×

Parmak izi

Papilon canlı parmak izi tarayıcıları, parmak izi alma ve sorgulama amacıyla tasarlanmıştır. Farklı ihtiyaçlara yönelik çeşitli tasarım ve yetenekleri mevcuttur. Darbelere dayanıklı tasarımı sayesinde saha içi ve dışı kullanıma uygundur. Çok yüksek/düşük sıcaklıkta ve yoğun nem altında çalışabilir.

Papilon ls4421

LS-4421

Düz Basım ve Çevirilerek İz Alan Canlı On Parmak İzi Tarayıcı

LS- 4421

Düz Basım ve Çevirilerek İz Alan Canlı On Parmak İzi Tarayıcı
Daha fazla bilgi için

LS-1101

On Parmak ve Avuç İzi Tarayıcı

LS - 1101

On Parmak ve Avuç İzi Tarayıcı
Daha fazla bilgi için

LS-01

Tek Parmak İzi Tarayıcı

LS - 01

Tek Parmak İzi Tarayıcı
Daha fazla bilgi için

LS-11

Canlı Çift Parmak İzi Tarayıcı

LS - 11

Canlı Çift Parmak İzi Tarayıcı
Daha fazla bilgi için
mt01_0004

Mobil

Sınır kapıları, göçmen büroları, mülteci kampları, olay yerleri, trafik… Kargaşanın, kalabalığın ve çözümlere duyulan acil ihtiyacın profesyonelleri zorladığı ve hata yapma riskini artırdığı mekanlar. Üstelik ortam koşulları, geleneksel yöntemlerin verimliliğini ciddi ölçüde azaltıyor. Papilon’un mobil çözümleri tam da bu problemlerle baş etmek üzere tasarlandı. Ergonomik yapıları, hafif tasarımları ve sahada oluşabilecek her ihtiyaca cevap verebilecek zengin içerikleri ile bu modüller, kamu kuruluşlarından güvenlik birimlerine kadar, pek çok oluşumun ihtiyaçlarına cevap veriyor. Papilon mobil üniteler, kimlik tespiti ve sorgulamasından, kişi ve fotoğraf kaydına ve on parmak kartı oluşturmaya kadar pek çok zorlu işin altından kolaylıkla kalkıyor.

MT-01

Taşınabilir Biyometrik Kimlik Terminali

MT-01

Taşınabilir Biyometrik Kimlik Terminali
Daha fazla bilgi için

MT-06

Taşınabilir Biyometrik Kimlik Terminali

MT-06

Taşınabilir Biyometrik Kimlik Terminali
Daha fazla bilgi için

MT-07

Taşınabilir Biyometrik Kimlik Terminali

MT-07

Mobil Biyometrik Kimlik Terminali
Daha fazla bilgi için
Papilon M

M

Taşınabilir İş İstasyonu

M

Taşınabilir İş İstasyonu
Daha fazla bilgi için

M-SLIM

Taşınabilir İş İstasyonu

FK-2T M

Mobil Biyometrik Fotograf İstasyonu

MFS 1101

Çok Fonksiyolu LS İş İstasyonu

GEÇİŞ KONTROL

İki adımlı doğrulamanın norm haline geldiği günümüzde, kritik merkezlerin, özel kuruluşların ve yönetim birimlerinin korunumu için birden fazla teknolojiden yararlanmak tedbir değil ihtiyaç. Papilon geçiş kontrol sistemleri, turnikeler ve otomatik kapılar gibi daha geleneksel teknolojilerle yeni nesil biyometrik teknolojileri birleştirerek ve gerektiğinde birden fazla biyometrik sistemden yararlanarak, yüksek teknoloji güvenlik çözümleri sunuyor. Papilon’un geçiş kontrol sistemleri, personel devamlılığı kontrolünden, erişim kısıtlamaya kadar pek çok amaca hizmet ediyor. Papilon çözümlerinin esnekliği, yeni birleşimlere ve çoklu güvenliğe dair özgün çözümlere de kapı açıyor.

