×

FK-3

Taşınabilir Video ve Fotoğraf Kayıt Ünitesi

• FK-3

(isim): Portatif biyometrik fotoğraf kayıt ünitesi.

FK-3 Nedir?

PAPILON FK-3, bir web kamerası ile aydınlatma ekipmanının temel parçalarını oluşturduğu, taşınabilir bir fotoğraf kayıt ünitesidir.

FK-3 Nasıl Çalışır?

FK-3 doğru aydınlatmayı sağlayarak, biyometrik fotoğraflamanın ince kalite standartlarına uygun görüntü alır. Çift poz türü sayesinde alınan görüntülerin kalitesi oldukça yüksektir. FK-3, kişilerin biyometrik fotoğraflarının yanı sıra, ayırt edici yara ve doğum izlerinin, leke ve dövmelerinin de fotoğraflanmasını sağlar. Bu yetenek, özellikle zanlı fotoğrafları alınırken önem kazanır. Çünkü bu ayırt edici izler, zanlının tekrar suç işlemesi halinde kolayca tespit edilmesine imkan verir. FK-3 aldığı görüntüleri, üniteye bağlayacağınız herhangi bir bilgisayara aktarabilir. Bu özellik, operatörlerin aldıkları görüntüyü anında kontrol etmelerini ve olası kusurları düzeltmelerini sağlar.

Neden FK-3?

1- Monte Edilebilir Yapı

FK-3 kullanım amacına göre farklı kayıt alma ünitelerine entegre edilebilir ve zanlı kaydından kimlik işlemlerine kadar pek çok süreçte kullanılabilir.

Papilon Fk3
Papilon FK-3

2- Kaliteli Veri Üretimi

FK-3 yüksek kalitede yüz görüntüsü alır. Bu da, FK-3 ile çekilen fotoğrafların, yüz tanıma sistemlerinin verisetlerinde kullanılmasını sağlar. Yüksek görüntü kalitesi sonuç isabetliliğini artırarak yüz tanıma sistemlerinin daha kusursuz ve verimli çalışmalarını sağlar.

3- Görsel Kullanıcı Arayüzü

FK-3’ün kullanımı kolay kullanıcı arayüzü operatörü kayıt işleminin her adımında yönlendirir. Bu arayüz sayesinde FK-3 ile çekilen fotoğraflar anında ekranda görülebilir. Bu özellik, olası kusurların düzeltilmesini sağlamanı yanı sıra, kolay ve hızlı kayıt imkanı sağlar. Bu sayede özellikle çok sayıda kişi kaydı yapılırken zamandan tasarruf edilir.

FK-3 Nerede Kullanılır?

  • Emniyet birimleri tarafından zanlı kaydı yapmada,
  • Vatandaşlık işleri tarafından yeni kimlikler için kayıt almada,
  • Göç idareleri tarafından göçmen kaydı almada ve geçici kimliklerin düzenlenmesinde,
  • Kamu ve özel sektörde geçiş kontrolleri için veri oluşturmada

kullanılabilir.

DAHA FAZLA KULLANIM ALANI İÇİN

Uluslarası göçmen Yönetimi

Cezaevi mahkum Yönetimi

CEZAEVİ MAHKUM YÖNETİMİ

FK-3’e Ne Zaman İhtiyaç Duyarsınız?

FK-3’e yüz tanıma tabanlı geçiş kontrol sistemlerine kaliteli veri sağlamak, vatandaş, göçmen veya zanlı kaydı yapmak istediğinizde ihtiyaç duyarsınız.

FK-3’i Kim Kullanabilir?

FK-3’ün kullanımı uzmanlık ve teknik bilgi gerektirmez. Kullanıcı arayüzünün de yardımıyla, her kurum ve birimden ilgili personel kolayca kullanabilir.

fk-3

Portatif Biyometrik Fotoğraf Kayıt Ünitesi

Papilon FK3