×
FK-2T

Biyometrik Fotoğraflama İstasyonu

Papilon FK2TM

• FK-2T

(isim): Biyometrik fotoğraflama istasyonu.

FK-2T Nedir?

FK-2T, çok fonksiyonlu bir biyometrik fotoğraflama istasyonudur. İstasyon, fotoğraf standı, ideal parlaklık ve doğru ışıklandırma sağlamak üzere alta ve üste yerleştirilmiş LED ışıklandırma tablaları ve 110 ilâ 180 santimetre arasında ayarlanabilir boy ölçer ile donatılmıştır.

FK-2T Nasıl Çalışır?

FK-2T, ayarlanabilir boy ölçeri sayesinde kameranın doğru konumlandırılmasını ve yüzün kadraja doğru oturmasını sağlar. Bu da, yüzün çerçeveye doğru oturmasını ve tek seferde kaliteli biyometrik görüntü almayı mümkün kılar. Ayrıca, boy ölçer farklı boylardaki bireylerin tam boy fotoğraflarının alınmasına izin verir. Arka plan perdesinin tamamen opak yapısı sayesinde dışarıdaki ışık kaynaklarının çerçeveye yansımasını önler ve yüksek görüntü kalitesi sağlar. FK-2T ile tam yüz, portre ve ön yüz fotoğrafları çekilebilir. Bunlara ek olarak, kişilerin ayırt edici iz, leke ve dövmeleri de fotoğraflanabilir. FK-2T’nin alt kısmında bulunan ağırlık tartma cihazı 140 kiloya kadar tartım yapar ve kişinin tüm özelliklerini belgelenebilir hale getirir. Çekilen fotoğrafların kalitesi, sistemin bağlı olduğu bilgisayar sayesinde anında kontrol edilebilir ve gerek görüldüğünde çekim yenilenebilir.

Neden FK-2T?

1- Bütünleşik Çalışma İmkanı

Parmak izi alma uygulamasına entegre edilerek boy ve kilo göstergeli biyometrik fotoğrafların alınabilmesini sağlar.

Papilon Fk-2t

2- Gölgesiz Çekim

Özel ışıklandırma sistemi sayesinde, alınan fotoğraflarda gölgelenme olmaz. Net ve bütün halde fotoğraf alınır.

3- Bilgi Bütünlüğü

Kayıt numarası, boy ve kilo çekilen fotoğrafta kolaylıkla bir arada görülebilir, özellikle adli vakalarda tekrar kilo ve boy ölçümüne ya da zanlının elinde numara kartı tutmasına gerek kalmaz.

Papilon Savunma - Biyometrik Kimlik İş İstasyonu Fotoğraf Sistemi(FK-2T)
Papilon Savunma - Biyometrik Kimlik İş İstasyonu(MDS-45C) ile Fotoğraf Sistemi(FK-2T)

4- Otomatik Çalışma

Kişi kaydı sırasında, fotoğraf çekilirken görüntü kaynağı olarak FK-2T seçildiğinde sistem otomatik devreye girer.

5- Kullanım Esnekliği

İstenilen marka ve modelde fotoğraf makinesiyle uyumlu çalışabilmektedir.

FK-2T Nerede Kullanılır?

  • Vatandaşlık İşleri tarafından e-kimlik ve pasaportların hazırlanmasında,
  • Göç İdaresi tarafından göçmen kaydı yapmada,
  • Emniyet güçleri tarafından, parmak izi tarayıcılarıyla birlikte kişi kaydı almada,
  • Polis birimleri tarafından suçlu ve zanlı kaydı yapılırken,

kullanılır.

DAHA FAZLA KULLANIM ALANI İÇİN

Uluslarası göçmen Yönetimi

Cezaevi mahkum Yönetimi

CEZAEVİ MAHKUM YÖNETİMİ

FK-2T’ye Ne Zaman İhtiyaç Duyarsınız?

Kamu birimleri FK-2T’ye, zengin bir biyometrik veri havuzu oluşturmak istendiğinde, kimlik, pasaportlarda küresel ve güncel standartları yakalamak istendiğinde ve iç güvenliği sürekli kılınmak istendiğinde ihtiyaç duyulur.

FK-2T’yi Kim Kullanabilir?

FK-2T’nin kullanımı profesyonel fotoğrafçılık bilgisi gerektirmez. Kısa bir eğitimden sonra, her kurumdan personel rahatlıkla kullanabilir.

fk-2t

Biyometrik Fotoğraflama İstasyonu

Papilon Fk-2t

ÖZELLİKLERİ

Led ışıklandırma

Ayarlanabilir boy ölçer

LS App ile entegre çalışabilme

Biyometrik fotoğraflama

AVANTAJLARI

Boy, kilo, fotoğraf tek ünitede
Özel ışıklandırma ile gölgesiz çekim
Kullanıcı dostu
LİD (leke,iz,dövme) fotoğraf çekimi

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.