×
KRİMİNAL ANALİZ

Yakın zamana kadar bugün kolaylıkla aydınlatılan pek çok vaka, teknoloji ve bilgi yetersizliğinden çözümsüz kaldığı anlamına geliyor. Olay yerlerinde bulunan parmak izleri ve diğer kalıntıların sadece insani duyuların sınırları dahilinde incelenmesi zaman kaybına, pek çok detayın gözden kaçmasına ve kriminal olaylar arasındaki bağlantının kurulamamasına yol açıyordu.

Papilon kriminal çözümleri bu devri kapatmak için yanınızda. İnsanın muhakeme kabiliyeti ile teknolojinin gücünü birleştiren çözümlerimiz, bozulmuş delilleri tamamlamak ve düşük kalitede delil ve delil görüntülerini iyileştirmek gibi pek çok görevi, delil sisteme tanımlanır tanımlanmaz otomatik olarak yerine getirir. Fakat Papilon’un kriminal çözümlerinin yetenekleri bunlarla sınırlı değil. Sistemlerimiz ayrıca sahte banknotların verdiği özgün ipuçlarını değerlendirerek kolluk kuvvetlerine hızlı ve güvenilir sonuçlar sunar. Bunun yanı sıra sistemlerimiz, sisteme delil girişi yapabilir ve girilen delilleri veritabanında bulunanlara karşı sorgulayabilir. Sorgulanan izlerle veritabanındakileri karşılaştırarak eşleşmeleri, uyuşma ihtimali en yüksek olandan en düşük olana doğru sıralar ve varsa olaylar arasındaki bağlantıları ortaya çıkarır. Her tür kriminal inceleme sürecinde uzmanlara yeni görüş açıları kazandırmak için tasarlanmış çözümlerimiz, pek çok ihtiyaca uygun analiz ve performans seçenekleri sunar.

Sahte para ve doküman tespiti yapan Papilon yazılımı

Piyasada satışı ve kullanımı yasal olan ve fayda ve verimlilik hedeflenerek tasarlanmış pek çok ürün, dolandırıcılar ve suç örgütleri tarafından üretim amaçlarına aykırı olarak kullanılmaktadır. Renkli lazer yazıcılar, belgede sahtecilik ve sahte para üretimi gibi kanunsuz eylemlerde kullanılan ürünlerin başında gelir.

Forensic Science Technician Examining Computer Hard Drive.

rastr

Kriminal Delil İyileştirme Ve İşleme Yazılımı

RASTR forensic uzmanlarının görüntüler üzerindeki çalışmalarını kolaylaştırmak ve hızlandırmak amacı ile tasarlanmıştır.

İlgili donanımlarımız

Suçlu detayda gizlidir. Bununla birlikte insan gözü, olay yerlerinde bırakılan delil niteliğindeki izler ve nesnelerin gizlediği pek çok detayı çıplak gözle ve doğal ışık koşulları altında ayırt edemeyebilir. Bu gerçekten yola çıkan Papilon, toplanan delillerin detayları vurgulayan pek çok konumda ve aydınlatma koşulunda incelenmesine  ve fotoğraflanmasına imkan veren donanımlar üretti. Bu donanımlar sayesinde, toz ve kaldırma bantlarının vurgulamakta yetersiz kaldığı detaylar açığa çıkarılarak pek çok olay hızlı ve kolay bir biçimde sonuçlandırılabiliyor.

FOSKO

FOSKO

Kriminal Delil Fotoğraflama Kiti
Daha fazla bilgi için

EXPERTLAB

EXPERTLAB

Kriminal Delil İnceleme Kiti
Daha fazla bilgi için

PHOBOX

PHOBOX

Ayak ve Lastik İzi Fotoğraflama İçin Taşınabilir Kit
Daha fazla bilgi için