Dünya’nın En Büyük “Merkezi Biyometrik Sistemi” Kurucusuna Kamerun Savunma Bakanı Assomo’dan Özel Ziyaret

Dünya’nın En Büyük “Merkezi Biyometrik Sistemi” Kurucusuna Kamerun Savunma Bakanı Assomo’dan Özel Ziyaret

Kamerun Savunma Bakanı Joseph Beti Assomo, Milli Savunma Bakanlığı ziyaretinin ardından kendi ülkelerindeki güvenlik ihtiyaçlarına göre sistemlerini geliştirmek amacıyla dünyanın en büyük “merkezi biyometrik sistemi’nin kurucusu Papilon’a, T.C Savunma Bakanlığı heyetiyle birlikte 28 Ocak 2018 tarihinde özel ziyarette bulundu.

Tüm dünyaya yüksek güvenlikli biyometrik sistem sağlayan ileri teknoloji firması Papilon, şirketi ve sistemlerini yakından tanımak isteyen Assomo’yu Ankara Tandoğan’daki merkezinde misafir etti.

Papilon’un çözümlerini görmek, kendi ülkelerindeki kriminal laboratuvarların ihtiyaçları doğrultusunda olası çözümleri öğrenmek ve yaşadıkları problemleri aşmak için burada bulunduğunu ifade eden Assomo, “Türkiye’de yaptığımız görüşmeler sonucunda gördük ki burası savunma sanayinde oldukça gelişmiş bir ülke. Özellikle ülkelerin ihtiyaçlarına yönelik sunulan çözümler hakkında bilgi almak çok verimli oldu. Görüşmelerin karşılıklı olarak sürmesini temenni ediyoruz” dedi.

Papilon yetkilileri, kişi tespiti, yüz tanıma ve balistik tespit sistemleri gibi başlıklar üzerinden gerçekleşen bu temasların iki ülke adına da verimli sonuçları olacağını belirtirken, “Kamerun Savunma Bakanı ve T.C Milli Savunma Bakanlığı heyetini firmamızda ağırlamaktan büyük mutluluk ve heyecan duyduk. Yıllar boyunca biyometrik kimlik tanımlama teknolojisi pek çok yönden gelişti. Papilon’un sistemleri, tamamen ölçeklenebilir, genişletilebilir, kişiselleştirilebilir ve güvenilir yazılım paketleriyle sektörünün en iyisi. Bu nedenle, Papilon’un son teknoloji ürünü çözümlerini doğru kişilerle buluşturabilmek bizim için çok önemli” dedi.

Paylaş:

İlgili Gönderiler

Bir Cevap Yazın