×

Yaklaşık bir bankamatik boyutunda, korunaklı, sabit bir biyometrik kimlik kontrol ünitesidir.

Göçmenlerin, geçici oturum izni veya vize ile ülkede bulunan bireylerin ve haklarında hukuki süreç devam eden, adli kontrol şartı ile serbest bırakılmış kimselerin belirli aralıklarla bir yoklama prosedürüne katılmaları gerekir.

Göçmen ve sığınmacı kabul eden ülkeler, bu insanlara insan hakları ve toplumsal vicdan çerçevesinde belli haklar tanıyacaklarını ve onların yaşama ve barınma hakkı gibi temel haklarını güvenceye alacaklarını taahhüt ederler. Dolayısıyla göçmenler için bu yoklamaların amacı, bu hakların korunumundan, kısacası göçmen ve sığınmacıların sağlığından ve iyiliğinden emin olmak, aynı zamanda onlara tanınan sosyal haklar ve maddi yardımdan yalnızca onların faydalandığından emin olmaktır. Bu kontroller hem hak ve yardımların istismarının önüne geçer hem de bir ülkenin göçmen yönetimindeki başarısını ölçmek için değerli veriler sunar.

Bu yoklamalar aynı zamanda adli kontrol şartıyla serbest kalmış kimselerin, uygun görülen alan/coğrafya sınırları içerisinde kaldıklarını doğrulamak, herhangi bir kaçma girişiminde bulunmadıklarından emin olmak için de kullanılır.

Fakat bu yoklamaların defterlere imza atmak antik metotlarla yürütülmesi belli riskler barındırır. Sahte belge kullanarak bir başkası için imza atmak, günümüzün teknolojik imkanlarıyla hiç zor değil. Geleneksel yöntemlerin ortaya çıkardığı bu güvenlik açığı, zanlıların adaleti ve yargı sistemini yanıltmalarına ve göçmenlere verilen imkanların uygunsuz kullanımı ve istismarına kapı açabilir.

Papilon Kiosk Akıllı Yoklama Sistemi, yaklaşık bir bankamatik boyutunda, korunaklı, sabit bir biyometrik kimlik kontrol ünitesidir.

Üniteye entegre parmak izi ve iris tarayıcıları kişinin kimlik kontrolünü saniyeler içerisinde yapar ve alınan yoklamanın doğruluğunu garanti altına alır.

Kiosk vasıtasıyla alınan izler sistemde kırpılmadan sorgulanır.

Bu da, izdeki tüm ayırt edici hat ve detayların korunmasını ve OP-OP sorgularında %99.99 doğruluk payı yakalanmasını sağlar.

ayarlanabilir başlığı sayesinde farklı boylardaki insanların iris görüntülerini kolayca alır. Gözler, tarayıcının yansıtıcı yüzeyine tutulduğu an görüntü yakalanır ve verisetindeki diğer iris görüntüleri ile karşılaştırılarak yoklama tamamlanır.

Papilon Kiosk Akıllı Yoklama Sistemi’nin sağlam ve korunaklı tasarımı, ünitenin çevre şartlarından etkilenmesinin önüne geçerek uzun süreli verimli kullanım sağlar.

Papilon lsapp

Kiosk tasarımı, tarayıcıların aşırı sıcak, soğuk, nem, kum fırtınası veya rüzgar gibi iklimsel etmenlerden etkilenmeden çalışmalarını sağlar ve Kiosk Akıllı Yoklama Sistemi’ni her türlü ortam ve koşulda kullanılabilir kılar.  Papilon parmak izi tarayıcılarının membran kaplaması, uzun süreli kullanım sonrasında bile, tarayıcı yüzeyinde kayganlık olmasının ve buna bağlı iz bozulmalarının önüne geçer. İris ve parmak izi tarayıcılarının kullanıcı dostu tasarımı, hiçbir teknik bilgiye ihtiyaç olmaksızın, her yaş ve deneyimden vatandaşın kiosku kolaylıkla kullanmasını sağlar.

Papilon Kiosk Akıllı Yoklama Sistemi sayesinde, yoklamalar çok kısa sürede, yığılmaya mahal vermeden ve kamu personelinin mesaisi işgal edilmeden kolaylıkla yürütülür. Bu sayede hem yoklamalar güvenlik açığına izin verilmeksizin, yüksek doğrulukla yürütülür hem de güvenlik güçlerinin enerjisi ülke için hayati öneme sahip işlere kanalize edilmiş olur.

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.