×

MİSAFİRLERİMİZİN İŞLERİNİ KOLAYLAŞTIRIYORUZ

Son 3 yılda 4 milyondan fazla sığınmacı ya da mültecilere ev sahipliği yapmış ve hatta bununla kalmayıp onlara her alanda yardım elini uzatmış bir ülkeyiz.

Türkiye’nin bu devlet ve millet misafirperverliği bizim yepyeni ürünler için mutfak oldu ve gerekli AR-GE çalışmaları yürütebilmemize imkan sağladı. Sonuçta Papilon Akıllı Kiosk ortaya çıktı.

 

Yeni bir ürün oluştururken, neye çözüm getireceğine bakmak gerekir. Akıllı Kiosk da bu yolla icat edilirken, kritik önem arz eden süreçler elden geçirildi. Şöyle ki, Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanununa göre ikametgâh zorunluluğu olan göçmenlerin Bildirim Yükümlülüğü bulunmakta ve belirli zaman aralıklarıyla yoklamaya gitmesi gerekmektedir. Göçmenlere dağıtılan kartlarla yürütülmeye çalışılan bu süreç, hem göçmen hem de görevli kamu personeli açısından bakıldığında; zaman kaybı, işlerin aksaması ayrıca fazladan iş yükü anlamına geliyordu.

Asıl sorun ise; kartla yapılan işlemlerde yoklamaya gelen kişinin gerçekten o kişi olup olmadığı!

Papilon, kişinin doğruluğunu akıllı kiosk sistemi ile çözüme kavuşturdu. Uzmanlığı sayesinde geliştirildiği akıllı kiosk sistemi; göçmenlerin yoklama işlemlerini kullanıcıdan bağımsız, yüksek doğruluk oranıyla ve anlık olarak yapılan biyometrik kontrol sistemi ile o kişi “bu” dur dedi.

Yoklamaya gelen göçmenler tek dokunuşla yoklamasını verip gidebiliyor! Hem de 5 milyon kişiye ait veri arasında hiçbir demografik kullanmadan sorgu yapılarak.

KULLANICI YOK ! BEKLEMEK YOK! TEK DOKUNUŞ!

HIZ

Sistemimizde bulunan sensörler sayesinde göçmenler kioska yaklaştığında hazır duruma gelen sistem göçmenin tarayıcımıza parmağını yada irisini sorgulatması ile sonuçlanıyor. 5 saniyeden kısa sürede kullanıcı gerektirmeden doğru kişi cevabına veren sistemde, hem göçmenlerin hem de insan kaynağımızın verimini arttırdık!

%100 veri koruma

Bilindiği gibi, AR-GE çıktısı ürün ne kadar zor koşullar için çözüm sağlamak üzere üretilmişse; alternatif kullanım alanlarında da müşteri memnuniyet o kadar yüksek oluyor. Ağ bağlantısı olmadan çalışabilme, %100 veri kaydetmeden işlem yapabilme, ıslak ve kuru parmaklar için istisna yönetimi, kaydırma önleyici algoritmalar gibi unsurlar ürünün piyasadaki kiosklardan çok daha farklı ve yetkin olmasını sağlıyor.

Bu kiosklar “iyilik” için geliştirildi ve üretildi. Aynı ruh ile stadyum, hastaneler, kamu kurum ve kuruluşları, kara-hava-deniz limanları, cezaevleri ve AVM’ler gibi pek çok alanda çeşitli süreçlerle esnek olarak kullanılabilmektedir.