×
LS-01

Canlı Tek Parmak İzi Tarayıcısı

Papilon LS-01

• LS-01

(isim): Canlı tek parmak izi tarayıcısı

LS-01 Nedir?

LS parmak izi tarayıcılarının en küçüğü olan LS-01, özellikle geçiş kontrol modüllerinde ve sahada kimlik tespitinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. LS-01’in boyutu onu taşınabilir ünitelerde kullanılmaya ve aygıtların içine yerleştirilmeye elverişli kılar.

LS-01 Nasıl Çalışır?

LS-01, hiçbir komuta ihtiyaç duymadan, parmağın tarayıcı yüzeyine değdirilmesi ile çalışır. LS-01 tarayıcı yüzeyine konan parmağın hangi parmak olduğunu tespit edebilir. Bu tespit yeteneği, sorguların kolay ve hızlı yürütülmesini sağlar. Buna ek olarak, nem ve izi ayırarak yüksek iz kalitesi sağlar.

Neden LS-01?

1- Canlılık Analizi

Canlılık analizi sayesinde, taranan parmağın canlı kişiye ait olup olmadığı tespit edilir. Bu özellik LS-01’in güvenilirliğini artırır ve onun ideal bir erişim kontrol modülü olarak kullanılmasına imkan verir.

Papilon LS-01

Farklı materyalden (silikon vb.) parmak kullanılarak yapılmaya çalışılan kimlik sahteciliğinin önüne geçer.

2- Özel Membran Kaplama

Sıradan tarayıcılarda, parmak tarayıcı üzerinde kaydığında veya parmakların aşırı ıslak veya kuru olduğu durumlarda iz kalitesinde bozulma gözlenir. Özel membran kaplama, Papilon tarayıcılarının kaymaz tarama yüzeyine sahip olmalarını sağlayarak bahsedilen problemleri önler.

3- Cam Prizma Yüzey

LS-01’in cam prizma yüzeyi, kaymaları ve hatalı iz kayıtlarını önlemek üzere özel olarak tasarlanmıştır. Elde kesilen cam, lazer kesimlerde oluşabilecek kusurlardan arındırılmıştır. Bu sayede sistemin, yüzey kusurlarını parmak izinin özelliği olarak algılamasının önüne geçilir.

LS-01 Nerede Kullanılır?

  • Emniyet güçleri sahada kimlik kontrolü yaparken,
  • Özel girişimler personel devamlılığı ve verimini ölçmek veya erişim kontrolü yapmak istediklerinde,

kullanırlar.

DAHA FAZLA KULLANIM ALANI İÇİN

Nükleer Santral Güvenliği

NÜKLEER FELAKET KABUSLARI GÖRMEMENİZ İÇİN SİZİ KORUYORUZ!

Sınır Güvenliği

Siz rahatça uyuyun, biz güvenliğiniz için TEKNOLOJİYİ UYANIK TUTUYORUZ.
SINIR GÜVENLİĞİ

LS-01’e Ne Zaman İhtiyaç Duyarsınız?

Sahada yer kaplamayan, elde taşınabilir ve kolayca muhafaza edilen bir kimlik kontrol ünitesi kullanmak istediğinizde, hem personel verimini ölçmek veya geçiş kontrolü yapmak hem de mekansal bütünlüğü bozmayacak bir üniteye ihtiyaç duyduğunuzda LS-01’den yararlanabilirsiniz.

LS-01’i Kim Kullanabilir?

LS-01, izleri otomatik olarak sorguya gönderir. Bu yüzden LS-01’i kullanmak için teknik bilgi sahibi olmanız gerekmez. Sahada kontrol yapmakla görevli her kolluk personeli veya her çalışan, LS-01’i rahatça kullanabilir.

PAPILON LS-01

Canlı Tek Parmak İzi Tarayıcı

ÖZELLİKLERİ

Adli kalitede parmak izi alımı

Kullanıcı dostu ve kolay kullanım

Gelişmiş optik teknoloji

Darbelere dayanıklı tasarım

Uyarı sesi beklemeden otomatik iz algılama

Hızlı iz alımı

Otomatik kalite kontrolü

Kolay entegre edilebilen donanım ve yazılım

AVANTAJLARI

Canlılık analizi sayesinde üstün güvenlik
Üst düzey hız, doğruluk ve kalite
Nemli ve kuru parmaklarda dahi en yüksek kalitede iz alımı
Gün ışığından minimum etkilenme

LS-01 ABD, FBI tarafından onaylanmıştır.

DİĞER LS ÜRÜNLERİMİZ

LS-4421

Parmak İzi Tarayıcı

LS - 4421

Parmak İzi Tarayıcı
Daha fazla bilgi için

LS-1101

On Parmak ve Avuç İzi Tarayıcı

LS - 1101

On Parmak ve Avuç İzi Tarayıcı
Daha fazla bilgi için

LS-11

Çift Parmak İzi Tarayıcı

LS - 11

Çift Parmak İzi Tarayıcı
Daha fazla bilgi için

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.