Avuç İzi Alma Cihazı​

• LS-1101

(isim): Live Scanner 1101 (canlı iz alma tarayıcısı) ifadesinin kısaltması olan LS 1101, adli prosedürlerde kullanılmak üzere tasarlanmış düz basım , çevrilerek ve avuç izi alan canlı parmak izi tarayıcısıdır.

LS-1101 Nedir?

LS-1101, düz basım ve çevrilerek alınan parmak izlerinin yanı sıra, üst avuç, alt avuç ve yan avuç izlerinin de kaydına imkan veren bir parmak ve avuç izi tarayıcısıdır.

 

LS-1101 Nasıl Çalışır?

LS-1101, geniş tarayıcı yüzeyi sayesinde 4+4+2 (sağ dört parmak + sol dört parmak + iki baş parmak) düz basım ve çevrilerek alınan izlerin yanı sıra tüm avuç yüzeyini de tarayabilmektedir. LS-1101 aracılığıyla alınan izler veri setine gönderilmek üzere kaydedilir.

Neden LS-1101?

1- İz Telafisi (Compensatıon)

Standart tarayıcılarda, tırnaktan tırnağa çevrim izleri, tarayıcı yüzeyinin de ortaya koyduğu problemlerden dolayı kayma ya da temassızlıktan kaynaklı iz kaybı tehlikesiyle karşı karşıyadır. Bu tarayıcılarda, izde hata oluşması halinde parmak kaldırılarak işlem baştan tekrarlanmak zorundadır. LS tarayıcıları, SDK’ları sayesinde, Papilon tarayıcılarıyla alınan çevrim izleri, parmak yüzeyden kaldırılmadan defalarca tekrarlanabilir.

LS - 4421

2- Cam Prizma Yüzey

LS-1101’in cam prizma yüzeyi, kaymaları ve hatalı iz kayıtlarını önlemek üzere özel olarak tasarlanmıştır. Elde kesilen cam, lazer kesimlerde oluşabilecek kusurlardan arındırılmıştır. Bu sayede sistemin, yüzey kusurlarını parmak izinin özelliği olarak algılamasının önüne geçilir.

3- Dört Sensör

Sıradan tarayıcıların içerisinde çift sensör bulunur. Bu durum, yalnızca kısıtlı bir alanın taranmasına ve izde kör noktaların oluşmasına sebep olabilir. LS-1101’in içerisinde bulunan dört tarayıcı sensör, avuç izleri dahil tüm izlerin bütünlüklü bir şekilde alınmasına olanak sağlar ve kör nokta riskini ortadan kaldırarak kusursuz iz alımı sağlar. Sensörlerin yüksek kalitede iz alımı sorgu sonuçlarını etkiler ve yüksek sonuç isabetliliğine katkı sağlar.

Papilon Biyometri Sistemleri

4- Özel Membran Kaplama

Sıradan tarayıcılarda parmaktaki nem ve ıslaklık, iz görüntüsünü bulanıklaştırabilir veya parmağın yüzeyde kaymasına sebep olarak izi bozabilir. LS-1101’in tarayıcı yüzeyi, pürüzlenme ve kaymaya bağlı riskleri sıfıra indiren özel membran ile kaplıdır. Bu membran, nem ve ıslaklığın ize etki etmesinin önüne geçerek kusursuz iz alımı sağlar.

5- Hızlı Kayıt

LS-1101, iki saniyeden kısa sürede düz basım, çevrilerek iz ve avuç izi alabilmektedir.

LS-1101 Nerede Kullanılır?

  • Cezaevi yönetiminde,
  • Kolluk kuvvetlerince suçlu kayıtları oluşturmada ve güvenliklerini sağlamak üzere vatandaşları kaydetmede,                                                  
  • Emniyet güçlerince kriminal vakaların çözümünde,
  • Göç İdaresi göçmen yönetiminde kullanılabilir.                                   

DAHA FAZLA KULLANIM ALANI İÇİN

Cezaevi mahkum Yönetimi

CEZAEVİ MAHKUM YÖNETİMİ

Güvenli Bebek

BEBEĞİ AYAK İZİ İLE ANNESİNE BAĞLIYORUZ.

LS-1101’e Ne Zaman İhtiyaç Duyarsınız?

LS-1101’e, vatandaşlık işleri ve demografik bilgi yönetimini, zaman alan ve bütünlüksüz geleneksel metotlarla değil yeni nesil metotlarla yapmak istediğinizde, ülkenizin sınırlarını kanunsuz giriş-çıkışlara ve muhtemel tehditlere karşı korumak istediğinizde ve çok boyutlu bir güvenlik sistemi inşa etmek istediğinizde ihtiyaç duyarsınız.

