×
FOSKO

• Fosko

(isim): Papilon FOSKO, kriminal delil fotoğraflama kitidir.

FOSKO Nedir?

FOSKO, olay yerinde kullanılmak üzere tasarlanmış delil fotoğraflama kitidir. FOSKO ile yüzeyden kaldırılırken bozulabilecek deliller, soluk ve kısmi izler farklı ışık koşulları altında fotoğraflanarak tüm detayları ortaya çıkarılabilir.

Fosko Nasıl Çalışır?

FOSKO, beyaz ışık yansıtabilen yarı saydam bir platform ve dört farklı ışık ayarına sahip bir ışık kutusu ile, profesyonel bir fotoğraf makinesinden oluşur. Beyaz ışık, bant ile alınmış delilleri vurgular ve belirginleştirir. Farklı açılarla kullanılabilen mor ötesi ve sarı ışık ise çeşitli aydınlatma koşulları yaratarak delilin tüm detaylarını ortaya çıkarır. Ortama uygun ışık çeşidi kullanılarak herhangi bir işlem gerektirmeden olay yeri izinin fotoğraflaması yapılır ve delil incelemeye hazır hale getirilmiş olur.

Neden Fosko?

1- Bantsız & Tozsuz İz Alımı

FOSKO ile olay yeri izi çalışmalarında her zaman toz kullanmanız gerekmez. Parlak yüzeyler, yapışkan yüzeyler, hamur yüzeylerden iz alımı esnasında sadece Fosko kullanılarak iz merkeze gönderilebilir. Bu sayede, izin olay yerinden alınıp laboratuvarlarda geliştirme aşamaları atlanarak olayların daha kısa sürede çözüme ulaştırılması sağlanmış olur.

2- Zorlu Yüzeyler

FOSKO ile, delilin kaldırma sırasında zarar görebileceği yüzeylerden kolayca görüntü alınabilir. Bu sayede, taşıma esnasında delilin zarar görme olasılığı de önlenmiş olur.

3- Kablosuz Bağlantı & 3G ile Olay Yeri İzi Aktarımı

Kablosuz bağlantının ve 3G’nin olduğu noktalarda, FOSKO alınan delil görüntüler otomatik olarak APFIS’e yollanır ve uzmanlar tarafından incelemeye hazır hale gelir. Bu da, uzmanların zaman tasarrufu yapmasını sağlayarak daha çok olay ile çalışmasına imkan sunar.

Papilon Fosko

4- Dört Farklı Işık Ayarı

FOSKO’nun dik ve eğik mor ötesi ve dik ve eğik sarı ışık ayarları farklı aydınlatma koşulları oluşturarak delilin bulunduğu yüzeye göre en net görüntü alımını sağlar. Bu sayede uzmanlara daha net olay yeri izi üzerinde daha kolay çalışma imkanı sunar.

5- Beyaz Işık Ayarı

Yukarıdakilere ek olarak beyaz ışık ayarı, özellikle kaldırma bandı ile yüzeylerden kaldırılan delillerin incelenmesini kolaylaştırır ve bu delillerin tüm detaylarını görünür hale getirir.

Fosko Nerede Kullanılır?

FOSKO, her türlü kriminal araştırmalarda ve olay yeri incelemelerinde kullanılır.

Fosko’ya Ne Zaman İhtiyaç Duyarsınız?

FOSKO’ya zorlu yüzeylerde bırakılmış delil ve izleri incelemek istediğinizde, toz kullanmadan izleri kaydetmek istediğinizde, iz bozulma ihtimali olan izleri yüzey üzerinde incelemek istediğinizde ihtiyaç duyarsınız.

Fosko’yu Kim Kullanabilir?

FOSKO’nun kullanımı teknik fotoğraf bilgisi gerektirmez, kısa bir ışık çeşidi eğitimi ile kolaylıkla delil fotoğraflayabilirsiniz.

fosko

Kriminal Delil Fotoğraflama Kitidir

ÖZELLİKLERİ

Adli iz ve görüntüleri dijitalleştirme

Kullanıcı dostu ve kolay kullanım

Hafif ve taşınabilir

Profosyonel fotoğraf makinesi ile entegre çalışma

AVANTAJLARI

Apfis ile entegre olabilme
Apfise kablosusuz veri transferi
4 farklı modda kullanılabilirlik
Delilleri hızlı bir şekilde dijitalleştirme ve bozulmadan saklama
İçerisindeki batarya sayesinde kablosuz çalışma
Fotoğraf makinesi sayesinde otomatik odaklama

DİĞER KRİMİNAL ÜRÜNLERİMİZ

EXPERTLAB

Kriminal Delil İnceleme Kiti

EXPERTLAB

Kriminal Delil İnceleme Kiti
Daha fazla bilgi için

PhoBox

Ayak ve Lastik İzi Fotoğraflama İçin Taşınabilir Kit

PhoBox

Ayak ve Lastik İzi Fotoğraflama İçin Taşınabilir Kit
Daha fazla bilgi için