Biyometrik Entegre Otomatik Geçiş Sistemi

BEOGS – Biyometrik Entegre Otomatik Geçiş Sistemi- havaalanları pasaport kontrol noktalarında yolcu geçişlerini otomatize ve aynı zamanda sınır güvenlik kontrollerini optimize etmek için özel olarak geliştirilmiştir. Pasaport doğrulama, parmak izine dayalı biyometrik kimlik tespiti ve otomatik yüz görüntüsü alımını yapan bir geçiş kontrol sistemidir. BEOGS’un modüler yapısı, kolluk kuvvetleri sorgu sistemleri ile entegre çalışmasına olanak sağlar. Sistemdeki geçişler operator tarafından bir ekran üzerinden izlenebilir.

MODÜLER, SORUNSUZ, GÜVENLİ

MODERN BİR SEYAHAT DENEYİMİ

Dünyada bir ilk: herhangi bir biyometrik kayıt gerekliliği veya elektronik kapı kartı gerektirmeden kullanılabilen tek e-kapı sistemidir.

BEOGS Multi Model Biyometrik Sistemin bir örneğidir, biyometrik kimlik doğrulaması kişinin parmak izinden yapılabildiği gibi, yüz tanıma ya da iris tarama yapılarak da elde edilebilir. Ve bu doğrulama pasaport kontrolü ile birleştirilerek geçişler otomatize edilir.

BEOGS’un sınır güvenliği, yolcu refahı ve havalanı işletmeleri için çok yönlü avantajları vardır.

  • Kolluk kuvvetleri, pasaport kontrol memurları ve Havalanı güvenliği arasında hızlı ve eksıksiz bir bilgi transferi sağlanır
  • Düşük risk grubundaki yolcular tedirgin edilmez
  • Harcanan iş gücü azaltılır
  • Ülkeye giriş-çıkış kayıtları sistematik bir şekilde tutulabilir
  • Geçişlere dair faydalı istatistikler çıkarılabilir
  • Yolcu veri işleme süreci kolaylaştırılır
  • Sahte pasaport kullanımı engellenir

Sınır Geçişlerinde Bir İlk: İskelet Analizi

İskelet Analizi Teknolojisi, kişinin belirli bir rota içerisindeki hareketlerini izleyebilmeyi sağlar. Bu teknoloji ilk defa Papilon Savunma tarafından geliştirilmiş olup, teknoloji iskelet haritasını kızılötesi ışıklarla çıkarmaya dayanır.

Böyle bir teknolojiyi sınır geçiş kontrollerinde kullanmak yolcu geçiş takibini izlemeye yaradığı gibi, birden fazla kişinin kapılardan geçme teşebbüsünün anında fark edilip engellenmesini sağlar.