“GÜVENLİ STADYUM, ADİL SPOR, TEMİZ TARAFTAR”

Stadyum

Binlerce kişiden oluşan kalabalık bir taraftar grubunun, aynı anda pek çok farklı duyguyu yaşadığı stadyumlarda temiz sporu ve yüksek güvenliği sağlamak için yüz tanıma teknolojimizi her noktada kullanıyoruz. Dev stadyumlarda aynı anda yüzlerce kamera üzerinden gelişmiş yüz tanıma algoritmalarımızla gerçek zamanlı kara liste kontrolünü yapıp, temiz taraftar ortamını yaratıyoruz.

Stadyumları akıllı biyometrik teknolojilerimiz ile koruyoruz.

Stadyum CCTV Kamera

İster stat içi yerleşik IP, CCTV kameraları isterse yaka kamerası, akıllı gözlük ve drone’lar üzerinden olsun 90 dk boyunca kesintisiz biyometrik kontrol yapıyoruz. Üstelik taraftar ihlal durumlarının takibi için gelişmiş video analizi yazılımımızla sonuçları anında, tek merkezden sunuyoruz.

Kombine bilet sahipleri için daha hızlı stadyum girişi

CCTV Stadyum Yüz Tanıma

Stadyum girişlerine yerleştirdiğimiz akıllı turnikeler ile seyirciler hızlı ve problemsiz bir şekilde stadyuma girebilecekler. Kağıt biletin unutulması durumunda dahi giriş kontrolünün bir kaç saniye içerisinde yapılmasına izin veren yüz tanıma teknolojimizle taraftarın kim olduğu ve yetkisiz geçiş denemeleri tespit edilecek.

Holiganın yaptığı holigana: Biyometrik kişi tespiti ile stadyumda taşkınlık yapan asıl kişiyi anında buluyoruz.

Kontrol Odası

Anlık olarak yaptığımız biyometrik kontrol ile başkasının yerine oturan, kavga çıkaran, sahaya giren, girmeye çalışan taraftarlar tek tek tespit edilip spor suçu veritabanı oluşturulacak. Akıllı Stadyum Sistemi ile veritabanına giren seyircinin kombine bilet iptali, durumunun spor savcılarına bildirilmesi, kara listeye alınması gibi işlemler kolayca yapılabilecek. Böylece tribünde çıkan güvenlik ihlalinin asıl kaynağını yerinde bularak, bütün tribünün yada spor camiasının ceza almasını engelleyip adil spor ve temiz taraftar ortamı sağlıyoruz.

Akıllı Stadyum Sistemi, müşteri ihtiyacına bağlı olarak yüz tanıma, parmak izi tanıma, iris tanıma gibi farklı biyometrik teknolojilerin de Papilon uzmanlığı ile tamamen entegre edilebildiği esnek, multimodel yapıya sahiptir.