Globalleşme, doğası gereği sınırları ortadan kaldırmak ister; güvende olma duygusu ise, sınırları kapatmayı. Bu duygu, kimin, neyin içeriye girdiğini kontrol altında tutma ihtiyacını ortaya çıkardı. Zorlanan sınırlarla birlikte, sınırların güvenliğinin sağlanmasında da hassas olunmasını gerektirdi. Dünyada, eskiden sınırların kaldırılması konuşulurken, bugün bir ülkenin sınır güvenliği sorunu dünyanın sorunu olabiliyor. Sınır güvenliği yönetimi, dünya için öncelikli ve önemli konuların arasına girmesinin altındaki gerçek; dünyanın sorunu olması.

Papilon, güvende olma duygusunu teknolojinin gücü ile birleştirdi. Savunma, güvenlik sistemleri konusundaki deneyimi ile genişleyebilir ve uyarlanabilir çözümlerini Sınır Güvenliği konsepti çatısı altında topladı.

Sınır güvenliğinde, biyometrik veri toplama, kimlik doğrulama ve algoritmik istihbarat teknolojilerine dayalı çözümler en etkili önlemler arasındadır. Papilon, güvenlik önlemleri arasında en etkili olarak ifade edilen biyometrik sistemler için sınır güvenliği çözümü sunmaktadır. Biyometrik sistemlerin Papilon Mobile çözümleri ile sınırlarda mobilize ekiplerin kullanımına sunması ise saha operasyonlarının kapsamını, duyarlılığını ve esnekliğini arttırmada önemli bir araç olmuştur. Biyometrik kimlik doğrulamanın güvenilirliği ve kullanım alanlarının yaygınlaşması; havaalanları ve gümrük kontrol noktalarında Papilon Mobil cihazları ve Papilon kioskların kullanılmasına olanak sağlamıştır.

Binlerce kilometre sınır ve kıyı şeridini fiziksel olarak güvence altına almak neredeyse imkansız, ama teknoloji sayesinde sanal güvenlik çemberi kurmak mümkün. Kimlik sahtekarlığını azaltmak, vizeleri takip etmek ve gelişmiş analizlerle tehdit modelleri oluşturmak ve tespit etmek, entegre çözümlerimiz ile sistemik boşluklara izin vermeyen Papilon Sınır Güvenlik Çözümleri ile mümkün.

Bilgi paylaşımı ve kurumlar arasında güvenilir veri entegrasyonu olmadan, sınır güvenliğinde her zaman boşluklar olacaktır.

Biyometrik Entegre Otomatik Geçiş Sistemi, farklı birimler arası entegrasyon ile saldırıları önleme, tehditlere hızlı ve doğru cevap verme, kaynakları sıcak noktalara yerleştirme ve personel verimliliğini arttırmada kullanılmaktadır. Gerçek zamanlı kamera görüntüleri ve videolardan alan izleme, şüpheli paket, obje tanıma, kişi tespitinin yapılması, x-ray teknolojisi ile şüpheli objelerin bulunması destek veren Papilon güvenlik çözüm ailesi anormal faaliyetlerin belirlenmesi, acil, erken uyarı ve tehdit değerlendirilmesi, sisteme dahil olan kaynaklardan elde edilen veriler ile gelişmiş veri kolerasyonu algoritmalarına dayalı öneri, karar mekanizmasına sahip sınır koruma sistemidir.

Papilon Sınır Güvenlik Çözümü;

  • Sınır bölgelerini izler ve kontrol eder,

  • Yasadışı eylemleri, olayları tahmin eder ve uyarır,

  • Kara, deniz ve hava sınır bölgelerinde olayları gözlemler ve izler,

  • Tüm Sınır Güvenliği arasında ortak durum farkındalığı oluşturur,

  • Hızlı taktiksel, bölgesel ve stratejik seviyelerde karar-eylem döngüsünü destekler,

Siz rahatça uyuyun, biz güvenliğiniz için teknolojiyi uyanık tutuyoruz.