×

Yaklaşık bir bankamatik boyutunda, korunaklı, sabit bir biyometrik kimlik kontrol ünitesidir.

Göçmenlerin, geçici oturum izni veya vize ile ülkede bulunan bireylerin ve haklarında hukuki süreç devam eden, adli kontrol şartı ile serbest bırakılmış kimselerin belirli aralıklarla bir yoklama prosedürüne katılmaları gerekir.

Göçmen ve sığınmacı kabul eden ülkeler, bu insanlara insan hakları ve toplumsal vicdan çerçevesinde belli haklar tanıyacaklarını ve onların yaşama ve barınma hakkı gibi temel haklarını güvenceye alacaklarını taahhüt ederler. Dolayısıyla göçmenler için bu yoklamaların amacı, bu hakların korunumundan, kısacası göçmen ve sığınmacıların sağlığından ve iyiliğinden emin olmak, aynı zamanda onlara tanınan sosyal haklar ve maddi yardımdan yalnızca onların faydalandığından emin olmaktır. Bu kontroller hem hak ve yardımların istismarının önüne geçer hem de bir ülkenin göçmen yönetimindeki başarısını ölçmek için değerli veriler sunar.

Bu yoklamalar aynı zamanda adli kontrol şartıyla serbest kalmış kimselerin, uygun görülen alan/coğrafya sınırları içerisinde kaldıklarını doğrulamak, herhangi bir kaçma girişiminde bulunmadıklarından emin olmak için de kullanılır.

Fakat bu yoklamaların defterlere imza atmak antik metotlarla yürütülmesi belli riskler barındırır. Sahte belge kullanarak bir başkası için imza atmak, günümüzün teknolojik imkanlarıyla hiç zor değil. Geleneksel yöntemlerin ortaya çıkardığı bu güvenlik açığı, zanlıların adaleti ve yargı sistemini yanıltmalarına ve göçmenlere verilen imkanların uygunsuz kullanımı ve istismarına kapı açabilir.

Papilon Kiosk Akıllı Yoklama Sistemi, yaklaşık bir bankamatik boyutunda, korunaklı, sabit bir biyometrik kimlik kontrol ünitesidir.

Üniteye entegre parmak izi ve iris tarayıcıları kişinin kimlik kontrolünü saniyeler içerisinde yapar ve alınan yoklamanın doğruluğunu garanti altına alır.

Kiosk vasıtasıyla alınan izler sistemde kırpılmadan sorgulanır.

Bu da, izdeki tüm ayırt edici hat ve detayların korunmasını ve OP-OP sorgularında %99.99 doğruluk payı yakalanmasını sağlar.

ayarlanabilir başlığı sayesinde farklı boylardaki insanların iris görüntülerini kolayca alır. Gözler, tarayıcının yansıtıcı yüzeyine tutulduğu an görüntü yakalanır ve verisetindeki diğer iris görüntüleri ile karşılaştırılarak yoklama tamamlanır.

Papilon Kiosk Akıllı Yoklama Sistemi’nin sağlam ve korunaklı tasarımı, ünitenin çevre şartlarından etkilenmesinin önüne geçerek uzun süreli verimli kullanım sağlar.

Papilon lsapp

Kiosk tasarımı, tarayıcıların aşırı sıcak, soğuk, nem, kum fırtınası veya rüzgar gibi iklimsel etmenlerden etkilenmeden çalışmalarını sağlar ve Kiosk Akıllı Yoklama Sistemi’ni her türlü ortam ve koşulda kullanılabilir kılar.  Papilon parmak izi tarayıcılarının membran kaplaması, uzun süreli kullanım sonrasında bile, tarayıcı yüzeyinde kayganlık olmasının ve buna bağlı iz bozulmalarının önüne geçer. İris ve parmak izi tarayıcılarının kullanıcı dostu tasarımı, hiçbir teknik bilgiye ihtiyaç olmaksızın, her yaş ve deneyimden vatandaşın kiosku kolaylıkla kullanmasını sağlar.

Papilon Kiosk Akıllı Yoklama Sistemi sayesinde, yoklamalar çok kısa sürede, yığılmaya mahal vermeden ve kamu personelinin mesaisi işgal edilmeden kolaylıkla yürütülür. Bu sayede hem yoklamalar güvenlik açığına izin verilmeksizin, yüksek doğrulukla yürütülür hem de güvenlik güçlerinin enerjisi ülke için hayati öneme sahip işlere kanalize edilmiş olur.