×

Kriminal

Suçlu detayda gizlidir. Bununla birlikte insan gözü, olay yerlerinde bırakılan delil niteliğindeki izler ve nesnelerin gizlediği pek çok detayı çıplak gözle ve doğal ışık koşulları altında ayırt edemeyebilir. Bu gerçekten yola çıkan Papilon, toplanan delillerin detayları vurgulayan pek çok konumda ve aydınlatma koşulunda incelenmesine  ve fotoğraflanmasına imkan veren donanımlar üretti. Bu donanımlar sayesinde, toz ve kaldırma bantlarının vurgulamakta yetersiz kaldığı detaylar açığa çıkarılarak pek çok olay hızlı ve kolay bir biçimde sonuçlandırılabiliyor.

Kriminal Delil Fotoğraflama Kiti

PAPILON-FOSKO, deliller üzerinden doğrudan veya olay yerlerinden toplanan parmak, avuç ve ayak izlerinin, farklı aydınlatma koşulları altında fotoğraflanmasını ve merkeze anlık iletilmesini sağlar.

EXPERTLAB

Kriminal Delil İnceleme Kiti

PAPILON EXPERTLAB, olay yerlerinde bulunan bozulmuş, zayıf veya delil karartmaya yönelik (silme, kazıma vb.) işlemlerden sonra kalan izlerin analiz edilmesinin dışında, bozulmuş ayak izleri ve objeler üzerinde belirgin olmayan olay yeri izlerinin de doğru bir şekilde analiz edilmesini sağlar.

Ayak ve Lastik İzi Fotoğraflama İçin Taşınabilir Kit
Açık alanlarda ve lojistik imkanlardan yararlanarak işlenen veya geneli örgütlü, kaçakçılık, yasadışı ürün nakliyesi ve pazarlaması gibi suçların çözülmesi, çoğunlukla birden fazla coğrafyaya yayılmış yapılar tarafından koordine edildiklerinden ya da suç mahali olarak adlandırılabilecek bölgeler oldukça geniş ve dağınık olabileceğinden, ayrıca sahte plaka ve kimlik kullanımı bu tarz suçlarda sıkça başvurulan metotlar olduğundan oldukça zordur.