İris

ZIRKON’ dan alınan irislerin sayısallaştırıldığı ve kategorilendirildiği veri setinden meydana gelen sistem, yer kaplamayan ve kullanımı kolay, bağımsız bir erişim kontrol ünitesidir. Hareketli başlık sayesinde farklı boylardaki kişilerin iris taraması için son derece ergonomiktir. Sistem, sesli yönergelerle kullanıcıya yardımcı olur. Gözler tarama için doğru konumda bulundukları anda cihaz iris görüntüsünü yakalar ve sayısallaştırır, daha sonra veri setinde karşılaştırır ve erişim izni verir. Tüm bu işlem iki saniyeden az sürer.

 

Yüz

Papilon yüz tarayıcıları insan yüzünde, yüzden fazla ayırt edici nokta belirleyerek, ister fotoğraf ister canlı görüntüden yüz tanıması yapabilir. Papilon tarayıcılarının referans aldığı nokta sayısı, sektördeki ortalama yüz tarayıcılarınınkinden çok daha fazladır. Bu durum, Papilon tarayıcılarının maske, gözlük, aksesuar, bıyık ve sakal gibi unsurlar tarafından yanıltılmasının önüne geçerek isabetlilik anlamında Papilon tarayıcılarını üstün kılar.

 

Papilon FK3

FK-2T

Biyometrik Fotoğraf İstasyonu

FK-2T

Biyometrik Fotoğraf İstasyonu
Daha fazla bilgi için

FK-3

Biyometrik Fotograf İstasyonu
Papilon Persee

sANAL GERÇEKLİK

PAPILON’un sanal gerçeklik uygulamaları ve gözlüğü ile başka dünyaların kapılarını aralayın! Şömine başlarında anlatılan masallardaki karakterlere, heyecan verici öykülerin kahramanlarına dönüşmeniz ve başka bşr zamanı yaşamanız PAPILON Sanal Gerçeklik sistemleri ile mümkün. PAPILON’un Sanal Gerçeklik sistemlerinin yazılımsal ve donanımsal her bir parçası, üç temel unsur göz önünde bulundurularak üretilmiştir; kontrol, gerçeklik ve doğallık.

 

bALİSTİK

Mermi kovanları, suçun esas tanıklarıdır. Mermi kovanlarının incelenmesi, ateşli silahlarla işlenen suçlarda, kullanılan silahın türüne, merminin hangi uzaklıktan ateşlendiğine, nasıl bir yüzeye çarptığına, hangi açı ve yönden işaretlendiğine dair, suçun aydınlatılmasında kilit rol oynayan değerli bilgiler verir. Fakat tüm bu analizlerin balistik uzmanlarınca manuel olarak yapılması, zaman kaybına, davaların soğumasına, veya suçluların adaletten kaçmasına sebebiyet verebilmektedir. Bu ciddi sonuçların önlenmesi için tasarlanan Papilon’un balistik çözümleri, tüm bu değerlendirmeleri çok daha kısa sürede ve uzman isabetliliğinde yapar. Bununla birlikte sistemlerimiz, yapılan değerlendirmelerin uzmanlarca kontrolüne izin vererek teknolojinin hızı ve insanın yorumlama kabiliyetinin ideal bir bileşimini sunar.

Papilon Ayak İzi Tarayıcı

AYAK İZİ

Papilon, ayak izi tarayıcıları güvenliğinizin takipçisi. Yenidoğan ünitelerindeki bebeklerin takibinden zanlı tespitine kadar, güvenliğin her adımında Papilon ayak izi tarayıcıları yanınızda. Papilon ayak izi tarayıcıları, zanlıları ayak izinden teşhis etmekten, bebek ayak izlerini ebeveyn bilgisiyle eşleştirerek aile huzuru ve güvenliğini güvence altına almaya kadar pek çok görevi yerine getirebilir. 

