×

Her birey mutlu yaşamayı hakeder.

Bu noktada Türkiye’nin sadece kendi vatandaşlarına değil Suriye ve diğer çevre ülkelerden sığınmacı ya da mülteci olarak gelen kişilere kapılarını açması, dünyanın bildiği bir gerçek.

0
ÜLKENDEN GELEN
0
MİSAFİR

Peki, gelen bu kişilerin devlet hizmetlerinden faydalanabilmesi, aynı zamanda Türkiye açısından güvenlik risklerinin ortadan kaldırılması nasıl sağlanacak?

PAPILON-gocmen-kimlik

Etkin teknoloji kullanımı bu noktada devreye giriyor. Yaşanan bu tecrübenin, araştırma ve geliştirme yeteneklerimizi çözüm bulma konusuna odakladığımızda, Papilon Bütüncül Mülteci Yönetim Teknolojisi(BMYT) ortaya çıktı.

  • BMYT, tüm yabancıların biyometrik verilerinin, sınırdeğer yaklaşımı ile arşivlenerek, tüm kamu hizmetlerinin sunulmasında pratik sorgulama ve hizmet alıcının kimliğini doğrulama imkanı sunuyor.
  • Tüm bireylerin istisnasız kamu hizmetlerinden faydalanabilmesi adına, kolluk güçleriyle entegre 7-24 çalışan bu sistem; yapı içerisindeki her şahsın belge ispatı gerekmeden biyometrik verileriyle kendisini tanımlayabiliyor. Bu sayede, literatürde 1-N denilen günlük 100.000’in üzerinde sorgu, şahsın on parmak izi, tek parmak izi, istenirse avuç izi ve irisleri kullanılarak yapılabilir. Sistem komponentleri arasında 8 çeşit uç birim, sabit, mobil, kiosk, e-gate vb. kapsamlarda hizmet vermektedir.
  • İmza yükümlülüğünden, nüfus hizmetlerine; topluma katılım projelerinden, iç güvenlik uygulamalarına; giriş çıkış kontrollerinin otomatize edilmesinden, sığınmacılar için oluşturulmuş kentlerin güvenliğine kadar pek çok nokta bütünleşik modelle çözüme ulaşıyor.

    BMYT, 10.000.000 kişinin üzerinden kapasitesi, günlük 100.000’in üzerinde sorgu kabiliyeti ve 5 sn’nin altında tüm sorgulamaların tamamlanarak hizmet kapısının açılmasını sağlar.

MUTLU VATANDAŞ,

MUTLU MİSAFİR.