“Yeni doğmuş bebeğin ayak iziyle annenin parmak izi aynıdır”

Papilon “Güvenli Bebek” projesi ile kanıtladı. Bu bir şehir efsanesi!

Yenidoğan bebeğe doğar doğmaz hastanede uygulanan rutinlerden bir tanesi, bebeğin ayak izinin alınmasıdır. Doğum defterine, bu izin yanına doğum tarihi, cinsiyeti, annenin adı ve soyadı ile annenin parmak izi alınarak hem bebeğin hem de annenin kimlik teşhisi yapılır. Hastanedeki bebeklerin birbirine karışması önlenir.

Bebeği ayak izi ile annesine bağlıyoruz!

İz kalitesine göre karşılaştırdığımızda bebek ayak izleri, yetişkinlere göre daha az kalitededir. Yeni doğmuş bebeğin ayak izinin mürekkep ile alınma sırasında iz kalitesi düşüklüğü nedeniyle olumsuz durumlar yaşanmaktadır. Kayıt sırasında, kaymalar ve mürekkebin miktarının uygun olmamasına bağlı kalitesi düşük kayıtların alınmasına sebep olmaktadır.

Bebek Ayak İzi

“Bu bebeğin annesi bu kişidir” söyleminin teknolojik olarak doğruluğunun kanıtlaması, bebek ayak izlerinin dijital olarak alınması ve sorgulanması ile mümkündür. Papilon Güvenli Bebek Sistemi ile dijital olarak alınan bebek ayak izi, annenin baş parmaklarıyla ilişkilendirilerek saklanır ve istenildiği zaman bebeğin ayak izi ve annenin baş parmakları sorgulanarak bebek teyidi yapılabilir.

Bebeğiniz dijital ayak izi ile hastanede kimliklendirilecek.