×
GÜVENLİK İZLEME SİSTEMİ

• Papilon Güvenlik İzleme Sistemi

(isim tamlaması): Papilon’un yüksek kaliteli görüntü alan video kameraları ve video kayıt sunucusundan oluşan görüntülü güvenlik sistemi.

Güvenlik İzleme Sistemi Nedir?

Papilon güvenlik izleme sistemi, alışveriş merkezleri, işyerleri, okullar, özel kuruluşlar, devlet daireleri gibi pek çok alanda güvenlik denetimi yapmak için tasarlanmış bir izleme sistemidir. Sistem, onu piyasadaki standart güvenlik kamera kurulumlarından ve sistemlerinden ayıran özelliklerle donatılmıştır.

Papilon Güvenlik İzleme Sistemi Nasıl Çalışır?

Hareket ve ışık dedektörleri sayesinde Papilon güvenlik izleme sistemi komuta gerek kalmadan, otomatik kayda girer. Kameranın kadrajına hareket eden bir obje ve canlı girdiği veya ışık koşulları değiştiği anda kayıt başlar. Bu sayede izlenen alana dair hiçbir detay kaçırılmaz. Ayrıca, Papilon güvenlik izleme sistemi sesli kayıt özelliği sayesinde sistemin kurulu olduğu mekandaki sesleri de toplar ve kaydeder. Daha sonra, arşivden görüntü oynatmak istediğinizde, görüntüyü yine orijinal sesle birlikte oynanır. Bu sayede, görüntünün arka planını anlayabilir ve seyrettiğiniz şeye dair bütünlüklü bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Neden Papilon Güvenlik İzleme Sistemi?

1- Kesintisiz Kayıt

Papilon güvenlik izleme sistemi, yirmi dört saat kesintisiz video kaydı yapabilecek ve eşzamanlı olarak aldığı görüntüyü arşivleyebilecek şekilde tasarlanmıştır.

PAPILON Teknoloji
Güvenlik İzleme Sistemi

2- UPS Güç Birimleri

Kesintisiz güç birimleri sayesinde Papilon güvenlik izleme sistemi, elektriğin kesilmesi halinde dört saat, alternatif bir güç kaynağına ihtiyaç duymadan, kayıt yapmayı sürdürür.

3- Tek Ekranda 12 Kare

Papilon görüntü izleme sistemi bir ekranda on iki kameradan alınan görüntüyü yönetebilir.

Güvenlik İzleme Sistemi
Güvenlik İzleme Sistemi

4- Değişebilir Sistem Büyüklüğü

Gerekli bant genişliği ve sunucu kapasitesi sağlandığı takdirde Papilon güvenlik izleme oldukça esnek ve genişletilebilir bir sistem deneyimi sunar. Bu sayede, ek binalarınız, yeni ofisleriniz ve büyüyen güvenlik ihtiyacınız için her biri ayrı ayrı kontrol edilen birden fazla sisteme ve sürekli bir kurulum telaşına maruz kalmadan, Papilon güvenlik izlemeyi kapasitesini artırarak kullanabilirsiniz.

5- Otomatik Onarım

Sistemin çalışabilirliği belli aralıklarla ve otomatik kontrol edilir. Bunun yanı sıra, sistem hata ve çalışma aksaması halinde kendini otomatik onarır.

Güvenlik İzleme Sistemi

6- Yetkisiz Erişime Karşı Koruma

Papilon güvenlik izleme sistemi, yalnızca erişim izni verilen IP adresleri tarafından kullanılabilir. IP filtrelemeye ek olarak, yetkilendirilmiş kullanıcılar sisteme belirledikleri ve yalnız kendilerine ait şifrelerle erişirler. Bu da, toplanan görsel verinin güvende olduğu anlamına gelir.

Papilon Güvenlik İzleme Sistemi Nerede Kullanılır?

