×

PAPILON SAVUNMA

Organizasyon Şeması

Papilon Savunma, liderlik yapısına dayalı bir organizasyon şemasına sahiptir. Liderlerimizin vizyonları ve çalışma disiplinleri sayesinde biyometrik güvenlik ve biyometri güvenliği alanında uzmanlaşmış, ülkesinde öncü, uluslararası pazarda katılımcı ve sektörüne yön veren bir yüksek teknoloji firmasıdır.

Papilon Savunma

Yönetim Kurulu

Dr. Doğan Demir

Yönetim Kurulu Başkanı

Ahmet Çağrı Demirtaş

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Murat Kerimoğlu

Yönetim Kurulu Üyesi

Feyza Arda

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Handan Duray

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Papilon Savunma

Liderlik Kadrosu

Oral Tugay TUNTAŞ

Genel Müdür
Sayın TUNTAŞ, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Telekomünikasyon Mühendisliği lisans mezunudur ve aynı üniversiteden yüksek mühendis unvanı almıştır. Uzun yıllar boyunca IBM şirketinde bir çok üst düzey rollerde yer almış ve şirketin büyüme süreçlerine en üst düzeyde liderlik etmiştir. Sahip olduğu ödüllerin yanı sıra, değişim önderliği konusunda tecrübesi; kendisinin sektörümüzün öncüleri arasında yer almasını sağlamıştır.

Dr. Doğan DEMİR

Üst Liderler Lideri
Doğan Demir, on dokuz yıllık sektör tecrübesiyle Papilon'a katkıda bulunuyor ve "Bilimsel düşüncenin gelenek haline geldiği bir kültür, umut ışıklarının sürekli yanmasını sağlar. İhtiyacımız olan umut ise, peşinde koştuğumuz “nasıl” çevresinde şekilleniyor. İşte bu, tam olarak bizim kültürümüzdür." prensibini benimseyerek bilimsellik, umut ve sürdürülebilir bir üretkenliğin harmanı bir kurum kültürü oluşturmaya çalışıyor.

Banu ALTAY

Teknik Üst Lideri
Teknik ekip liderimiz Banu Altay, çeyrek asrı aşkın deneyimiyle Papilon'a katkıda bulunuyor. "Mühendislik, beceri ve kuramsal bilginin kesişimidir. Kendimizi bu kesişimde doğru konumlandırmak, mühendisçe düşünmek, mühendisçe anlamak; kuramda var olmayanı üretme cesaretimizi ve becerimizi besler. Böylece alanımızın kimyasını ve ilerleyişini değiştirme şansı buluruz." mottosuyla hareket ederek, genç mühendislerimize sorunlara çözümsel çerçeveden yaklaşmayı, hangi bilgiyi nasıl ve nerede kullanacağını bilmeyi; hedefe ulaşmak için eldeki olanakları en akılcı, en uygun, en ekonomik ve en verimli biçimde kullanabilmeyi öğretiyor.

Ayda SOYAY

İş Geliştirme Üst Lideri
İş Geliştirme Üst Liderimiz Ayda Soyay, çeyrek asra yaklaşan deneyimini Papilon'un yararına sunuyor. "Hızlı gitmek niyetindeysen yalnız yürü, yok olabildiğince uzağa gitmek istiyorsan yoldaş ara." prensibiyle hareket eden Soyay, Papilon'un geleceğine dair idealist bir vizyonu iş hamlelerinin temeline yerleştiriyor ve bu düşün tüm ekip arkadaşları tarafından paylaşıldığına emin olmak için çalışıyor.

Ahmet Çağrı DEMİRTAŞ

Kaynaklar Üst Lideri
Finans ve Yatırımcı İlişkileri Liderimiz Çağrı Demirtaş, on üç yıllık deneyimini Papilon'un hizmetine sunuyor. "Yatırım yapaken, Roma İmparatorluğunun bir günde kurulmadığını, trade ederken ise Hiroşima ve Nagazaki'nin bir günde yerle bir olduğunu unutma." prensibini benimseyen Demirtaş, çalışmalarını sabır ve strateji doğrultusunda biçimlendiriyor.

Papilon Savunma

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.