×
FACE SDK

• Face SDK

(isim): Yüz tanıma, canlılık tespiti, duygu ve jest analizi uygulamalarında kullanılabilen yazılım geliştirme kiti.

Face SDK Nedir?

İngilizce’de “yüz” anlamına gelen “face” sözcüğü ve Software Development Kit (yazılım geliştirme kiti) ifadesinin birleşimi olan Papilon Face SDK, adından da anlaşılacağı üzere yüz tanıma ve yüz analizi uygulamalarında kullanılacak zengin bir kod kütüphanesi içeren yazılımdır.

Face SDK Nasıl Çalışır?

Gerçek zamanlı yüz tanıma, canlılık tespiti, duygu, yaş ve cinsiyet tespiti, jest ve mimik analizi gibi özellikleriyle ihtiyaca yönelik zengin kütüphanesi sayesinde yazılımcılar rahatlıkla çalışabilir.

Neden Face SDK?

1- Hızlı Sorgu

Face SDK, 50.000 görüntüyü aynı anda işler ve saniyede 2.6 milyon yüzden kimlik tespiti ve doğrulaması yapabilir.

Papilon saniyede 2.6 milyon sorgulama
Papilon FaceSDK

2- Canlılık Tespiti

Face SDK’da hazır bulunan canlılık tespiti özelliği sayesinde yüz tanıma uygulamaları dijital görüntü ve canlı insan yüzünü ayırt edebilir, böylece fotoğraf veya video ile kandırılamaz.

3- Kalite Kontrol Özelliği

Özellikle fotoğraftan yüz tanıma uygulamalarında görüntü kalitesi oldukça önemlidir. Face SDK ile geliştirilen uygulamalarda alınan fotoğrafların kalite kontrolü yapılarak en iyileri otomatik olarak seçilir.

Papilon FaceSDK
Papilon FaceSDK

4- Cinsiyet ve Yaş Tespiti

Face SDK yüzü analiz ederek cinsiyet ve yaş tespiti yapabilir.

5- Merkezi ve Lokal Sorgu Seçenekleri 

Face SDK, video ve fotoğraflarda yakaladığı veya canlı olarak algıladığı yüzleri dahili bir verisetinde arayarak kimlik doğrulama yapabilir. Bununla birlikte, aynı yüzleri çok daha geniş bir veri havuzuna sahip merkezi sistemde arayarak kimlik tespit edebilir. Dahili sorgu erişim kontrolü ve izleme listesindeki zanlıların tespiti için elverişli iken, merkezi sorgu özellikle sorumlusu bilinmeyen kriminal vakalarda yüzden suçlu tespiti yapmak, gümrük ve sınır boylarında kimlik tespiti yapmak için elverişlidir.

Papilon Face Sdk

6- Duygu/Eylem Tespiti

Face SDK “esneme”, “gülme”, “hapşırma” gibi yüz kasları kullanılarak yapılan yüzden fazla eylemi tanır ve kodlar. Ayrıca, yüz ifadesinden duygu tespiti de yapabilir.

Face SDK Nerede Kullanılır?

  • Video kaydı ve güvenlik kameralarının aldığı anlık görüntülerden yüz tanıma yapan uygulamalarda,
  • Yüz tarayıcılarıyla alınan anlık ve canlı görüntüyü fotoğraflarla karşılaştırarak yüz tanıma yapan uygulamalarda,
  • Jest, mimik ve duygu analizi uygulamalarında

kullanılabilecek bir yazılım geliştirme kitidir.

Face SDK, geçiş kontrol ünitelerinden güvenlik kameralarına, kullanıcı analizinden sanal gerçekliğe pek çok alanda geliştirilen uygulamalarda kullanılabilir.

DAHA FAZLA KULLANIM ALANI İÇİN

Sınır Güvenliği

Siz rahatça uyuyun, biz güvenliğiniz için TEKNOLOJİYİ UYANIK TUTUYORUZ.
SINIR GÜVENLİĞİ

Drone ile Biyometrik Tarama

PAPILON DRONE İLE YAŞ TESPİTİ VE CİNSİYET TESPİTİ YAPIYORUZ.

Stadyum Güvenliği

“GÜVENLİ STADYUM, ADİL SPOR, TEMİZ TARAFTAR”
STADYUM GÜVENLİĞİ

Face SDK’ya Ne Zaman İhtiyaç Duyarsınız?

Face SDK’ya video kayıttan fotoğrafa, buradan canlı görüntüye, yüz taramaya dayalı her türlü atılımda ihtiyaç duyarsınız. Kamu kuruluşları ve özel kurumlarda geçiş kontrolü ve personel devamlılığını ölçmek üzere, emniyet güçlerince zanlı tespiti ve MOBESE’den şüpheli takibi için ve reklam amaçlı kullanıcı analizi için kullanılır.

Face SDK’ya Kim Kullanabilir?

Face SDK bilişim, özellikle biyometri ve yüz tanıma teknolojileri üzerine çalışan yazılımcılar için hazırlanmıştır.

DİĞER YÜZ TANIMA ÜRÜNLERİMİZ

SNAPFACE

CELEBRITY HUNT

KLIM 3D

MASKE TESPİT SİSTEMİ

MASKE TESPİT SİSTEMİ

Daha fazla bilgi için

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.