×
FK-4
FK-4

• FK-4

(isim): Yüz tanıma üzerine kurulu, kompakt tasarımlı geçiş kontrol ünitesi.

FK-4 Nedir?

FK-4, Papilon’un üstün yüz tanıma yazılımı ile donatılmış, arayüzü sayesinde her yaştan kullanıcı tarafından, teknik bilgiye gerek duyulmaksızın kullanılabilecek bir geçiş kontrol ünitesidir.

FK-4 Nasıl Çalışır?

FK-4, Bir tablet bilgisayar ve onu koruyan bir kasadan oluşan kompakt tasarımlı bir cihazdır. Cihazın kullanıcı arayüzü tablet ekranına tek dokunuşla devreye girer. Kişi kameraya bakarak yüzünü cihaza okutur. Cihazın yerel verisetinde geçiş yapılacak alanda çalışan veya giriş çıkış izni olan kişilerin önceden kaydedilmiş yüz görüntüleri bulunur. Okutulan yüz, verisetinde tutulanla karşılaştırılır, eşleşme sağlanırsa geçiş izni verilir.

Neden FK-4?

1- Geniş Tarama Menzili

FK-4 bir metre uzaklıktan yüz tanıma yapabilir.

Fk-04 WIDE SCANNING RANGE
fk-4 geçiş ünitesi

2- Kompakt Tasarım

FK-4’ün ince ve şık tasarımı mekan estetiğine kolayca uyum sağlar. Cihaz seçimine bağlı olarak ağırlığı en fazla dört kg olan FK-4, mekan ihtiyacına göre ve taşınma sırasında kurulum karmaşası ve kablo kalabalığı olmadan kolaylıkla sökülüp başka alanlara taşınabilir ve monte edilebilir.

3- Kolay Kurulum ve Taşıma

Mekan ihtiyacına bağlı olarak FK-4 kolaylıkla kurulabilir ve taşınabilir. Bu işlemler sırasında yapılar zarar görmez, duvarda onlarca delik açma ihtiyacı oluşmaz.

Fk-4 Kolay kurulum
fk-4 entegrasyon

4- Kolay Entegrasyon

FK-4, tek başına veya kullanılacağı mekanın ihtiyaç duyduğu güvenlik düzeyine bağlı olarak,  yapay zeka destekli plaka tanıma sistemleri, personel kartı okuyucular, ek biyometrik üniteler ve görüntülü izleme sistemleri ile birlikte kullanılabilir.

5- Işık Ayarı

FK-4’ün loş ve karanlık ortamda da yüksek kalitede görüntü alınmasını sağlayan, yüzün, yazılım tarafından kullanılacak tüm detaylarını vurgulayarak eşleşme isabetliliğini artıran farklı ışık ayarları bulunur.

fk-4
Papilon Cezaevi Güvenliği

6- Isı Sensörü

FK-4 kızılötesi ısı sensörü ile donatılmıştır. Isı sensörü, oldukça geniş bir ısı aralığında ölçüm yapabilir ve yarım derecelik farkları tespit edebilecek kadar hassastır. Bu sayede, çevre ve objelerin yanı sıra, insan vücudunun ısı değişimlerini de yakalayabilir. FK-4’ün bu özelliği, istenirse farklı salgın hastalıkların belirtisi olabilecek yüksek ateş gibi belirtilerin tespiti ve gerekli önlemlerin alınmasında, istenirse kişinin vücudunda taşıdığı yabancı ve tehlikeli maddelerin tespitinde kullanılabilir.

7- Dokunmadan Güvenlik

FK-4 sayesinde herhangi bir yüzeye dokunmadan ve yüzlerce insan tarafından kullanılmış cihazları kullanma zorunluluğu olmadan kimlik doğrulamak ve güvenliği sağlamak mümkündür.

Papilon PARS

FK-4 Nerede Kullanılır?

FK-4 ilaç depolarına, laboratuvarlara, hastanelerin yenidoğan, yoğun bakım ve epidemiyoloji ünitelerine, acil servislere, kritik tesislere, müzelere, önemli devlet binalarına ve özel işletmelere erişim kontrolünde kullanılır. Bunlara ek olarak, kamusal alanlarda, kalabalık alanlar, AVM’ler, halkın sıkça ziyaret ettiği emniyet müdürlükleri, vatandaşlık işleri gibi kamu binalarında hem güvenliği sağlamak hem de halk sağlığını korumak adına kullanılabilir.

FK-4’e Ne Zaman İhtiyaç Duyarsınız?

FK-4’e, özel işletmeler, personel devamlılığı, saha mesaisi yoğunluğu ve verim analizi yaparken, kamu kurumları halkın güvenliğini, huzurunu ve refahını sağlamakla yükümlü kamu ve güvenlik personelinin, devlet başkanlarının, seçilmiş ve atanmış vekil ve yöneticilerin güvenliğini sağlamada ihtiyaç duyarlar. Bu kurum ve kullanımlara ek olarak, polis ve asker teşkilatları gibi kanun uygulayıcı kurumlar gizli bilgi ve belgeleri korumak ve kurum içi kleransa riayet edildiğinden emin olmak adına, müze yönetimleri özellikle depolarda saklanan tarihi ve sanatsal değere sahip eserlerin korunumunda FK-4’ten yararlanabilirler. Hastaneler ise, en savunmasız hastalar olan bebeklerin güvenliğini sağlamak ve bulundurulması ağır sorumluluk getiren psikotik ve narkotik ilaçlar, dağıtımı, satın alımı ve satışı yasal düzenlemelere tabi tıbbi malzeme ve ajanların korunumu için FK-4’ten yararlanabilirler.

FK-4’ü Kim Kullanabilir?

FK-4’ü yukarıda sözü edilen kurumlarda çalışan veya bu kurumları düzenli olarak ziyaret eden, geçiş yetkisi verilmiş herkes, herhangi bir ön eğitim veya teknoloji bilgisine ihtiyaç duymadan kullanabilirler.

FK-4

Yüz tanıma üzerine kurulu, kompakt tasarımlı geçiş kontrol ünitesi.

FK-4

ÖZELLİKLERİ

Geniş Tarama Menzili

Kompakt Tasarım

Kolay Kurulum ve Taşıma

Kolay Entegrasyon

Işık Ayarı

Isı Sensörü:

Dokunmadan Güvenlik

AVANTAJLARI

Taşınabilir Boyut
Multimodal Kullanım imkanları
Otomatik yüz algılama sayesinde dokunmadan güvenlik
Işık koşullarının ideal olmasını sağlayan farklı ışık ayarları

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.