CEZAEVİ YÖNETİMİNİ KOLAYLAŞTIRIN

Tutuklu ve hükümlülerin kayıt işlemleri sırasında alınacak 10 parmak izi, avuç izi gibi biyometrik verileri, fotoğraflarıyla bir havuzda toplanacak ve bu bilgilerle, mahkumun cezaevi dışına yapacağı her hareket izlenebilecek. Özellikle izinli, görevli veya hastane ziyaretlerinde cezaevinden çıkış yapan mahkumun, geri dönüş kontrolü açısından kritik öneme sahip olan bu sistemler ile şahısların takibi parmak izi verisine göre yapılabilmektedir.

Papilon Cezaevi Sistemi’nin en önemli ayrıcalığı, şahıs doğrulamalarında 10 parmak verisi kullanılıyor olması. Yapılan hareketler yönetim tarafından anlık takip edilebildiği gibi Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemine (UYAP) gerekli bilgilendirme de dijital olarak aktarılabilecek özelliklere sahip olmasıdır. Bilgiler, ayrıca diğer kolluk güçlerinin talepleri halinde, ulusal kimlik teşhis verisi olarak da kullanılabilmektedir.

Sistemde yer alan tarayıcı, ıslak veya kuru ayrımı olmadan her türlü parmak ve avuç izini saniyeler içinde tarıyor. Optik teknolojinin son yeniliklerini kapsayan ve pırlanta şeffaflığında kullanılan prizma, sıradan tarayıcılara göre yüzde 40 daha net çıktı sağlıyor. Herhangi bir merkezi sisteme gerek kalmaksızın çalışmasının yanı sıra sistemin izlenebilme ve mahkum hareketlerinin raporlanabilme özelliği bulunmaktadır. Tutuklu ve hükümlünün kayıt işlemi tamamlandıktan hemen sonra tüm kontrol noktalarında kullanılabilmektedir. Onparmak ve avuç izi verilerinin dünyada ilk defa hibrit yapı yerine biyometrik yapıda “ sınırdeğer” yöntemi ile %100 doğrulukla sorgulamaktadır. Gündelik kullanımda, geleneksel yöntemlere göre daha hızlı sonuç alınması sistemde kullanılan yeni teknikle mümkün olmaktadır. Islak, kuru derdi olmadan istampa kullanmadan kendi kendini temizleme özelliği ile pratik kullanımda hızlı ve sorunsuz sayım işlemleri yapabilen sistemin modüler ve esnek altyapısı ile ziyaretçi takibi, tutuklunun bina içindeki hareketlerinin izlenmesi gibi yeni modüller entegre edilebilir.

Düşük maliyetli, yüksek doğrulama, merkezi sistem gereksinimi olmayan senkron yetenekli mahkum yoklama, giriş, çıkış ve görev takip sistemidir.