×
FK-3

Taşınabilir Video ve Fotoğraf Kayıt Ünitesi

fk3

• FK-3

(isim): Portatif biyometrik fotoğraf kayıt ünitesi.

FK-3 Nedir?

PAPILON FK-3, bir web kamerası ile aydınlatma ekipmanının temel parçalarını oluşturduğu, taşınabilir bir fotoğraf kayıt ünitesidir.

FK-3 Nasıl Çalışır?

FK-3 doğru aydınlatmayı sağlayarak, biyometrik fotoğraflamanın ince kalite standartlarına uygun görüntü alır. Çift poz türü sayesinde alınan görüntülerin kalitesi oldukça yüksektir. FK-3, kişilerin biyometrik fotoğraflarının yanı sıra, ayırt edici yara ve doğum izlerinin, leke ve dövmelerinin de fotoğraflanmasını sağlar. Bu yetenek, özellikle zanlı fotoğrafları alınırken önem kazanır. Çünkü bu ayırt edici izler, zanlının tekrar suç işlemesi halinde kolayca tespit edilmesine imkan verir. FK-3 aldığı görüntüleri, üniteye bağlayacağınız herhangi bir bilgisayara aktarabilir. Bu özellik, operatörlerin aldıkları görüntüyü anında kontrol etmelerini ve olası kusurları düzeltmelerini sağlar.

Neden FK-3?

1- Monte Edilebilir Yapı

FK-3 kullanım amacına göre farklı kayıt alma ünitelerine entegre edilebilir ve zanlı kaydından kimlik işlemlerine kadar pek çok süreçte kullanılabilir.

Papilon Fk3
Papilon FK-3

2- Kaliteli Veri Üretimi

FK-3 yüksek kalitede yüz görüntüsü alır. Bu da, FK-3 ile çekilen fotoğrafların, yüz tanıma sistemlerinin verisetlerinde kullanılmasını sağlar. Yüksek görüntü kalitesi sonuç isabetliliğini artırarak yüz tanıma sistemlerinin daha kusursuz ve verimli çalışmalarını sağlar.

3- Görsel Kullanıcı Arayüzü

FK-3’ün kullanımı kolay kullanıcı arayüzü operatörü kayıt işleminin her adımında yönlendirir. Bu arayüz sayesinde FK-3 ile çekilen fotoğraflar anında ekranda görülebilir. Bu özellik, olası kusurların düzeltilmesini sağlamanı yanı sıra, kolay ve hızlı kayıt imkanı sağlar. Bu sayede özellikle çok sayıda kişi kaydı yapılırken zamandan tasarruf edilir.

Papilon Cezaevi Güvenliği

FK-3 Nerede Kullanılır?

  • Emniyet birimleri tarafından zanlı kaydı yapmada,
  • Vatandaşlık işleri tarafından yeni kimlikler için kayıt almada,
  • Göç idareleri tarafından göçmen kaydı almada ve geçici kimliklerin düzenlenmesinde,
  • Kamu ve özel sektörde geçiş kontrolleri için veri oluşturmada

kullanılabilir.

DAHA FAZLA KULLANIM ALANI İÇİN

FK-3’e Ne Zaman İhtiyaç Duyarsınız?

FK-3’e yüz tanıma tabanlı geçiş kontrol sistemlerine kaliteli veri sağlamak, vatandaş, göçmen veya zanlı kaydı yapmak istediğinizde ihtiyaç duyarsınız.

FK-3’i Kim Kullanabilir?

FK-3’ün kullanımı uzmanlık ve teknik bilgi gerektirmez. Kullanıcı arayüzünün de yardımıyla, her kurum ve birimden ilgili personel kolayca kullanabilir.

fk-3

Portatif Biyometrik Fotoğraf Kayıt Ünitesi

Papilon FK3

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.