YETİŞKİN AYAK İZİ

YETİŞKİN AYAK İZİ

Daha fazla bilgi için

BEBEK AYAK İZİ

BEBEK AYAK İZİ

Daha fazla bilgi için

KRİMİNAL

Suçlu detayda gizlidir. Bununla birlikte insan gözü, olay yerlerinde bırakılan delil niteliğindeki izler ve nesnelerin gizlediği pek çok detayı çıplak gözle ve doğal ışık koşulları altında ayırt edemeyebilir. Bu gerçekten yola çıkan Papilon, toplanan delillerin detayları vurgulayan pek çok konumda ve aydınlatma koşulunda incelenmesine  ve fotoğraflanmasına imkan veren donanımlar üretti. Bu donanımlar sayesinde, toz ve kaldırma bantlarının vurgulamakta yetersiz kaldığı detaylar açığa çıkarılarak pek çok olay hızlı ve kolay bir biçimde sonuçlandırılabiliyor.

BASIN AÇIKLAMASI

“Yüzünüz İmzanızdır”

Son 20 yıldır, toplumun en popüler belki de tek popüler kavramı teknoloji oldu. Her geçen gün hayatı kolaylaştırmaya ve dönüştürmeye devam ediyor. Kendinden sürekli bahsettiriyor. Gençler girişimleriyle ses getirmek ve belki de bir anda zengin olabilmek için hummalı bir çalışma içindeyken, devler de bu alanda tek el olmanın gücünü, bilgiyi yönetmenin de etkinliğini küresel çapta inşa ediyor. Muhtemelen önümüzdeki 20 yıl da bu popülerliğini koruyarak çeşitli fırsatları barındırmaya devam edecek.

Böylesine çılgın bir yarışta, hayatımızı dönüştüreceğine, güvenli hissetmemizi sağlayacağına ve önemli bir boşluğu dolduracağına inandığımız yeni bir teknolojik kullanımı da bugün biz resmi olarak sunuyoruz.

See&Sign bir uzlaşının simgesi olarak, ister resmi bir anlaşmayı veya sözleşmeyi isterse de bireyler arasındaki bir akiti imza altına alır. İmza demişken, elektronik imza veya dijital imza değil kastımız. Uzlaşının olduğunu, karşı tarafı görmeden ve karşı tarafın kimlik belgesini elimize almadan onun teyidini alabilecek bir onay sistemidir yapılan.

“Sözünün Eri”

Eskilerden gelen toplumumuzun en önemli karakteristik yapılarından biri sözünde durmaktır. Söz ağızdan bir kere çıkar, atalar sözünü tutmayanı yabana atarlar, ağanın gözü yiğidin sözü gibi yüzlerce atasözü kullanım itibarıyla sözünde durmayı temsil etmek için vardır. Günümüzde gerek kurumlar gerekse de bireyler, “profesyonel” hayatın bir getirisi olarak sürekli bir şeyler imzalatmaya, kalemle veya dijital malzemelerle güvence altına almaya çalışırlar. Haklı olarak, verilen sözün tutulmasını ve bunun delilinin de güvence olarak alınmasını isterler. Aslında basit bir eylem, oldukça karmaşık şekillere bürünür, onlarca sayfa kâğıt veya karmaşık dijital adımlar.

“Yaşamdaki en basit şeyler, en sıradışı olanlardır; sadece bilge kişiler onları anlayabilir.”– Paulo Coelho

Basit eylemleri basit şekilde çözmek ve ihtiyaç olan izi tutmak üzerine inşa edilen See&Sign, anlaşmanın teyidini saniyeler içerisinde verebilmeyi sağlayan bir mobil uygulama olarak hayatımıza giriyor. Bir “sözümüzü”, gerek kurumsal otoritelere gerekse de bireylere, sadece yüzümüzle teyit ettiğimizi gösteriyor. Veya imza toplayalım eylemi yerine EL SALLA yapalım diyerek bir kampanyanın yürütülmesini gelenekselden çıkıp özüne döndürüyor, çok sesli bir koro gibi.

18+, 15+, 10+, 65+ vs.