LS-1101’i Kim Kullanabilir?

Kullanıcı dostu arayüz sayesinde, temel bilgisayar bilgisi olan her personel 5 dakikalık kısa bir eğitimin ardından LS-1101’i kullanarak iz alabilir ve sorgu yapabilir.

PAPILON LS-1101

Parmak ve Avuç İzi Alma Cihazı​

ÖZELLİKLERİ

Adli kalitede parmak izi alımı

Geniş tarama yüzeyi

Kullanıcı dostu ve kolay kullanım

4-4-2 iz alımı

Tüm ve parçalı (üst, yan,alt) avuç izi alımı

Gelişmiş optik teknoloji

Darbelere dayanıklı tasarım

Uyarı sesi beklemeden otomatik iz algılama

Hızlı iz alımı

Otomatik kalite kontrolü

AVANTAJLARI

Tırnaktan tırnağa iz alımı
Avuçtan sorgu yapabilme
Compensation özelliği ile en iyi görüntünün yakalanması
Nemli ve kuru parmaklarda dahi en yüksek kalitede iz alımı
Dört sensör sayesinde kör noktadan kaynaklı iz kaybının engellenmesi
Gün ışığından minimum etkilenme

LS-1101, FBI tarafından sertifikalandırılmıştır.

DİĞER LS ÜRÜNLERİMİZ

LS-4421

On Parmak ve Avuç İzi Tarayıcı

LS - 4421

On Parmak ve Avuç İzi Tarayıcı
Daha fazla bilgi için

LS-01

Tek Parmak İzi Tarayıcı

LS - 01

Tek Parmak İzi Tarayıcı
Daha fazla bilgi için

LS-11

Çift Parmak İzi Tarayıcı

LS - 11

Çift Parmak İzi Tarayıcı
Daha fazla bilgi için

LS-1101 Ekran Modülü, LS-1101’in özelliklerine ek olarak, iç kapağa gömülü renkli bir LCD ekrana sahiptir. Bu ekran, yer kaplamadığından, saha personeline avantaj sağlayan cihaz boyutuna etki etmez. Operatör, bu ekran vasıtasıyla alınan izin görüntüsüne anlık olarak ulaşabilir. Ayrıca, iz kalitesinin standardın altında olduğu durumlarda ekranda beliren hata mesajları, operatörü izin doğru alınması için yönlendirir. Bu özelliğiyle LS-1101 Ekran Modülü, olay yeri teknik ve teorisine hakim olmayan personele de kılavuzluk ederek kolay kullanım sağlar. LS-1101, 2010 yılının Temmuz ayında FBI tarafından sertifikalandırılmıştır.

PAPILON LS-1101 ekran modülü

Parmak ve Avuç İzi Alma Cihazı - Ekranlı

ÖZELLİKLERİ

Adli kalitede parmak izi alımı

Geniş tarama yüzeyi

Kullanıcı dostu ve kolay kullanım

4-4-2 iz alımı

Tüm ve parçalı (üst, yan,alt) avuç izi alımı

Gelişmiş optik teknoloji

Darbelere dayanıklı tasarım

Uyarı sesi beklemeden otomatik iz algılama

Hızlı iz alımı

Otomatik kalite kontrolü

Gömülü LCD ekran

AVANTAJLARI

Tırnaktan tırnağa iz alımı
Ekran sayesinde parmak izi ve avuç izi sürecine kolay hakimiyet
Avuçtan sorgu yapabilme
Compensation özelliği ile en iyi görüntünün yakalanması
Nemli ve kuru parmaklarda dahi en yüksek kalitede iz alımı
Dört sensör sayesinde kör noktadan kaynaklı iz kaybının engellenmesi
Gün ışığından minimum etkilenme

LS-1101, 2010 yılının Temmuz ayında FBI tarafından sertifikalandırılmıştır.

DİĞER LS ÜRÜNLERİMİZ

LS-4421

Parmak İzi Tarayıcı

LS - 4421

Parmak İzi Tarayıcı
Daha fazla bilgi için

LS-01

Tek Parmak İzi Tarayıcı

LS - 01

Tek Parmak İzi Tarayıcı
Daha fazla bilgi için

LS-11

Çift Parmak İzi Tarayıcı

LS - 11

Çift Parmak İzi Tarayıcı
Daha fazla bilgi için

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.