×
GK-01

• GK-01

(isim): Parmak izi tarayıcısı tabanlı geçiş kontrol ünitesi.

GK-01 Nedir?

GK-01, LS-01 tek parmak izi tarayıcı ile donatılmış, LS App ve LS tarayıcılarının üstün performansı ile desteklenen, ergonomik tasarımlı bir geçiş kontrol ünitesidir.

GK-01 Nasıl Çalışır?

LS-01 düz basım parmak izi tarayıcısı ile aldığı izleri yerel verisetindekilerle karşılaştırır. Eşleşme bulunması halinde, sistemin bağlı olduğu kapı ve turnikeleri tetikler ve geçişi onaylar, eşleşme bulunmaması halinde erişimi engeller.

Neden GK-01?

1- Esnek Entegrasyon Seçenekleri

GK-01, turnike ve otomatik kapı sistemleri ile entegre olarak kullanılabileceği gibi, çoklu biyometrik modüllerde, iris ve yüz tarayıcılarıyla birlikte, ekstra bir güvenlik adımı olarak da kullanılabilir.

2- LS Avantajı

GK-01, LS-01 düz basım parmak izi tarayıcısı ile donatılmıştır. Tarayıcının özel membran kaplaması parmaktaki nem ve kiri izden ayırt ederek yüksek kalitede iz alınmasını sağlar ve eşleşme hızı ve doğruluğunu artırır.

3- YÜKSEK VE DÜŞÜK ISIDA ÇALIŞABİLME

Elektronik-optik modül, -40 derecede
bile yüksek kaliteli parmak alınabilmesini
sağlayan özel prizma ısıtma
yeteneğine sahiptir. -40 ila +40 derecelik
ortamlarda sorunsuz çalışır.

4- YÜKSEK KAPASİTELİ DAHİLİ VERİSETİ

GK-01 erişim kontrol modülü, 10.000
adet onparmak kaydını saklayabilecek
dahili veriseti kapasitesine sahiptir.
Verisetinin oluşturulması ve güncellenmesi
işlemleri, Papilon Apfis sunucusu
veya kendi üzerinden tam otomatik
şekilde gerçeklesmektedir.

GK-01 Nerede Kullanılır?

GK-01;

  • Hassas ve kritik öneme sahip bilgi ve materyallerin tutulduğu merkezlerde,
  • Personel devamlılığı ve verim ölçümü yapmak isteyen özel kuruluşlarda,
  • Mülteci kampları girişlerinde
  • Ulusal meclisler, bakanlıklar gibi yüksek güvenlik gerektiren devlet kurumlarında kullanılır.

DAHA FAZLA KULLANIM ALANI İÇİN

Nükleer Santral Güvenliği

NÜKLEER FELAKET KABUSLARI GÖRMEMENİZ İÇİN SİZİ KORUYORUZ!

Sınır Güvenliği

Siz rahatça uyuyun, biz güvenliğiniz için TEKNOLOJİYİ UYANIK TUTUYORUZ.
SINIR GÜVENLİĞİ

GK-01’e Ne Zaman İhtiyaç Duyarsınız?

GK-01’e, işletmenizde sarf edilen insan emeği ve enerjinin işinize nasıl yansıdığını ölçmek istediğinizde ve iltica ve sığınma prosedürleri ile göçmenlerin yaşam şartlarını etkili biçimde düzenlemek istediğinizde ihtiyaç duyarsınız.

GK-01’i Kim Kullanabilir?

GK-01 kurulumu takiben, herhangi bir müdahale ve operatöre ihtiyaç duymadan çalışır. Belirtilen alanlara erişim sağlamak isteyen herkes, sadece parmağını tarayıcı yüzeyine koyarak GK-01’i kullanabilir.

gk-01

Biyometrik Geçiş Kontrol Sistemi

ÖZELLİKLERİ

APFIS sistemi ile doğrudan entegre olarak çalışabilme

İstenildiği zaman stand-alone çalışabilme

1-N kişi biyometrik kimlik tanımlaması

Ethernet bağlantısı ile kapalı devre çalışma imkanı

Gelişmiş optik teknoloji

Android ve Linux işletim sistemi

Darbelere dayanıklı tasarım

AVANTAJLARI

FBI PIV standartlarında iz alımı
APFIS veriseti üzerinden anlık kimlik kontrolü
Read-only Linux işletim sistemi sayesinde maksimum güvenlik
Parmak izi sıra bağımsız sorgulama kabiliyeti

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.