Papilon Güvenlik İzleme Sistemi;

  • Avukatlar, iddia makamları ve hakimlerce mahkemede kriminal olaylara dair delil sunma ve değerlendirmede,
  • Özel kurumlar ve kamu kuruluşları tarafından kurum içi güvenliğin sağlanmasında,
  • Alışveriş merkezlerinde halkın gönül rahatlığı ile eğlenmesini sağlamak ve kalabalığın doğurabileceği risklerin önüne geçmek için,
  • Okullarda öğrencilerin güvenliğini sağlamak ve yabancıların girişini engellemek adına,
  • Hastanelerde özellikle yatan hastaların ve sinirsel yapılarında hasar olan hastaların takibi ve güvenliğini sağlamada,
  • Huzurevlerinde sakinlerin güvenliğinin sağlanmasında,

kullanılır.

DAHA FAZLA KULLANIM ALANI İÇİN

Nükleer Santral Güvenliği

NÜKLEER FELAKET KABUSLARI GÖRMEMENİZ İÇİN SİZİ KORUYORUZ!

Stadyum Güvenliği

“GÜVENLİ STADYUM, ADİL SPOR, TEMİZ TARAFTAR”
STADYUM GÜVENLİĞİ

E-Gate Havalanı Güvenliği

Bütüncül Bir Biyometrik Entegre Otomatik Geçiş Sistemi Ile Konsept Hayata Geçirildi!

Papilon Güvenlik İzleme Sistemine Ne Zaman İhtiyaç Duyarsınız?

Özellikle mahkemelerde sunulan görsel delilin sesten mahrum olması, güvenilir sonuçlara varmak isteyen hukukçuları ve tarafları zor durumda bırakabilmektedir. Dolayısıyla mağdur olabileceğiniz ve mağduriyetinizi ispatlamakta zorlanacağınız durumlardan korunmak için Papilon güvenlik izleme sistemine ihtiyaç duyarsınız. Özellikle mücevherat gibi değerli ve hırsızlık ve gasp gibi suçların hedefi olabilecek ürünlerin satışını yapıyorsanız, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın huzurlu ve güvenli bir ortamda büyümelerini hedefliyorsanız, sürekli takip ve yardıma ihtiyaç duyan hasta ve yaşlıların gözetimini kolaylaştırmak istiyorsanız Papilon güvenlik izleme sistemi yanınızda. Ayrıca, işyerinizde personel davranışını izlemek ve düzenlemek ve profesyonellikten emin olmak istediğinizde de Papilon güvenlik izleme sistemine ihtiyaç duyarsınız.

Papilon Güvenlik İzleme Sistemini Kim Kullanabilir?

Sistem, kurulum sonrası operatöre ihtiyaç olmaksızın çalışır. Bununla beraber, geçmişe dönük kayıtların tekrar izlenmesi veya sistem dışına aktarılması gibi görevler, ilgili kurumların güvenlik personeli tarafından yapılabilir.

Güvenlik İzleme Sistemi

ÖZELLİKLERİ

Görüş alanı içerisindeki ögeleri kaydetme ve alarm gönderme yeteneğine sahip hareket ve ışık dedektörleri ile görüş alanı ve alanın duyarlılığını ayarlayabilme

Web arayüzünden gerçek zamanlı video çekimlerini ve kapalı devre kamera görüntüsü arşivlerini izleyebilme

Hareket algılayıcıdan gelen bir sinyalle video penceresinin otomatik olarak devreye sokulması

Kaydı geri sarabilme

AVANTAJLARI

Linux ve Windows işletim sistemleri
Kaydın gerçek sesiyle tekrar oynatılması
Açık olan video penceresinden video arşivlerine kolay erişim
Çok pencereli ekran (10-20 video penceresi aynı anda gösterilir)
Video penceresini büyütme ve masaüstünde serbestçe hareket ettirme

DİĞER GEÇİŞ KONTROL ÜRÜNLERİMİZ

BEOGS

Biyometrik Entegre Otomatik Geçiş Sistemi

BEOGS

Biyometrik Entegre Otomatik Geçiş Sistemi
Daha fazla bilgi için

PLAKA TANIMA

Biyometrik Entegre Plaka Tanıma Geçiş Sistemi

PLAKA TANIMA

Biyometrik Entegre Plaka Tanıma Geçiş Sistemi
Daha fazla bilgi için

ACCESS RADAR

Geçiş ve Devamlılık Kontrol Sistemi

ACCESS RADAR

Geçiş ve Devamlılık Kontrol Sistemi
Daha fazla bilgi için

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.