See&Sign, uzlaşı merkezi olmasının yanında; yaş teyidi de yapan bir uygulamadır. Özellikle 18 yaş ve üstü veya herhangi bir yaş üstü ya da altı kontrolü gerektiren, teyit gerektiren durumlarda, kimlik kartını karşıdaki tanımadığımız kişiye vermeden yaşımızı teyit edebilme imkânı verir. Bu sayede kimlikler istenmeyen kişilerin eline geçmediği gibi, aynı zamanda da yaş teyidi gerektiren durumlarda bu bilginin gösterimini sağlar. Yaş kontrolü için kimlik kartına gerek kalmayacak.

Papilon, bir savunma güvenlik firması değil miydi, ne işi olur mobil uygulamalarla? Aslında savunma güvenlik dediğimizde, mühendislik üretimini sektör ve odak bazlı ayrıştırıyor, ister istemez bir üretim kalitesi kategorizasyonunda yerini belirlemiş oluyoruz. Savunma ve güvenlik teknolojileri, normal üstü bir titizlik ve doğruluk içeren bir disiplindir. Bu sebeple kaliteden ödün vermeden ancak uzun dönemli yatırımlarla bu alanda ürün çıkabilir. Suç ve suçlu ile mücadelede basit bir teknolojik hata veya işin detaylarındaki tecrübesizlikten kaynaklı bir eksiklik, telafi edilemez zafiyetler verir. Bu yüzden savunma-güvenlik sektöründe start-up’lar yerine, daha çok küresel devler veya o devlerin içinden ayrılmış yeni girişimler yer alır. See&Sign, kriminal inceleme amaçlı sahip olduğumuz yeteneklerin sivil sektöre uyarlanmış hallerinden biridir.

“Doğaya sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.”

Herhangi bir imza işlemi için gereken yazdırma eylemi, yazdırma eylemi için gerekli mürekkep ve elektrik, evrakların her kişiye ulaşması için kargo-lojistiğin tükettiği doğal kaynaklar düşünüldüğünde, See&Sign’ın bir gelecek yatırımı olduğunu söyleyebiliriz.  

“Mükemmellik ayrıntıda gizlidir.”

İşimiz ayrıntılarla, ayrıntıları bulmak ise emek ister. Papilon, tüm kurum ve bireyler için ayrıntıları bir savunma-güvenlik disiplini ile ele alıp, See&Sign’ın uluslararası bir marka haline geleceğine inanıyor.

“Umut İle, Bilim İle Paylaşım Ruhu İle…”

Bunu tek başımıza yapamayız. Öncelikle tüm değerli yatırımcılarımızın ve Papilon dostlarının beğenisine sunarak test sürüşünü yapmak istiyoruz. Bu test sürüşünde; hem hatalarımızı ayıklayacak hem de potansiyel kullanım yerleri ile ilgili fikirlerinizi alacağız. Biz yatırımcısının sesini dinleyen halka açık bir firma olarak, binlerce aklın vereceği fikirlerin ivmesi ile projelerimizin daha hızlı bir şekilde başarılı olacağına inanıyoruz. Uygulamamızı yükleyip, fikirlerini paylaşan dostlarımız için de bir sürprizimiz, hatıramız olacak.

Bir taraftan da ilk olarak Bankacılık, Sigortacılık, Aracı Kurum gibi finansal yapıların ilgisine sunacağız bu uygulamamızı. Kargo taşımacılığından, çağrı merkezine, uzaktan eğitime kadar belirlediğimiz pek çok pazarlama hedefine ulaşmak için yaygınlaşacak bir kartopu hikayesi umuyoruz. Tabi ki, yeni fikirlerle yeni kullanım alanları ve uygulamanın gelişimi için test sürüşü ise ihtiyacımız olan tek şey.

See&Sign’ın bugün büyük bir mutluluk ve gururla mobil dünyada yerini aldığı, kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.

Not: Test sürüşüne katılmak isteyen tüm paydaşlarımızın See&Sign web sitemizden bize ulaşmalarını bekliyoruz. Test sonrası uygulamalar en kısa sürede kullanıma sunulacaktır.