×
KS-01
Papilon KS-01

• KS-01

(isim): Yapay zekâ destekli Papilon’un en yeni kişi sayma cihazı.

KS-01 Nedir?

Papilon KS-01, yapay zekâ destekli Papilon’un en yeni kişi sayma cihazıdır. Papilon KS-01, depolarda envanter sayımında, bir ortamda bulunan kişi sayısının belirlenmesine, mağaza içi yoğunluk ve belli ürünlere gösterilen ilgiyi ölçmede kullanılabilir. Papilon KS-01, market ve mağazaların kapılarına yerleştirilerek kişi sayımı yapar. Bu teknoloji, zincir mağazalarda hangi şubenin en çok ilgi gördüğü, belli semtlerdeki şubelerin ihtiyacı karşılayıp karşılamadığı ve marketlerdeki doluluk oranını gösterir.

Neden KS-01?

1- Bulut Temelli Sistem

Bulut temelli veri saklama ve işleme sistemi sayesinde günlük toplanan veriyi saklamak için gelişmiş fiziksel donanımlar ve sunuculara ihtiyaç duymaz. Papilon KS-01 kurulumu tamamlandığı anda mini-cihaza yüklü uygulama buluta bağlanır ve veri senkronizasyonu aktif olur.

Papilon KS-01
Papilon KS-01

2- Alarm Sistemi

Papilon KS-01 ile metrekareye düşen kişi sayısı belirlenen maksimumu aştığında, ilgili personeli, kullanılan telefon veya tablete uyarı mesajları yollayarak uyarır. Bu sayede içerideki kişi sayısı optimumda tutulmuş olur.

3- Yoğunluk Ölçümü

Papilon KS-01, hangi marketlerin hangi saatler ve dönemlerde daha yoğun ziyaret edildiğini saptayarak tedarik zincirini müşteri ihtiyacına göre kurmanıza, ürün yenileme sıklık ve miktarını ayarlamanıza yardımcı olur.
Anlık olarak yoğunluk bilgisi paylaşılan bulut üzerinden mobil cihazlar vasıtasıyla anlık yoğunluk haritası müşterilerinize sunulabilir.

Papilon KS-01
Papilon KS-01

4- Karşılaştırma Tabloları

Papilon KS-01 zincir kuruluşların farklı şubelerden toplanan verileri karşılaştırarak verim ölçümü ve kaynak dağıtımını buna göre ayarlamalarına izin verir. Bu sayede, optimum kâr ve verimlilik sağlanır.

5- Akıllı Müşteri Uyarı Sistemi

Mağaza girişlerine yerleştirilen tabletler, bulut sistemden alınan verilerle mağazanın anlık yoğunluk durumunu gösterir. Bu sayede, maksimum sayıya ulaşılmamış olsa dahi, sağlıkları için endişe eden veya kalabalık ortamda bulunmayan müşteriler içeri girip girmemek konusunda tercih yapabilir. Buna ek olarak, mağazanın maksimum doluluk oranına ulaşması halinde, yine bulutta hazırlanan yapay zekâ destekli istatistiklerin yardımıyla müşteriye, yoğunluğun ne zaman azalacağına dair zamansal tahminler iletilir.

Papilon KS-01
Papilon KS-01

6- Evden Öğren

Uygulama, android ya da ios tabanlı indirilen bir aplikasyon ile müşteriye de hizmet verecek şekilde genişletilebilir. Müşteriler mağazanın yoğunluk oranını evlerinden çıkmadan istedikleri şehir ve konumdaki mağazanın yoğunluk durumunu sorgulayarak dışarı çıkabilecekleri saati belirleyebilirler. Bu sayede, mağazalarda optimum atmosfer, müşteri-iş yeri iş birliği ile sağlanır.

7- Kolay Raporlama

Kolay raporlama özelliği sayesinde müşteri yoğunluğu, ilgi analizi gibi konularda otomatik raporlar oluşturarak kullanıcıların mobil ortamda hizmetine sunar. Ayrıca, bina veya mağaza çalışanlarının giriş çıkışları için ayrıca izleme imkanı, personel takip sistemi, zaman takip sistemi ve raporlama yapılabilir.

Papilon KS-01

KS-01  Nerede Kullanılır?

  • Marketler
  • Havaalanları
  • Kütüphaneler
  • Hastaneler
  • Bankalar
  • Müzeler
  • Fuarlar
  • Trafik
  • Alışveriş merkezleri

KS-01

Yapay Zekâ Destekli Kişi Sayma Cihazı

Papilon KS-01

ÖZELLİKLERİ

Bulut Temelli Sistem

Alarm Sistemi

Yoğunluk Ölçümü

Karşılaştırma Tabloları

Akıllı Müşteri Uyarı Sistemi

Evden Öğren

Kolay Raporlama

 

AVANTAJLARI

Kolay kurulum
Aynı anda giriş- çıkış yapabilme imkânı
Yapay zekâ sayesinde eşya ve benzeri obje geçişlerinde hatalı sayımı önleme
Android ve ios ile uyumluluk
Ön yüklemeli siparişlerde, otomatik olarak bulut sistemine entegrasyon
Geniş bölge kontrolü
KS-01KK ile entegre çalışma durumunda kayar kapı tetikleme

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.